گل آرایی مراسم

گل آرایی روشی است برای تزیین یک مکان، جهت برگزاری مراسمی خاص. گل آرایی می‌تواند با استفاده از گل‌های طبیعی و یا مصنوعی بسته به سلیقه افراد انجام شود. از گل آرایی می‌توان برای برگزاری هر مجلسی از جمله مراسم عروسی، جشن عقد، نامزدی، بله برون، همایش‌ها، جشن فارغ التحصیلی، مراسم ترحیم و … استفاده کرد.

در مراسمات شادی، گل آرایی باعث نشاط بیشتر مهمان‌ها شده و به آن‌ها انرژی مثبت می‌بخشد. در مقابل نیز گل آرایی مراسم ختم سبب می‌شود تا حس آرامش به افراد غم دیده منتقل شود تا آن‌ها بتوانند غم و اندوه خود را راحت‌ تر تحمل کنند. در واقع باید گفت که شیوه گل آرایی هر مراسمی متفاوت بوده و نیاز به دانش و مهارت کافی در این زمینه دارد.

به همین دلیل قصد داریم تا شما را بیشتر با خدمات گل آرایی مراسم‌ های مختلف آشنا کنیم.

گل آرایی مراسم عروسی

گل آرایی در مراسم عروسی شامل موارد متعددی می‌شود که در ادامه درباره هر کدام توضیحاتی را خدمتتان ارائه خواهیم کرد.

انجام گل آرایی برای مراسم عروسی بسیار ضروری می‌باشد چرا که زیبایی گل‌های رنگارنگ باعث می‌شود فضای برگزاری مراسم زیبا‌تر و با شکوه‌تر دیده شود. علاوه بر این، گل آرایی بستر زیبایی برای عکاسی مهمان‌ها را فراهم خواهد کرد. به همین دلیل تالار‌های برگزار کننده عروسی، آیتم‌های مختلفی از گل آرایی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. به عبارتی بهتر شما عزیزان می‌توانید انتخاب کنید که گل آرایی مراسماتان شامل چه مواردی باشد. در واقع باغ تالار ها شرایطی را فراهم می‌کنند تا شما بتوانید هزینه لازم برای برگزاری مراسم خود را مدیریت کنید.

آیتم‌های مختلف گل آرایی که در مراسم عروسی انجام می‌شود عبارتند از:

 

گل آرایی درب ورودی تالار

 برای این که در بدو ورود به تالار نمای زیبایی دیده شود و صحنه شکیلی از ورود عروس و داماد به تالار ثبت شود، درب ورودی تالار را با گل‌های مختلف تزیین می‌کنند.

 

گل آرایی میز خوش آمد گویی

 در بسیار از تالار‌های لوکس و زیبای زمانی که مهمان‌ها وارد تالار می‌شود با یک میز بزرگ و زیبا رو به رو می‌شوند که با شمع، گل و کارت پستال تزیین شده است. این میز نمادی از ادای احترام و خوش آمد گویی به مهمان‌ها می‌باشد.

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

 مهم‌ترین آیتم گل آرایی که در مراسمات عروسی اجرا می‌شود، تزیین جایگاه عروس و داماد است. این گل آرایی شامل فضای پشت سرعروس و داماد (بک گراند) و میز جلویی آن‌ها می‌شود. تزیین جایگاه مخصوص عروس و داماد باعث می‌شود تا علاوه بر خاص شدن جایگاه آن‌ها در کل تالار، فضای زیبا‌تری برای عکاسی عروس و داماد فراهم شود.

 

میز مهمانان

 آیتم دیگری که در گل ارایی مراسم عروسی وجود دارد، تزیین میز مهمانان با دسته‌های کوچکی از گل می‌باشد. معمولا برای انجام این گل آرایی از ظرف‌‌های طبقه دار بلند و پایه دار استفاده می‌شود به طوری که گل در بالای ظرف و میوه و شیرینی در طبقات دیگر آن قرار بگیرند.

سفره عقد ماه گاردن

گل آرایی سفره عقد

 برخی از عزیزان جشن عقد و مراسم عروسیشان را در یک روز برگزار می‌کنند که در این صورت گل آرایی سفره عقد نیز به لیست گل آرایی عروسی اضافه خواهد شد.

