دیزاین

جشن عروسی مهم‌ترین اتفاق زندگی هر کسی به شمار می‌رود بنابراین افراد تمام تلاش خود را می‌کنند که جشن عروسیشان به بهترین و با شکوه‌ترین شکل ممکن برگزار شود و خاطره‌ای دلچسب و زیبا برای همیشه ماندگار شود. اقدامات زیادی وجود دارد که به هر چه بهتر و زیبا‌تر شدن یک جشن عروسی کمک خواهد کرد که مهم‌ترین آن‌ها دیزاین محل برگزاری مراسم می‌باشد.

دیزاین مراسم عروسی شامل موارد متعددی می‌شود که در نهایت یک مجموعه زیبا و بی نظیر را برای برگزاری مراسم عروسی به ارمغان خواهد آورد و باعث به وجود آمدن یک فضای فوق العاده برای عکاسی و فیلم برداری عروس داماد و مهمان‌ها خواهد شد. البته دیزاین مراسم، محدود به جشن عروسی نمی‌شود بلکه مراسم‌های مختلفی مثل تولد، فارغ التحصیلی و حتی مراسم ترحیم هر کدام طراحی مخصوص به خود را دارند.

 

دیزاین عروسی

همانطور که اشاره شد دیزاین مراسم عروسی شامل موارد متعددی می‌باشد که بنابر خواسته شما عزیزان انجام خواهد گرفت. به عبارتی بهتر تالار‌ها آیتم‌های مختلفی را برای دیزاین مراسم عروسی در نظر دارند و شما به عنوان صاحب مجلس انتخاب خواهید کرد که چه آیتمی برای طراحی مراسم شما اجرا شود.

1. دیزاین ورودی عروس و داماد:

اولین چیزی که در یک تالار جلب توجه خواهد کرد و اولین تصویری که از مراسم عروسی ثبت خواهد شد، لحظه ورود عروس و داماد است. بنابراین دیزاین ورودی عروس و داماد به زیبا‌تر شدن برگزاری مراسم کمک خواهد کرد. مدل‌های مختلفی برای طراحی ورودی تالار وجود دارند که عبارتند از بادکنک آرایی، گل آرایی و نور آرایی. برخی از تالار‌ها نیز برای زیبا‌تر شدن ورودی سالن، از هر سه مورد نیز استفاده می‌کنند. آتش بازی هنگام ورود عروس داماد نیز جزئی از این طراحی محسوب می‌شود.

دیزاین جایگاه عروس و داماد

2. دیزاین جایگاه عروس و داماد:

همیشه تالار‌های برگزار کننده مراسم عروسی جایگاه خاص و با شکوهی را برای عروس و داماد در نظر گرفته و به زیبا‌ترین حالت آن را طراحی می‌کنند. استفاده از صندلی‌های شیک و زیبا، طراحی بگ گراند جذاب، گل آرایی، نور آرایی و گل آرایی میز جلوی عروس و داماد، از جمله اقداماتی است که تالا‌های برگزار کننده عروسی برای دیزاین جایگاه عروس و داماد انجام می‌دهند. این نکته را هم باید اشاره کرد که دیزاین جایگاه عروس و داماد، مخصوص جشن عروسی نیست، بلکه شما می‌توانید برای مراسم‌های کوچکی که در منزل برگزار می‌کنید(مثل بله برون) هم این دیزاین زیبا را انجام دهید.

3. دیزاین سالن عروسی:

سالن عروسی در واقع محوطه‌ای می‌باشد که جشن عروسی در آن انجام می‌شود بنابراین مهم‌ترین دیزاین مراسم عروسی، دیزاین سالن عروسی می‌باشد. از همین رو تالار‌های عروسی در تلاش هستند که زیبا‌ترین طراحی را برای سالن خود داشته باشند و فضایی شکیل و رومانتیک را ایجاد کنند. استفاده از میز و صندلی‌، پرده، تابلو و لوستر‌های شکیل، نور پردازی سالن، آینه کارایی دیوار‌ها و گل آرایی میز‌ها از جمله اقداماتی می‌باشد که برای دیزاین مجلس عروسی انجام می‌شود.

دیزاین سالن عروسی

4. دیزاین استیج عروسی:

از آنجایی که استیج عروسی برای رقص مهمان‌ها و عروس و داماد در نظر گفته شده است، طراحی خاصی را برای آن نمی‌توان انجام داد. به همین دلیل تالا‌های برگزاری مراسم عروسی از کفپوش‌های مخصوص و رقص نور، برای دیزاین استیج عروسی استفاده می‌کنند.

