مقالات

چگونه یک جشن عروسی با ایده بهاری زیبا برگزار کنیم

جشن عروسی با ایده بهاری

 برگذاری جشن عروسی با ایده بهاری یکی از خاص‌ترین و منحصر به‌فردترین ایده‌هایی است که در مراسم عروسی از آن استفاده می‌شود. البته برگذاری جشن عروسی با ایده بهاری تنها مختص فصل بهار نیست و در دیگر فصول سال نیز پیاده‌سازی این ایده امکان‌پذیر است.

همچنین لازم به ذکر است که اجرا این ایده جذاب نیازمند برقراری توازن و هماهنگی کامل بین تمامی تشریفات مراسم عروسی است.

در این مقاله ایده‌های بهاری برای تم عروسی و کلیه تشریفات عروسی و چگونگی هماهنگی آن‌ها با یکدیگر توضیح داده می‌شود. با ماهمراه باشد.

ایده‌های بهاری برای تم عروسی 1402

 اصلی‌ترین ایده بهاری جشن عروسی، تزئین سالن و سایر دیزاین‌های عروسی با گلهای متنوع بهاری است. در واقع گل‌های بهاری نه تنها بوی بسیار خوبی از خود انتشار می‌دهند بلکه تراوت و سرزندگی غیر قابل باوری را به مکان عروسی می‌دهند.

 البته قیمت بالای گل و گل‌آرایی گاهی سبب می‌شود که نتوان تمام سالن مراسم عروسی را با گل دیزاین کرد. از این رو در این مواقع می‌توان در ایده بهاری برای عروسی، در وهله اول دو تا 3رنگ گل بهاری را انتخاب کرد. سپس از پارچه‌های حریر و یا ساتن با همان رنگ نیز تهیه کرد. همچنین شمع‌هایی با اندازه‌های متنوع و ترجیحا ساده با رنگ‌های خنثی نیز باید خریداری شوند.

 ترکیب این 3 مورد در کنار یکدیگر می‌تواند یک ایده بهاری برای عروسی باشد. البته ناگفته نماند که نوع دیزاین و چگونگی قرار گرفتن این وسایل در کنار یکدیگر است که می‌تواند یک ایده بهاری برای تم عروسی را تکمیل کند.

بدیهی است که انجام این ایده را باید به متخصص و افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند سپرد تا به بهترین شکل ایده بهاری جشن عروسی را پیاده‌سازی کنند.

مرکز تشریفات ماه گاردن دارای کادری متخصص و خوش ذوق در این زمینه است که با توجه به فانتزی‌های هر فرد و با در نظر گرفتن هزینه‌ای که هر فرد مدنظر دارد، بهترین ایده بهاری برای تم عروسی را اجرا می‌کنند.

جهت مشاهده نمونه کارهای مجموعه می‌توانید به سایتwww.mahgarden.com مراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های 09123686513/09368829965 تماس برقرار کنید.

در این شرایط اقتصادی برگزاری مراسم عروسی کار سخت تری شده است،‌به همین دلیل توصیه میکنیم بلاگ عروسی کم هزینه را مطالعه کنید.

کارت عروسی با تم بهاری

کارت عروسی با تم بهاری معمولا دارای یک عکس طلاکوب شده گل است و یا گاهی هم کارتی ساده با یک گل کاغذی کوچک، که بر روی کارت چسبانده شده است گویای تم بهاری کارت است.

مسلم است که رنگ کارت عروسی با تم بهاری معمولا از رنگ‌های ملایم همچون گلبهی و یاسی و سفید سفارش داده می‌شود.

گاهی نیز قرار دادن عکس عروس و داماد در یک طبیعت بهاری بر روی کارت دعوت عروسی، می‌تواند به کارت عروسی، یک تم بهاری بدهد.

