مقالات

شیک‌ترین لباس عقد محضری برای خاص‌ترین روز زندگی

شیک‌ترین لباس عقد محضری برای خاص‌ترین روز زندگی

 انتخاب مدل لباس عقد محضری را می‌توان در ردیف هیجان‌انگیزترین و استرس‌زاترین انتخاب‌های مربوط به مراسم عروسی محسوب کرد. چراکه هر عروس خانمی دوست دارد در خاص‌ترین روز زندگی خود زیباترین لباس را بر تن کند.

 البته در حال حاضر انواع لباس عقد محضری با بیشترین تنوع در اکثر مزون‌ها و بوتیک‌ها موجود است اما باز هم انتخاب یک مدل لباس عقد شیک که هم با سلیقه عروس و داماد هماهنگ باشد و هم با توجه به فرهنگ ایرانی مناسب محضر عقد و ازدواج باشد امر نسبتا مشکلی است.

در این مقاله انواع لباس عقد محضری معرفی می‌شوند. همچنین انواع پوشش سر که متناسب با هر مدل لباس عقد است نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. با ما همراه باشید.

انواع لباس شیک مناسب برای عقد محضری

 امروزه انواع لباس عقد محضری با تنوع بالا وجود دارند که هر فردی متناسب با سلیقه و نوع مراسم می‌تواند یک نمونه را انتخاب و خریداری کند. در ادامه برخی از انواع لباس عقد شیک آورده می‌شوند. این مدل‌ لباس‌ها عبارتند از:

مدل لباس عقد محضری بلند

یک نمونه از مدل لباس مراسم عقد که طرفداران بیشماری هم دارند. لباس‌های عقد محضری بلند هستند. این مدل لباس‌ها معمولا به صورت پیراهن دوخته شده‌اند و کل ‌بدن را پوشش می‌دهند. این مدل پیراهن‌ها گاهی دارای دامن‌های کلوش و گاهی با دامن‌هایی با مدل‌های فون، ماهی، خمره‌ای و… طراحی و دوخته می‌شوند.

همچنین یک مدل از این نوع پیراهن‌ها به صورت دنباله‌دار نیز موجود هستند که البته این نوع از پیراهن‌های دنباله‌دار، خیلی مناسب عقدهای محضری نیستند اما به فراخور سلیقه افراد ممکن است انتخاب شوند.

البته در مواقعی که بعد از مراسم عقد محضری مراسم جشن عقد در سالن‌های جشن برگذار می‌شود، پوشیدن این سبک مدل لباس‌های دنباله‌دار بدون اشکال است.

از هزینه مراسم عقد و اینکه هزینه مراسم عقد با کیست اطلاع دارید؟ این بلاگ را حتما بخوانید.

لباس عقد محضری کوتاه

یک نمونه دیگر از مدل لباس عقد، پیراهن‌های کوتاه هستند. این نوع از لباس‌های محضری دارای تنوع بسیار بالایی هستند و برای هر سن و سال و سلیقه‌ای، نوع خاصی از این مدل لباس‌ها موجود است. انواع لباس عقد محضری کوتاه، گاها با جوراب شلواری‌های رنگ پا و یا ساپرت‌های سفید رنگ پوشیده می‌شوند.

آستین لباس عقد معمولا بلند و یا آستین‌های سه ربع است. لباس‌های دکلته( یقه باز و بدون آستین) معمولا جزء مدل های مناسب محسوب نمی‌شوند و انتخاب این سبک از لباس‌ها برای مراسم‌های عقد محضری اصلا گزینه مناسبی نیستند.

کت و شلوار محضری

 یکی دیگر از انواع لباس عقد محضری شیک که از معمول‌ترین و شایع‌ترین لباس‌های عقد محضری محسوب می‌شود کت و شلوار است. کت و شلوارهای محضری معمولا سفید رنگ هستند اما گاهی بنا به سلیقه افراد ممکن است از رنگ‌های دیگری نیز تهیه شوند.

کت و شلوار یک مدل لباس عقد پوشیده شیک است که تمامی عروس خانم‌ها در هر سن و سالی می‌توانند از آن استفاده کنند. مدل شلوار و اندازه کت، با توجه به سلیقه عروس و داماد متفاوت است اما معمولا نوع ساده کت و شلوارهای مجلسی طرفداران بیشتری دارند. چراکه عقیده عموم مردم بر این است که کت و شلوارهای ساده از قدیم‌الایام وجود داشته‌اند و هیچ وقت هم قدیمی نشده‌ و نمی‌شوند.

مانتو عقد محضری

 مانتو عقد یکی از انواع مدل لباس عقد پوشیده شیک محضری است. رنگ این مدل مانتوها معمولا سفید، یاسی، گلبهی انتخاب می‌شوند. این مدل مانتوها ممکن است ساده و یا طرح‌دار باشند و گاهی نیز با برخی از سنگ‌های تزئینی و مرواریدی تزئین می‌شوند.

 این مدل لباس عقد پوشیده شیک، در دو مدل بلند و کوتاه موجود هستند. معمولا از شلوار سفید برای این مدل مانتوها استفاده می‌شود و گاهی نیز برخی از عروس خانم‌ها در زیر این مدل مانتوها از پیراهن‌های کوتاه و یا بلند استفاده می‌کنند.

خنچه عقد یکی از زیبایی های اصلی مراسم عقد شماست به همین دلیل بهتر است که بلاگ خنچه عقد را حتما مطالعه کنید.