 

5. دیزاین عروسی در باغ:

بسیاری افراد خواستار برگزاری مراسم عروسی در باغ هستند. چرا که فضای سبز و زیبای باغ و جریای هوای آزاد، حس بسیار خوبی را به مهمان‌ها و عروس و داماد منتقل خواهد کرد. با وجود این که خود باغ زیبایی طبیعی دارد، اما می‌توان مواردی را برای دیزاین باغ عروسی انجام داد تا علاوه بر زیبایی، به رومانتیک بودن فضای باغ افزوده شود. برای دیزاین عروسی در باغ ایده‌های زیادی وجود دارد. استفاده از آب نماها و مجسمه‌های زیبا، پیانو و میز‌های مختلف در فضای باغ، چیدمان روستک جایگاه مهمانان و عروس داماد و نور پردازی به طرق مختلف از جمله اقداماتی است که برای طراحی و تزیین یک باغ عروسی می‌توان انجام داد. دیزاین روستیک عروسی نیز شامل موارد مختلفی می‌باشد، که جدید‌ترین آن‌ها استفاده از مکرومه بافی، شمع آرایی و گل آرایی بسیار ساده می‌باشد.

 

دیزاین تولد

 اغلب افراد دوست دارند که برای روز تولد خود و یا عزیزانشان، جشن زیبا و با شکوهی برگزار کنند. مهم‌ترین بخش برگزاری تولد، دیزاین این مراسم می‌باشد. این روز‌ها صد‌ها مدل و ایده برای دیزاین جشن تولد وجود دارد که مهم‌ترین و اصلی‌ترین وسیله‌ای که برای این کار استفاده می‌شود، بادکنک است. بادکنک‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های بیشماری تولید می‌شوند بنابراین تنها لازم است رنگ تم جشن را انتخاب کنید تا چندین مدل زیبا برای دیزاین مراسم در اختیار شما قرار بگیرد. برای دیزاین تولد در فضای باز نیز می‌توان از بادکنک‌های هلیومی، بک گراند تولد و استند عدد تولد استفاده کرد. 

چیدمان میز تولد را نباید فراموش کرد. میز تولد محل قرار گیری کیک تولد می‌‌باشد و مهمان‌ها برای گرفتن عکس یادگاری پشت این میز جای خواهند گرفت. بنابراین دیزاین این میز با گل و شمع می‌تواند در زیبایی مراسم و عکس‌های یادگاری بسیار موثر باشد.

دیزاین تولد

دیزاین مراسم ختم

شاید برخی‌ها تصور کنن که دیزاین یک مراسم، تنها محدود به مراسم‌های شادی می‌باشد. اما بسیاری از افراد برای ادای احترام به شخص فوت شده و زنده نگه داشتن یاد او میز یاد بودی را تدارک می‌بینند. برای دیزاین میز یاد بود از رومیزی مشکی همراه با ترمه، گلدان‌های گل با ربان مشکی و انواع شمع در اطراف قاب عکس شخص فوت شده استفاده می‌شود. سینی‌های تزیین شده از خرما و حلوا موارد دیگری هستند که ‌ بر روی میز یاد بود قرار داده می‌شوند.

بسیاری از تالار‌ها علاوه بر برگزاری مراسم عروسی، آمادگی برگزار کردن مراسم ختم را هم دارند و دیزاین این مراسم را به زیبا‌ترین و با شکوه‌ترین شکل ممکن انجام خواهند داد. قرار دادن تاج گل در جلوی درب ورودی تالار هم جزئی از دیزاین مراسم ختم به شمار می‌رود.

 

سخن پایانی

دیزاین هر جشن و مراسمی به هر چه با شکوه برگزار شدن آن کمک زیادی می‌کند. به همین دلیل است که افراد هزینه‌های زیادی را برای آن پرداخت می‌کنند.

مهم‌ترین وسایلی که برای تزیین مراسمات مختلف استفاده می‌شود عبارتند از گل، شمع و بادکنک، اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که دیزاین مجالس به صورت کاملا حرفه‌ای و شکیل، یک کار تخصصی می‌باشد و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که برای برگزاری هر چه بهتر مجالس خود، دیزاین آن را به افراد حرفه‌ای و با تجربه بسپارید.

مجموعه ماه گاردن ، باتجربه فوق العاده در ارائه خدمات با کیفیت مراسم شادی و غم، شما عزیزان را در برگزاری مراسمی باشکوه یاری خواهد کرد.