گل آرایی مراسم بله برون

بله برون اولین مراسم رسمی پس از خواستگاری می‌باشد که با حضور اقوام عروس و داماد برگزار می‌شود. به همین دلیل بسیار افراد تلاش می‌کنند تا بهترین و زیبا‌ترین جشن ممکن را برگزار کنند. مراسم بله برون به طور معمول در خانه پدری عروس برگزار می‌شود و به همین دلیل گل آرایی کمک می‌کند تا فضای خانه زیبا‌تر شده و برای این جشن مهم آماده شود. گل آرایی مراسم بله برون شامل موارد ذیل می‌شود:

گل آرایی بک گراند

 برای تزیین جایگاه عروس و داماد در پشت سر آن‌ها حلقه‌های مخصوصی قرار می‌دهند و سپس حلقه را با گل تزیین می‌کنند. این گل آرایی به ایجاد فضای مناسب جهت عکاسی نیز کمک می‌کند.

گل آرایی میز کادو

 همانطور که می‌دانید خانواده داماد در روز بله برون کادو‌های مختلفی را تقدیم عروس خانم می‌کنند، بنابراین لازم است تا شما به عنوان خانواده عروس، فضای مناسبی را جهت قرار دادن کادو‌ها در نظر بگیرید. استفاده از میز‌های مخصوص و تزیین آن‌ها با گل، بهترین شرایطی است که شما می‌توانید فراهم کنید.

گل آرایی میز پذیرایی

 معمولا افراد برای ایجاد فضایی شکیل جهت پذیرای از مهمان‌ها میز مخصوصی را آماده کرده و روی آن میوه و شیرینی قرار می‌دهند. برای زیبا‌تر شدن میز شما عزیزان می‌توان آن را با گل‌های طبیعی تزیین بفرمایید.

البته شما عزیزان می‌توانید مراسم بله برون خود را در تالار برگذار کنید و زحمت پذیرایی و گل آرایی مراسم را به تیم حرفه‌ای تالار بسپارید.

سفره عقد ماه گاردن

گل آرایی مراسم ترحیم

بسیاری افراد برای عرض تسلیت به خانواده شخص متوفی از تاج گل همراه با ربان مشکی استفاده می‌کنند. این تاج گل‌ها نمونه‌ای از گل آرایی در مراسم ترحیم می‌باشد. به طور معمول برای گل آرایی مراسم ختم و تهیه تاج گل، از گل‌هایی چون گلایل، میخک و داوودی استفاده می‌شود.

گل آرایی محل برگزاری مراسم ختم به هر چه با شکوه‌‌تر شدن مراسم کمک خواهد کرد و حس آرامشی که گل‌ها ایجاد می‌کنند، باعث تسکین غم بازماندگان مرحوم خواهد شد.

نمونه‌ای دیگر از گل آرایی مراسم ترحیم، گل آرایی مزار متوفی می‌باشد. این کار به منظور ادای احترام به او و خانواده او انجام می‌شود. علاوه بر آن، تزیین میز یاد بود(میزی که عکس متوفی روی آن قرار می‌گیرد) با گل و شمع نیز نمونه‌ی دیگری از گل آرایی در مجلس ختم می‌باشد.

نکته: در نظر داشته باشید که گل آرایی مراسم عروسی با رنگ‌های شاد و جهت عرض تبریک به عروس و داماد و خانواده آن‌ها انجام می‌شود و گل آرایی مراسم ترحیم، معمولا با گل‌های سفید رنگ جهت ادای احترام به متوفی و عرض تسیلیت به بازماندگان او انجام می‌شود.

کلام آخر  

گل آرایی بخش جدایی ناپذیر هر مجلسی می‌باشد. در واقع تفاوتی ندارد که مجلس شما جشن و شادی باشد و یا مجلس ختم و عزاداری، گل آرایی باعث می‌شود که مراسم شما با شکوه بیشتری برگزار شود. به همین دلیل است که در بسیاری از همایش‌ها، سمینار‌ها و افتتاحیه‌ها نیز از گل آرایی استفاده می‌شود.

انجام گل آرایی به ظاهر کاری ساده به نظر می‌رسد اما در واقع نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. بنابراین به ساد داشته باشید که برای داشتن گل آرایی زیبا، باید انجام این کار را به افراد متخصص بسپارید.

تشریفات مجالس ماه گاردن با در اختیار داشتن کادری حرفه‌ای و خوش سلیقه آماده ارائه خدمات گل آرایی مجالس باکیفیت و زیبا به شما عزیزان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مجموعه ماه گاردن در تماس باشید.