تشریفات ایونت

تشریفات ایونت یا همان تشریفات همایش درجه یک می‌تواند یکی از تأثیرگذارترین مؤلفه‌ها در موفقیت کسب‌وکار شما باشد. معمولاً شرکت‌های مختلف، هر از چند گاهی برای اهداف متفاوت اقدام به برگزاری همایش می‌کنند. برای آن که بتوانید به نحو احسن میزبان میهمانان کسب‌وکار خود در ایونت برگزار شده باشید، لازم است از خدمات تشریفات ایونت که توسط مجموعه‌های تشریفاتی و یا باغ تالارها ارائه می‌شوند استفاده کنید.

در این نوشته قصد داریم در خصوص تشریفات برگزاری همایش کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک صحبت کرده و نکاتی را در این زمینه برای شما عزیزان شرح دهیم.

چرا شرکت‌ها از ایونت و همایش استفاده می‌کنند؟

برگزاری کنفرانس برای کارمندان یا مدیران شرکت می‌تواند روی عملکرد آن‌ها تأثیر بسیار زیادی گذاشته و موجب دستیابی شرکت به بازدهی بیشتر شود. همچنین برگزاری همایش برای تقدیر از بهترین مشتریان می‌تواند سبب جذب مشتری بیشتر و یا جلب اعتماد و وفاداری آن‌ها شود. به هر طریق، همایش‌ها و ایونت‌ها یکی از راه‌هایی هستند که شرکت‌ها برای دستیابی به برخی اهداف خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. به این ترتیب، تشریفات همایش باید بی نقص باشد که تا حد ممکن بتواند به کارفرما در جهت رسیدن به اهداف، کمک کند.

تشریفات ایونت 

تشریفات برگزاری همایش و ایونت به چه شکل است؟

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در برگزاری همایش و ایونت، هیچ محدودیتی ندارید؛ به بیانی دیگر، شما می‌توانید یک ایونت پروموشن یا سمپلینگ را به شکل کلاسیک اجرا کرده و یا از برای ماندگاری در ذهن‌ها و ارتباط مؤثرتر، در ایونت خود از خلاقیت زیاد استفاده کنید. تصمیم با شماست.

ولی نکته‌ای که مهم است این می‌باشد که هر نوع مراسم یا ایونتی که برگزار می‌کنید، یک سری ملزومات پایه دارد که بهتر است آن‌ها را هم در نظر بگیرید. برای مثال، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشخص کردن اهداف
 • حوزه فعالیت رویداد
 • زمان‌بندی درست
 • گردآوری تیم اجرایی حرفه‌ای جهت تشریفات ایونت
 • تنظیم بودجه
 • اطلاع رسانی از طریق رسانه‌های مختلف

مسلماً موارد دیگری هم وجود دارند که با توجه به نوع ایونت خود و در صورت لزوم می‌توانید به لیست بالا اضافه کنید.

چرا برای برگزاری همایش به تشریفات ایونت نیاز دارید؟

ما معتقدیم که برگزاری یک همایش بی نقص، علاوه بر خدمات درجه یک به خلاقیت هم نیاز دارد تا بتوان آن را به مراسمی ماندگار تبدیل کرد. همان طور که قبلاً نیز گفتیم، شرکت‌ها با اهداف مختلفی اقدام به برگزاری همایش‌های مختلف می‌کنند. این همایش می‌تواند کنفرانسی برای کارمندان یا مدیران باشد و یا ممکن است برای تقدیر از بهترین مشتریان، نیاز به برگزاری یک ایونت در قالب همایش داشته باشید. به هر حال، هدف هر چه که باشد، یک مسئله روشن است؛ مهمانی‌هایی که یک کسب‌وکار ترتیب می‌دهد، باید بی نقص باشند تا بتواند صاحبان کسب‌وکار را به بهترین نتایج برساند.

فرقی ندارد بودجه شما برای تشریفات برگزاری همایش چقدر است؛ به هر حال باید بتوانید خدمات مناسبی را در همایش‌های خود به میهمانان ارائه دهید. برای این منظور، باید از مجموعه‌ای که بتواند تشریفات ایونت مناسبی را ارائه دهد، استفاده کنید.