کت و دامن

یکی دیگر از انواع لباس عقد محضری شیک که دارای تنوع مدل فراوانی است، کت و دامن است. کت و دامن نیز در ردیف مدل لباس عقد پوشیده قرار می‌گیرد و با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی گزینه انتخابی مناسبی برای مراسم عقد محضری است.

این مدل لباس عقد دارای دامن‌های کوتاه و یا بلند هستند که با توجه به سلیقه عروس خانم‌ها هر کدام از این انواع را می‌توان انتخاب کرد.

انواع پوشش موی سر در عقد محضری

با توجه به دین اسلام و فرهنگ ایرانی پوشش موی سر نیز جزئی از لباس عروس خانم‌ها در عقدهای  محضری است که نباید از کنار آن به سادگی گذاشت. چراکه گاهی انتخاب نامناسب در این موضوع می‌تواند زیبایی مدل لباس عقد محضری را کاملا بگیرد. از این رو بایستی دقت کرد که با هر لباس عقد محضری چه نوع پوشش موی سری باید برگزیده شود.

انواع مدل پوشش موی سر در عقد محضری عبارتند از:

کلاه

کلاه یکی از انواع پوشش موی سر است که معمولا در انواع لباس عقد محضری به جز مانتو محضری می‌تواند کاربرد داشته باشد. البته نوع کلاه نیز دارای اهمیت است. به عنوان مثال در کت و دامن محضری معمولا از کلاه‌های سبک کلاسیک استفاده می‌شود. همچنین در پیراهن‌های بلند، بهتر است از کلاه‌هایی با لبه‌های پهن استفاده شود.

در زیر کلاه‌ها معمولا سبک و مدل شینیون موها به صورت صاف و اتوکشی شده و یا موهای فر شده است.

توربان

توربان نیز یکی از انواع پوشش موی سر است که در چند سال اخیر طرفداران بی‌شماری یافته است و معمولا هم در انواع پیراهن‌ها اعم از پیراهن‌های کوتاه و بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد. توربان‌ها معمولا از جنس پارچه پیراهن عروس خانم تهیه می‌شوند و دارای مدل‌ها و طرح‌های متنوعی هستند. توربان‌ها معمولا کل موها را پوشش می‌دهند و گاهی با دستکش عروس خانم‌ها ست می‌شوند.

توربان لباس عقد محضری

اگر مراسم بله برون در پیش دارید بهتر است بلاگ تزیین میز بله برون را مطالعه کنید.

شال سر

شایع‌ترین پوشش سر جهت انواع مدل لباس عقد محضری، شال است. معمولا شالی که عروس خانم‌ها در عقدهای محضری بر سر می‌کنند از پارچه‌هایی با جنس نازک هستند. شال‌های حریر ساده و یا با تزئین گیپور گزینه بسیار مناسبی هستند. رنگ شال‌های محضری معمولا سفید و یا از رنگ‌های روشن انتخاب می‌شوند. البته بهتر است که رنگ شال محضری با لباس محضری عروس خانم ست شود.

شال سر مناسب لباس عقد

روسری

روسری جز اولین نوع از پوشش‌های سر بوده است که از قدیم‌الایام مورد استفاده قرار گرفته و همچنان نیز به عنوان یکی از انواع پوشش سر انتخاب و استفاده می‌شود. روسری‌ها دارای طرح و نقش‌های متنوعی هستند اما انتخاب روسری مناسب که با مدل لباس عقد هماهنگ باشد، دقت بیشتری نیاز دارد.

 معمولا چنانچه مدل لباس عقد محضری، کت و شلوار و یا کت و دامن است بهتر است از روسری‌های 90 سانتی طرح‌دار با رنگ روشن استفاده شود. همچنین استفاده از مینی اسکارف‌ها هم برای پیراهن‌های محضری کوتاه و یا بلند می‌تواند کاملا مناسب باشد.

البته از روسری‌های قواره‌دار در انواع مدل پیراهن‌های محضری هم گاها استفاده می‌شود که انتخاب هوشمندانه‌ای نیست و سبب می‌شود جلوه و زیبایی پیراهن عروس خانم به خوبی مشخص نشود.

روسری

سخن پایانی

 در این مقاله انواع لباس عقد محضری معرفی شد و نوع پوشش مناسب موی سر برای هر کدام نیز عنوان شد. بدیهی است که با کمی توجه و دقت می‌توان شیک‌ترین مدل لباس عقد را برگزید.

البته گاهی نیز عروس و دامادها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند که بعد از مراسم عقد محضری، در یک سالن مجهز، ازدواج خود را اعلام کنند. در این مواقع مسلما انتخاب لباس عقد محضری مناسب کمی دشوارتر می‌شود، چراکه باید لباسی انتخاب شود که مناسب هر دو مراسم عقد محضری و جشن بعد از مراسم عقد باشد. از این رو توصیه می‌شود پیراهن‌های بلند انتخاب شوند و برای عقد محضری یک شنل و یا کت کوتاه پوشیده شود.

مرکز تشریفات ماه گاردن یکی از مراکز معتبر و شناخته شده در برگذاری انواع مراسمات عقد و عروسی و… است و می‌توان گزینه کاملا مناسبی برای برگذاری جشن بعد از عقد محضری باشد.

جهت مشاهده سالن و سایر امکانات ماه گاردن می‌توانید به سایت www.mahgarden.com مراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های 09123686513/09368829965 تماس برقرار کنید تا توسط کارشناسان مجموعه به بهترین نحو راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *