باغ تالار

باغ تالار، فضایی برای برگزاری مراسم‌های گوناگون محسوب می‌شود؛ از مراسم عروسی، مراسم جشن تولد و نشست‌های بیزنسی گرفته تا مراسم ختم. شما می‌توانید در باغ تالارهای مختلف ایران، انواع مراسم مهم خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا کنید. خدماتی که در باغ تالارهای مختلف ارائه می‌شود، همچون خدمات تزئینات و دیزاین، خدمات پذیرایی، عکاسی و فیلم برداری و خدمات تشریفاتی دیگر، به شما تضمین برگزاری یک مراسم بی عیب و نقص را می‌دهد.

شما می‌توانید بر اساس بودجه خود، بهترین باغ تالار را انتخاب کرده و از خدمات آن نیز بهره ببرید.

در این نوشته، سعی داریم شما را با باغ تالارهای مختلف بیشتر آشنا کنیم تا قبل از آن که برای برگزاری مراسم خود اقدام کنید، اطلاعاتتان در این زمینه تکمیل باشد و بتوانید با دید بازتری برای انتخاب بهترین باغ تالار و خدمات تشریفات، اقدام نمایید.

باغ تالار چیست؟

همان طور که در بخش بالایی توضیح دادیم، باغ تالار مکانی مناسب برای برگزاری مراسم‌های مختلف است که ترکیبی از دو فضای باز و بسته را به میهمانان ارائه می‌دهد. معمولاً باغ تالارهای مختلف به دور از شهر ساخته می‌شوند تا در فضای سبز آن، به دور از هر گونه شلوغی و سر و صدا و استرس‌های رایج شهری، بتوانید مراسم خود را به بهترین نحو ممکن برگزار کنید. 

فضای باز باغ تالار، فضایی سبز و دلنشین است که گاهی ممکن است در آن از حوضچه، فواره یا موارد مشابه دیگر برای جذاب‌تر کردن محل، استفاده شده باشد.

قسمت تالار در باغ تالارهای مختلف نیز بخش فضای بسته آن محسوب می‌شود که معمولاً برای سرو غذا و یا سالن رقص از آن استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید قسمت اول مراسم خود را در فضای باز، با آرامش و طراوت فضای اطراف گذرانده و برای آخر شب، یعنی قسمت دوم مراسم، برای رقص و پایکوبی به فضای تالار بروید. البته این بسته به طراحی مراسمتان دارد که از هر فضا ترجیح می‌دهید چگونه استفاده کنید.

باغ تالار

باغ تالار عروسی

بیشترین استفاده‌ای که از باغ تالارهای مختلف می‌شود، برای برگزاری مراسم جشن عروس است؛ لذا بیشتر تمرکز باغ تالارهای مختلف بر روی ارائه تشریفات مراسم عروسی می‌باشد. انتخاب باغ عروسی با قیمت مناسب یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب باغ تالار است. بهتر است با توجه به بودجه‌ای که دارید، برای برگزاری مراسم عروسی خود برنامه ریزی کنید و یکی از مهم‌ترین مسائل در برنامه ریزی این مراسم، انتخاب تالار باغ عروسی با قیمت مناسب می‌باشد.

قیمت اجاره باغ عروسی به مؤلفه‌های گوناگونی بستگی دارد که از بین مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مکان و محل باغ عروسي
 • تشریفات باغ عروسی
 • امکانات باغ تالار
 • لوکس یا عادی بودن باغ تالار

برای برآورد درست قیمت اجاره باغ عروسی، باید انتظار خود را از هر کدام از مؤلفه‌هایی که در بالا معرفی شد در برنامه ریزی خود تعیین کنید. برای مثال:

 1. تمایل دارید باغ عروسی شما در کدام محل باشد؟
 2. دوست دارید از کدام پکیج تشریفاتی برای مراسم عروسی خود استفاده کنید؟
 3. برای اجاره باغ عروسی چه امکاناتی برای شما در اولویت هستند؟ از کدام امکانات مورد انتظار خود می‌توانید چشم پوشی کنید؟

بهترین باغ تالارهای تهران

معمولاً بهترین باغ تالارهای تهران در اطراف شهر قرار دارند؛ همان طور که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم، باغ تالار را معمولاً در خارج از شهر می‌سازند تا از فضای شلوغ شهری به دور باشد و در آن، میهمانان احساس راحتی کنند. بهترین باغ تالارهای اطراف تهران در شهر قدس، وردآورد، احمد آباد، گرمدره و شهریار واقع شده‌اند. البته در شهر تهران نیز باغ تالارهای عادی و لوکس نیز وجود دارد که می‌توانید برای دسترسی بهتر میهمانان خود از آن‌ها استفاده کنید. بیشترین باغ تالارهای درون شهر تهران در منطقه پونک قرار دارند.

لوکس‌ترین باغ تالارهای اطراف تهران، در گرمدره قرار دارند که با توجه به امکانات و نوع تشریفاتی که ارائه می‌دهند، به سه دسته A، B و C تقسیم می‌شوند.

باغ تالار گروه a

دسته A لوکس‌ترین باغ تالارهای اطراف تهران محسوب می‌شوند که با توجه به خدمات و امکاناتی که به میهمانان ارائه می‌دهند، قیمت‌های نسبتاً بالاتری هم دارند. همچنین باغ‌های این دسته، فضاسازی و دیزاین خاص خود را دارند که بسیاری از میهمانان را شگفت زده می‌کند.

از جمله باغ تالار گرمدره که در دسته A قرار می گیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باغ تالار یلان
 • باغ تالار الوین
 • باغ تالار دانیال
 • باغ تالار 21
 • باغ تالار تاج

باغ تالار گروه B

باغ‌های دسته دوم خدمات و تشریفات نسبتاً ساده‌تری را در مقایسه با باغ تالارهای دسته A ارائه می‌دهند؛ البته هنوز هم این باغ‌ها در دسته لوکس‌ترین باغ جهت عروسی محسوب می‌شوند. از میان معروف‌ترین باغ‌های دسته B می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باغ عروسی سام
 • باغ عروسی باران
 • باغ عروسی سورنا
 • باغ عروسی فردوس
 • باغ عروسی دایانا

باغ تالار گروه C

در دسته بندی بعدی می‌توانید باغ تالار قیمت مناسب‌تر را پیدا کنید که خدمات و تشریفات ساده‌تری نسبت به دو دسته قبل ارائه داده و تزئینات و دیزاین آن‌ها نیز عادی‌تر می‌باشد. در این میان می‌توان از باغ‌های زیر در دسته C نام برد:

 • باغ عروسی ظفر
 • باغ عروسی آرشام
 • باغ عروسی سروش
 • باغ عروسی ترنم
 • باغ عروسی آرمان
 • باغ عروسی آریا

شما می‌توانید بر اساس بودجه و انتظاراتی که از بهترین باغ تالار عروسی دارید، یکی از باغ‌های معرفی شده در بالا را انتخاب کنید و به بهترین شکل ممکن مراسم خود را برگزار نمایید. اگر به دنبال یک باغ تالار برای عروسی جدا (بانوان و آقایان از هم جدا) نیز می‌گردید، بسیاری از باغ تالارهای بالا خدمات جدا نیز ارائه می‌دهند. فقط کافی است با آن‌ها هماهنگ کنید. بسیاری از این باغ‌ها سالن‌های جدا برای قسمت بانوان و آقایان نیز دارند.

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم شما را با باغ جهت مراسم عروسی آشنا کنیم و انواع آن‌ها را به همراه خدماتی که ارائه می‌دهند را معرفی کنیم. امیدواریم این نوشته برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.