تشریفات عقد

مطلبی که در این بخش به مطالعه آن خواهید پرداخت توضیحی کلی از تشریفات عقد است. هر عروس و دامادی آرزو دارد که اولین جشن به هم پیوستنشان به بهترین شکل ممکن برگزار گردد به همین خاطر وسواس به خصوصی برای این جشن به خرج می‌دهند. البته که این وسواس گاهی مفید نیز هست؛ زیرا باعث می‌شود تا سال‌ها بعد عکس‌ها و خاطرات بسیار دلنشینی را به یاد بیاورند. تا انتهای مطلب ماه گاردن را همراهی کنید تا از جزئیات نحوه فعالیت این مجموعه آگاه شوید. ماه گاردن از برترین و باسابقه‌ترین مجموعه‌ها در زمینه تشریفات مراسم عروسی و عقد محسوب می‌شود. مجموعه ما با کادری مجرب در خدمت شما عزیزان است تا جدیدترین ایده‌های تشریفاتی را در مراسمتان به اجرا درآورد.

تشریفات عقد ماه گاردن

ازدواج یک امر واجب و ضروری است که همه ادیان آن را توصیه نموده‌اند. در هر کشوری مراسم و رسوم مختلفی برای برگزاری مراسم عروسی وجود دارد. در ایران مراسم عقد یکی از این رسوم تلقی می‌شود که در ابتدای هر وصلتی برگزار می‌گردد. مراسم عقد طبق تشریفات و مراحل خاصی پیش می‌رود. انتخاب همسر به تنهایی امری پر استرس و دشوار است، چه رسد به آنکه به تشریفات عقد و نحوه برگزاری این مراسم نیز فکر کنید. برای چنین موقعیتی ماه گاردن به کمک نوعروس و دامادان آمده است و بار سنگین تشریفات این مراسم را به دوش می‌کشد. پیشنهاد ما به شما برای برگزاری هرچه بهتر مراسم عقدتان این است که با خیال راحت تشریفات عقد و نحوه برگزاری مراسمتان را به ماه گاردن بسپارید. مشاورین باسلیقه ماه گاردن بهترین و شیک‌ترین انتخاب‌ها را برای برگزاری یک مراسم عقد لاکچری به شما پیشنهاد می‌دهند و در نهایت به اجرا درمی‌آورند. مراسم عقد خود را با مجموعه ماه گاردن به یک خاطره رؤیایی و به یاد ماندنی تبدیل کنید.

ماه گاردن می‌تواند باغ و تالارهای زیبا و مجللی را برای برگزاری تشریفات عقد به شما معرفی کند. بهترین ویژگی که این باغ و تالارها دارند این است که امتحان خود را پس داده‌اند. یعنی نه تنها یکبار بلکه چندین و چند بار مراسم‌های مختلف عقد و عروسی در آنان برگزار شده و شما با دیدن آلبوم تجارب ماه گاردن می‌توانید این فضاها را در انواع دیزاین‌های مختلف مشاهده کنید.

یک حسن دیگر انتخاب باغ یا تالار ماه گاردن این است که عکاس‌های مجموعه ما بارها لحظات ارزنده و عاشقانه‌ای را در این فضاها ثبت نموده‌اند و به عبارتی اشراف کامل به فضا و نور آن جا دارند. این دلیل به تنهایی می‌تواند عکس‌های تشریفات عقد شما را از لحاظ کیفیت و زیبایی متحول نماید.

خدمات در تشریفات عقد ماه گاردن

 زمانی که صحبت از تشریفات عقد به میان می‌آید خدمات مختلفی به ذهن عروس و دامادان خطور می‌کند. به نظر شما چه خدماتی می‌تواند مراسم عقد شما را اروپایی‌تر کند؟ مجموعه ما با کامل‌ترین پکیج تشریفات عقد در میان برگزار کنندگان این مراسم زبانزد است. ما انواع مختلفی از خدمات را برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم به عروس و دامادهایمان پیشنهاد می‌کنیم. عروس و دامادی که مجموعه ما را برای برگزاری مراسم عقد انتخاب می‌کند با گزینه های زیادی مواجه است که همین موضوع تمام سلایق افراد را در برمی‌گیرد. تمام خدماتی که ماه گاردن به مشتریان خود ارائه می‌دهد شامل:

  • گل‌آرایی فضای باغ و میز میهمانان
  • دیزاین تالار
  • موسیقی زنده کلاسیک و پیانو
  • پذیرایی و کترینگ عصرانه یا شام
  • برگزاری عقد محضری رسمی
  • عکاسی و فیلم‌برداری از مراسم

با توجه به اینکه مراسم عقد و عروسی یکبار در طول زندگی هر فردی اتفاق می‌افتد و عشق به شکل قلبی عمیقاً یکبار تجربه می‌شود، به همین منظور افراد باید مراسم عقد و عروسی با عشق دلبند خود را به زیباترین و عاشقانه‌ترین شکل برگزار کنند. مورد دیگر این است که اقوام و آشنایان شما در مراسم عقدتان حضور دارند و باید به نحوی این مراسم را برگزار کنید که تا همیشه در خاطر آنان باقی بماند. اقوام همسر شما نیز برای اولین بار در تشریفات عقد با سلیقه و دقت شما آشنا می‌شوند. پس چه بهتر که با کمک گرفتن از نیروهای حرفه‌ای در این کار، مراسمی شکیل و فوق‌العاده برگزار کنید.

تشریفات عقد از گذشته تاکنون تغییرات زیادی داشته است. مراسم عقد در گذشته، داخل یکی از اتاق‌های منازل برگزار می‌شد که جمعیت در کنار یکدیگر می‌ایستادند. فضای نامناسب و جمعیت زیاد مانع از این می‌شد که عروس و داماد ریلکس باشند. ضمن اینکه اگر این مراسم در تابستان برگزار می‌شد، گرمای هوا می‌توانست اذیت کننده برای میهمانان باشد. سفره عقدی که داخل اتاق چیده می‌شد از لحاظ زیبایی در سطح ضعیفی قرار می‌گرفت. فیلم‌برداری در یک اتاق کوچک با جمعیت انبوه که  در کنار یکدیگر ایستاده‌اند به بدترین کیفیت انجام می‌شد و تک‌تک این موارد دست در دست یکدیگر می‌داد تا تشریفات عقد عروس و دامادهای گذشته اصلاً جذاب نباشد. اما امروزه با وجود مجموعه‌هایی همچون ماه گاردن، تماماً این مسائل به فراموشی سپرده شده و مراسم عقد در کمال زیبایی برگزار می‌گردد.

 

خدمات پذیرایی و تشریفات عقد

امروزه پذیرایی مراسم عقد تحت عنوان کترینگ برگزار می‌گردد. به طور کلی کترینگ یعنی آماده کردن غذاهای متنوع برای میهمانان که به شکل سلف سرویس سرو خواهد شد. اگر می‌خواهید مراسم عقد متنوعی داشته باشید که پذیرایی میهمانان در آن منحصر به فرد باشد باید تشریفات عقد در آن نیز خاص و تحت نظر مجموعه ماه گاردن انجام شود. علاوه بر عروس و داماد، پدر و مادر هر دو نفر نیز باید در این روز مهم در آرامش کامل باشند و فرصتی جهت پذیرایی سنتی از میهمانان را نخواهند داشت. به همین منظور، داخل باغ یا تالاری که انتخاب می‌کنید، میزی از انواع مختلفی از نوشیدنی‌های رنگی، دسرهای لذیذ، شیرینی‌های متنوع، غذاهای گوناگون آماده می‌کنیم.

استفاده از مواد اولیه برای تهیه غذا و خوراکی‌های تشریفات عقد از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در مقابل سلامتی شما عزیزان مسئول هستیم. به همین خاطر برای آماده کردن انواع غذا، دسر و کترینگ بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه را تهیه می‌کنیم تا مجرب‌ترین آشپزهای کشور با هنر خود آن‌ها را به غذایی خوشمزه جهت سرو تبدیل کنند.

ناگفته نماند که خدمتکاران هر باغ یا تالار سهم مهمی در به‌یاد ماندنی تر شدن مراسم شما دارند. این افراد باید بسیار خونگرم و خوش رو باشند تا مهمانان و عروس و داماد احساس راحتی کنند. کادر منسجم باغ یا تالار به برگزاری هرچه بهتر تشریفات عقد کمک می‌کند.

هرچقدر پذیرایی محترمانه‌تر و با تشریفات بیشتری انجام شود، در این صورت میهمانان متوجه احترامی که برای آن‌ها قائل شدید هستند. ضمن اینکه در فرهنگ ایرانی فیلم‌برداری از تایم سرو شام یک رسم دیرینه است. اگر نحوه پذیرایی شما به صورت کترینگ باشد، فیلم‌برداری باکیفیت‌تری خواهید داشت. تمام جزئیات تشریفات عقد شما در ذهن میهمانان و دوربین‌های فیلم‌برداری ثبت و ضبط می‌گردد پس ریسک نکنید و برای اینکه مراسمی اعیانی داشته باشد از ماه گاردن کمک بگیرید.

خدمات عکاسی در تشریفات عقد

برای عروس خانم‌های حساس به جزئیات، عکس‌برداری از اصلی‌ترین آیتم‌های مراسم عقد محسوب می‌شود. کاملاً طبیعی است که شما تمایل داشته باشید ریزترین مسائل به کار رفته در سفره عقد ثبت گردد. شما برای یک روز از زندگی‌تان هزینه می‌کنید تا زیباترین تصاویر را رقم بزنید. ذهن انسان به‌خاطر ساختارش توانایی نگهداری طولانی مدت اجزا محیط را ندارد به همین خاطر دوربین‌های عکاسی به کمک ما می‌آیند. عکاسی از سفره عقد و دیزاین تالار یا باغ، کاری بسیار حساس است که نیاز به خلاقیت بالایی دارد. شما برای تشریفات عقد خود باید مجموعه‌ای را انتخاب نمایید که دارای عکاس حرفه‌ای باشند. اهمیت کیفیت دوربین عکاس در ثبت لحظات زیبا را اصلاً نباید فراموش کنید.

تصور کنید 25 سال از مراسم عقد شما گذشته و اکنون با دختر ۲۰ساله خود در حال ورق زدن آلبوم عکس‌های مراسم عقدتان هستید! توقع دارید دختر شما چه واکنشی نشان دهد؟ واکنش دختر شما به این موضوع، به انتخاب‌های شما در زمان حال بستگی دارد. اگر تصمیم بگیرید که خودتان یک عکاس و فیلم‌بردار داشته باشید ممکن است نتواند بهترین تصاویر را ثبت نماید. اما عکاسی که از ماه گاردن در تشریفات عقد شما حضور دارد با دقت تمام و با دوربین‌های حرفه‌ای و به روز، لحظات کوتاه اما شیرینی را ثبت می‌نماید.

گل آرای‌های موجود در فضای باغ و تالار به حدی باشکوه است که چشم هر بیننده‌ای را مات و مبهوت خود می‌کند؛ بنابراین حیف است اگر عکاس نتواند این زیبایی‌ها را همان‌طور که هست ثبت نماید!

ماه گاردن بهترین و خلاقانه‌ترین مجموعه برای برگزاری تشریفات عقد هست. شما می‌توانید با شماره تماس‌های ذکر شده تماس حاصل فرمایید و از مشاورین مجموعه ما کمک بگیرید. از اینکه تا این قسمت همراه ما بودید از شما متشکریم.

گالری تصاویر تشریفات عقد 

در ادامه تصاویری از هنرنمایی‌های مجموعه ماه گاردن برای شما فراهم آورده‌ایم تا ایده بگیرید و تمام جزئیات مراسم عقد خود را به هنرمندان مجموعه ما واگذار کنید.

دیزاینر و عکاسان مجموعه ما تعاملات زیادی در رابطه با هر چه بهتر اجرا شدن مراسم عروس و داماد ها دارند. هنر طراحان ماه گاردن بارها مورد تشویق و تحسین قرار گرفته؛ چون با حرفه‌ای‌ترین دیزاینرهای اروپایی که مراسم‌های تشریفاتی برگزار می‌کنند لینک هستند.

این تصاویر که مشاهده نمودید بخشی از هنر طراحان مجموعه ماه گاردن تلقی می‌شد. برای مشاهده آلبوم‌های بیشتر با پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.