زمانی که ایونتی برگزار می‌کنید، باید بتوانید با مخاطبان خود ارتباط تأثیرگذار و مثبت داشته باشید تا در طول کنفرانس یا همایش، شما را همراهی کنند. بخش بزرگی از ارتباط تأثیرگذار با مخاطب، به خدماتی که در طول همایش دریافت می‌کند بستگی دارد؛ بنابراین، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های یک ارتباط مثبت با مخاطب در همایش جهت دستیابی به اهداف مورد نظر، ارائه خدمات مناسب است. به این منظور، به تشریفات ایونت مناسب با بودجه و مخاطب خود نیاز دارید.

تشریفات ایونت 

برای برگزاری ایونت به کمک نیاز دارید؟

مسلماً شما به تنهایی نمی‌توانید یک ایونت بی نقص را برگزار کنید. چرا که بیشتر تمرکز شما به جای خدمات تشریفات باید بر روی محتوایی که قرار است به مخاطبان خود در طول همایش ارائه دهید و هدف خود از برگزاری این ایونت باشد؛ بنابراین لازم است خدمات قابل ارائه در ایونت خود را به یک تیم تشریفات همایش که در این زمینه تخصص و تجربه کافی را دارند بسپارید.

تشریفات ماه گاردن، یکی از بهترین مجموعه‌های ارائه تشریفات ایونت و همایش‌های مختلف است. مهم نیست چه نوع ایونت، کنفرانس یا همایشی را می‌خواهید اجرا کنید؛ تشریفات ماه گاردن آن را مطابق سلیقه و خواست شما به بهترین شکل ممکن مدیریت خواهد کرد. تیم تشریفات ایونت ماه با سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های مختلف، تجربه و تخصص کافی را در این زمینه دارا بوده و به بهترین شکل ممکن میزبان میهمانان شما خواهد بود.

در برگزاری ایونت به خلاقیت نیاز دارید؟

تیم تشریفات ماه گاردن به دلیل سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری مراسم‌ها و ایونت‌های مختلف، دانش کافی را در این زمینه داشته و کادری مجرب را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ همچنین اگر برای تأثیرگذاری بیشتر روی مخاطبان خود نیاز به خلاقیت در تشریفات برگزاری همایش دارید، می‌توانید با خیالی آسوده آن را به ماه گاردن بسپارید چرا که با تجربه‌ای که طی فعالیت چندین ساله در این حوزه دارد، انواع مراسم را برگزار کرده و در زمینه به کار بردن خلاقیت در مراسم‌ها می‌تواند رضایت شما را جلب کند.

هزینه تشریفات همایش

برای برگزاری یک ایونت مناسب، هزینه‌های مختلفی خواهید داشت. بر اساس بودجه خود، می‌توانید نحوه برگزاری ایونت را مشخص کنید. در بعضی مواقع، به هنگام اجرای یک ایونت برخی هزینه‌های پیش بینی نشده نیز ممکن است به وجود بیاید که برای بی نقص برگزار شدن همایش، توصیه می‌کنیم 10 درصد از بودجه خود را به هزینه‌های پیش بینی نشده تخصیص دهید.

برای آن که بتوانید هزینه‌ها را کنترل و مدیریت کنید، نیاز به تیم متخصص تشریفات ایونت دارید تا توصیه‌های لازم را در این زمینه به شما بگوید.

هزینه تشریفات ایونت نیز شامل موارد مختلفی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اجاره سالن یا باغ (بسته به نوع ایونت)
 • غذا و نوشیدنی
 • تجهیزات صوتی و تصویری
 • برپایی غرفه‌های مختلف
 • دکور و لوازم مربوط به آن
 • هزینه مربوط به تیم برگزاری

برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ماه گاردن در تماس باشید. تیم مجرب ماه گاردن، با هر بازه بودجه‌ای که برای مراسم خود تعیین کرده‌اید می‌تواند همایشی به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند.