کیک عروسی

یکی از مهم‌ترین مراسمات عروسی که تقریبا می‌توان گفت در بین تمام مردم دنیا مشترک است، برش کیک عروسی می‌باشد. به عبارتی بهتر مراسم عروسی در بین اقوام مختلف با برگزاری مراسمات متفاوتی انجام می‌شود. اما مراسم برش کیک عروسی از جمله مراسمی است که در تمام دنیا انجام می‌شود

کیک نامزدی یا عروسی با سایر کیک‌های خامه‌ای متفاوت بوده و با آداب مخصوصی سرو می‌شود. به همین جهت ما سعی کرده‌ایم در این صفحه هر آنچه که شما عزیزان باید درباره کیک عروس داماد بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. پس اگر برای برگزاری مراسم عروسی خود قصد سفارش یک کیک عروسی چند طبقه را دارید، حتما تا انتها ما را همراهی بفرمایید.

مراسم برش کیک عروسی 

همانطور که پیش‌تر اشاره شد مراسم برش کیک عروسی در بین بسیاری از مردم دنیا مشترک است. مطابق این رسم در جشن عروسی، کیک بزرگی را در جایگاه مخصوص برش کیک قرار می‌دهند و عروس و داماد در جایگاه حاضر شده و با کمک یکدیگر کیک را برش می‌زنند و مقداری از کیک برش زده شده را میل می‌کنند و مورد تشویق حضار قرار می‌گیرند. حال مابقی کیک برای پذیرایی از مهمان‌ها به ابعاد کوچک برش زده می‌شود و بین آن‌ها پخش خواهد شد. مراسماتی چون رقص چاقو قبل از برش کیک و آتش بازی به هنگام برش آن، از جمله اقداماتی است که اخیرا به مراسم برش کیک عروسی اضافه شده است.

در برخی از مناطق کشور به دلیل آن که پس از مراسم عروسی، مراسم پاتختی برگزار می‌شود، کیک عروسی را در مراسم پاتختی سرو می‌کنند. اما به شما توصیه می‌کنیم که این کیک را در همان جشن عروسی سرو کنید تا تازگی آن حفظ شود.

در مراسماتی چون نامزدی و جشن عقد نیز برش کیک مرسوم است اما کیک عروسی معمولا به دلیل تعداد بیشتر مهمانان حاضر در جشن بزرگ‌تر بوده و برای افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کیک جشن عروسی

پیش از آن که برای ثبت سفارش کیک عروسی خود تصمیم بگیرید، باید نکاتی را مد نظرتان قرار دهید. که در این بخش آن‎ها را با هم مرور می‌کنیم.

  1. وزن کیک را تعیین کنید: مهم‌ترین فاکتور برای سفارش کیک عروسی، مشخص کردن وزن آن می‌باشد. البته مجموعه‌های تشریفات مجالس، این کار را به نسبت تعداد میهمانان شما انجام می‌دهند.

 برای به دست آوردن وزن کیک عروسی خامه ای فرمول ساده‌ای وجود دارد. از آنجایی که مقدار کیک مناسب برای هر نفر 100 گرم می‌باشد، شما می‌تواند تعداد مهمان‌های خود را ضرب در 100 کرده و عدد به دست آمده را تقسیم بر 1000 (برای تبدیل به کیلوگرم)کنید. حال جواب نهایی، وزن کیک شما را مشخص خواهد کرد.

  1. مشخص کردن طعم کیک: از آنجایی که کیک عروسی برای تعداد زیادی از افراد با سلیقه‌های مختلف سفارش داده می‌شود، باید طعمی را انتخاب کنید که به نسبت طرفدار بیشتری داشته باشد. برای مثال کیک با طعم وانیل، پرتقال و شکلات، طرفدار بیشتری دارند و بهتر است طعم کیک مورد نظر خود را از بین این سه طعم انتخاب نمایید.

پیشنهاد: کیک‌های عروسی معمولا به صورت چند طبقه سفارش داده می‌شود. در صورت دلخواه می‌توانید هر طبقه از کیک عروسیتان را با طعمی متفاوت سفارش دهید.

  1. انتخاب مدل کیک: بهترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات مجالس عروسی، از افراد حرفه ای و باتجربه در این زمینه استفاده می کنند. عروس و دامادها می توانند کیک مراسم خود را در انواع مدل های مختلف سفارش دهند. حتی برخی مجموعه ها، تصاویر ژورنالی از انواع کیک عروسی را در اختیار شما خواهند گذاشت. به این ترتیب شما عزیزان می‌توانید در کمال آرامش و در بین صد‌ها مدل مختلف، کیک عروسی زیبا خود را پیدا کنید.

کیک عروسی

جدید‌ترین کیک عروسی

ایده‌های متفاوتی برای انتخاب جدیدترین مدل کیک عروسی وجود دارد:

  1. کیک عروسی ساده: کیک‌های عروسی معمولا با تم سفید دیزاین می‌شوند. در مدل از کیک عروسی، معمولا کاور سفیدی از خامه و یا فوندانت روی کیک کشیده می‌شود و سپس با ابزار بسیار ساده‌ای(برای مثال چند شاخه گل) تزیین خواهد شد.
  2. کیک عروسی فوندانت: کیک‌های عروسی فوندانتی نمای بسیار شکیل و جذابی را از یک کیک به نمایش می‌گذارد. در واقع می‌توان گفت به کمک فوندانت شما می‌تواند هر مدل کیکی را که دوست دارید، سفارش دهید. البته این را باید در نظر داشته باشید که تزیینات فوندات به نسبت سنگین بوده و از آنجایی بهتر است خمیر فوندانت میل نشود، لازم است تا کیکی با وزن بیشتر سفارش دهید( برای مثال اگر می‌خواهید 6 کیلو کیک با تزیین فوندات سفارش دهید، بهتر است نیم کیلو به وزن مورد نظر خود اضافه کنید)
  3. کیک عروسی دو طبقه: در سال‌های اخیر تعداد مهمان‌های حاضر در جشن عروسی نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده. کیک عروسی دو طبقه که معمولا به طراحی مدرن تهیه می‌شوند، مخصوص مراسمی با تعداد مهمان اندک می‌باشد.
  4. کیک عروسی کوچک: همانطور که اشاره شد در مراسمی مثل نامزدی و یا جشن عقد نیز مراسم برش کیک وجود دارد. کیک عروسی‌های کوچک در می‌توان برای برگزاری این مراسمات سفارش داد.
  5. کیک طبقاتی عروسی: محبوب‌ترین نوع کیک در بین افراد، کیک‌ عروسی سه طبقه و یا بیشتر می‌باشد. این نوع کیک‌ها از نمای بیشتری برخودار بوده و معمولا با گل‌های طبیعی و یا فندانتی تزیین می‌شوند.

قیمت کیک عروسی

عوامل مختلفی در تعیین قیمت کیک های عروسی زیبا تاثیر خواهند داشت. مهم‌ترین فاکتوری که در تعیین قیمت یک کیک تاثیر دارد، وزن آن است. در واقع هر تعداد مهمان‌های جشن شما بیشتر باشد، باید مقدار کیک بیشتری سفارش دهید و به نسبت وزن کیک نیز باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

مورد دیگری که در قیمت کیک تاثیر خواهد داشت، فیلینگ(آن چه که بین لایه‌های مختلف کیک قرار داده می‌شود) آن می‌باشد. فیلینگ‌های مختلفی برای کیک عروسی وجود دارد مثل موز و گردو، شکلات چیپسی و موز، بادام و … . وابسته به آن که چه فیلینگی را انتخاب کنید، قیمت نهایی کیک شما متغییر خواهد. مهارت قناد، نوع طرح انتخابی، تازگی مواد اولیه، ابعاد کیک، ابزار مورد نیاز در تزیین کیک، از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت کیک عروسی تهران می‌باشد.

کلام آخر

انتخاب کیک عروسی یکی از جذاب‌ترین اقدامات  پیش از جشن برای هر زوجی به شمار می‌رود. برای آن که انتخاب کیک به بهترین شکل ممکن اتفاق بیوفتند و خاطره زیبایی را برایتان به ارمغان آورد، لازم است سفارش کیک عروسی را به دست مجموعه های تشریفات مجالس بسپارید که در این زمینه تجربه بسیار دارند. 

مجموعه تشریفات ماه گاردن، با داشتن سال‌ها تجربه و به‌کارگیری افراد ماهر و کاربلد، در ارائه خدمات تشریفات مراسم عروسی سعی دارد زوج‌های جوان را در برگزاری مراسمی باشکوه و مجلل یاری نماید و این شب را به یکی از رویایی‌ترین شب‌های زندگی عروس ها و دامادها تبدیل کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کیک عروسی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مجموعه ماه گاردن در تماس باشید.