ورودی سالن با گل‌های بهاری

تزئین ورودی سالن با گل‌های بهاری، یکی از زیباترین دیزاین‌هایی است که می‌تواند نمای خاصی به تم و سایر تشریفات مراسم عروسی بدهد. در واقع همه گل‌های بهاری طبیعی، رنگ و بو و زیبایی منحصر به فردی دارند اما برقراری توازن بین تم مراسم با دیزاین ورودی سالن با گل‌های بهاری هم رنگ، می‌تواند این زیبایی را چندین برابر کند.

ایده های کاربردی درمورد لحظه ورود عروس و داماد به تالار

دکوراسیون و گل‌آرایی بهاری سالن عروسی

چیدمان دکوراسیون سالن عروسی نیز از موضوعات مهمی است که بایستی توجه کافی به آن شود. البته در بیشتر مواقع دکوراسیون سالن عروسی و چیدمان میز و صندلی‌ها را نمی‌توان تغییر داد اما می‌توان با گل‌آرایی و سفارش تم مخصوص عروسی، فضای سالن را به نحو دلخواه دیزاین کرد.

ایده بهاری برای تم عروسی، یکی از شایع‌ترین و جذاب‌ترین تم‌هاست که معمولا قابلیت اجرا درهر سالنی را دارد. در جشن عروسی با ایده بهاری معمولا  از 2 یا 3 طیف گل با رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود.

برخی از گل‌های بهاری که می‌توان نام برد عبارتند از: شیپوری، اکالیپتوس، سنبل، لاله، تاج خروس و…

از هر کدام از این نوع گل‌ها را با توجه به سلیقه می‌توان در تزئین دکوراسیون و گل‌آرایی مراسم استفاده کرد. البته برای صرفه‌جویی در هزینه گل‌آرایی سالن می‌توان در کنار گل‌ها از پارچه‌های حریر و ساتن هم رنگ گل‌ها نیز استفاده کرد.

دسته گل عروس با گل‌های بهاری

 در یک جشن عروسی با ایده بهاری، دسته گل عروس نیز بایستی بهاری باشد. در دسته گل‌های بهاری معمولا از گل‌های بهاری با رنگ‌های سفید و صورتی و آبی ملایم استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که چنانچه در سالن برگذاری عروسی از ایده بهاری برای تم عروسی استفاده شده است بایستی گل‌های به کار رفته در سالن و یا روی میزها و… با گل‌های دسته گل عروس از یک طیف رنگی باشند.

دسته گل عروس با گل‌های بهاری می‌تواند به اشکال مختلفی باشد. البته در حال حاضر جدیدترین نوع از دسته‌گل‌های عروس، دسته‌گل‌هایی هستند که گل‌ها را کنار یکدیگر قرار داده و محکم از ساقه‌ها بهم می‌بندند. البته نوع حلقه‌ای این دسته گل‌ها که به دور دست عروس می‌افتند نیز زیبا هستند اما نسبتا قدیمی محسوب می‌شوند.

گل سینه داماد با تم بهاری

در برگذاری جشن عروسی با ایده بهاری،  باید توازن و هماهنگی بین تمامی تشریفات عروسی رعایت شود. یکی از مواردی که معمولا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد گل سینه داماد است. در حالیکه این موضوع اصلا بی اهمیت نیست و بهتر است در انتخاب گل سینه داماد نیز دقت کافی صورت گیرد. البته چنانچه ایده بهاری برای تم عروسی در نظر گرفته شده است، حتما بایستی گل سینه داماد نیز با این تم هماهنگ شود. یعنی حتما برای گل سینه داماد هم از همان رنگ گلی استفاده شود که در تم عروسی و دسته گل عروس استفاده شده است. البته یکی بودن نوع گل نیز، چنانچه مقدور باشد قطعا جذابیت بیشتری خواهد داشت.

اگر در سال ۱۴۰۲ قصد ازدواج دارید حتما بلاگ لیست کامل هزینه‌های عروسی ۱۴۰۲ را مطالعه کنید.

تاج گل بهاری با تم عروسی

 زمانیکه قصد اجرای ایده بهاری جشن عروسی مطرح می‌شود باید دانست که تاج سر عروس هم می‌تواند در اجرای بهتر این ایده نقش قابل توجهی داشته باشد. البته معمولا اکثر عروس‌ها از تاج‌های فلزی استفاده می‌کنند که اگر چه این تاج‌ها زیبا هستند اما با ایده بهاری برای تم عروسی هم‌خوانی ندارند. از این رو بهتر است در این مواقع از تاج با گل‌های بهاری به جای تاج‌های فلزی استفاده شود.

تاج گل عروس حتما بایستی با دسته‌گل دست عروس ست باشد و در دیزان مراسم نیز از گل‌هایی با همان طیف رنگی استفاده شود.

کیک عروسی با تم بهاری

کیک عروسی نیز یکی از آیتم‌های مهم جشن عروسی است. در مواقعی که قصد اجرای ایده بهاری برای تم عروسی مدنظر است به دیزاین کیک عروسی هم باید توجه کرد. جهت تزئین کیک عروسی، طرح‌های متعددی می‌توان پیشنهاد داد اما کیک عروسی با تم بهاری، کیکی است که در تزئین آن از رنگ‌های بهاری، همچون سفید و صورتی و یاسی و یا آبی آسمانی استفاده شده باشد. معمولا هم گل‌های با فوندانت تهیه و بر روی کیک عروسی بهاری قرار داده می‌شود . البته در برخی مواقع هم برای تزئین کیک بهاری از گل‌های بهاری طبیعی هم استفاده می‌شود.

کیک عروسی یکی از جذابیت های مراسم شماست. برای دیدن بهترین و جذابترین مدل های کیک عروسی به بلاگ کیک عروسی سه طبقه مراجعه کنید.

تزئینات میزهای شام با تم عروسی بهاری

 از مهم‌ترین موضوعاتی که در برگذاری جشن عروسی با ایده بهاری بایستی به آن توجه شود تزئینات میز شام عروسی است. بدیهی است که تزئینات میز شام هم باید کاملا با تم عروسی هماهنگ باشد. البته در صورتی‌که میز شام عروسی به صورت سلف سرویس است، فضا و موقعیت بهتری برای پیاده‌سازی ایده‌های بهاری فراهم می‌شود. در این مواقع می‌توان اطراف ظروف غذا را با گل و شمع تزئین کرد و به عنوان سفره در زیر ظروف غذا از پارچه‌های حریر و ساتن هم‌رنگ با تم عروسی استفاده کرد.

در مواقعی که شام عروسی به صورت سلف سرویس نیست هم می‌توان با قرار دادن یک گلدان گل با گل‌های به کار رفته در سالن، تم بهاری عروسی را تکمیل کرد.

سخن پایانی

 در این مقاله در باب برگذاری جشن عروسی با ایده بهاری توضیحات مفصلی ارائه شد و همانطور که بیان شد برای پیاده‌سازی این ایده بایستی بین تمامی تشریفات مراسم هماهنگی و توازن برقرار باشد. به عبارت دیگر ایده بهاری جشن عروسی باید تمامی تشریفات عروسی را شامل شود.

بدیهی است که برقراری این توازن با توجه به حجم امور عروسی از عهده هر عروس و دامادی خارج است. از این رو توصیه می‌شود چنانچه قصد پیاده‌سازی ایده بهاری برای تم عروسی خود را دارید، اجرای این ایده را به افراد متخصص و متبحری که در این زمینه فعالیت می‌کنند بسپارید.

ماه گاردن یک مرکز تشریفات بسیار مجلل است که در کنار سالن زیبا و منحصربه فرد، کادر مجرب و خوش ذوقی نیز داراست که با توجه به سلیقه و هزینه مدنظر عروس و داماد،  طراحی و دیزاین تشریفات و تم مراسم عروسی را بر عهده می‌گیرند.

جهت مشاهده نمونه دیزاین‌های ارائه شده از این مجموعه می‌توانید به سایتwww.mahgarden.com مراجعه کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره

تلفن‌های09123686513/09368829965 سوالات خود را طرح کنید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

برای زیباتر کردن هرچه بیشتر مراسم عرسی خود می‌توانید از گیفت عروسی دست ساز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *