مقالات

5 مدل از شیک‌ترین دسته گل عقد محضری

5 مدل از شیک‌ترین دسته گل عقد محضری

دسته گل عقد محضری را می‌توان جزء یکی از مهم‌ترین وسیله‌های جشن عقد محضری محسوب کرد. در واقع دسته گل عروس از قدیم‌ تا به حال در زمان مراسمهای عقد و عروسی همراه عروس خانم‌ها بوده است و به نوعی همه افراد آن را خوش یمن می‌دانند. این دسته گل‌ها را می‌توان از دو نوع گل‌های طبیعی و گل‌های مصنوعی سفارش داد. البته دسته گل‌های محضری از پیش آماده شده نیز در بازار موجود و قابل خریداری هستند.
در برخی از مواقع دسته گل عروس، هدیه آقای داماد به عروس خانم است و عروس خانم‌ها از مدل و نوع آن مطلع نیستند اما در اغلب مواقع، خود عروس خانم‌ها دسته گل محضری خود را پیش از مراسم انتخاب و سفارش می‌دهند.
دسته گل عروس برای عقد محضری از دسته گل‌های مراسم عروسی معمولا ساده‌تر هستند اما در کل این انتخاب، موضوعی سلیقه‌ای است.
در این مقاله انواع مدل دسته گل عقد معرفی می‌شوند و ایده‌هایی نیز جهت سفارش دسته گل مناسب آورده می‌شوند.

ایده‌های متنوع برای دسته گل عقد محضری

انواع مختلفی از دسته گل عروس برای عقد محضری موجود هستند که هر کدام را می‌توان متناسب با سلیقه سفارش داد و یا خریداری کرد. اما موضوع مهمی که بایستی به آن توجه شود، اجرای برخی از ایده‌های زیبا و متنوع است که می‌تواند زیبایی دسته گل عروس را بیشتر کند. این ایده‌ها را در هر کدام از انواع دسته گل‌ها می‌توان پیاده‌سازی کرد.‌ در ادامه ابتدا هر کدام از انواع دسته گل عروس برای عقد محضری معرفی می‎‌شوند و سپس ایده‌هایی که می‌توان بر روی هر کدام اجرا کرد هم گفته می‌شود.

دسته گل‌های بازویی

یکی از انواع دسته گل عروس برای عقد محضری، دسته‌گل‌های بازویی است. این دسته گل‌ها که در ردیف دسته گل‌های کلاسیک قرار می‌گیرند، زمانیکه در دست گرفته می‌شوند، تا آرنج را می‌پوشانند. این مدل دسته گل‌ها را با توجه به جثه و قد عروس می‌توان در اندازه های کوچکتر و یا بزرگتر سفارش داد. ایده‌ای که برای این مدل دسته گل می‌توان اجرا کرد این است که رنگ گل‌ها و یا ربان دسته گل با رنگ پیراهن آقای داماد ست شود.

دسته گل‌های گرد

از دیگر انواع دسته گل عقد محضری جدید، دسته گل‌های گرد است. این مدل دسته گل‌ها را به جهت دیزاین سنگینی که دارند، تنها از دسته‌گل فروشی‌های خاص و معتبر می‌توان سفارش داد. از این مدل دسته گل‌ها برای هر مراسمی اعم از عقد و عروسی و نامزدی می‌توان استفاده کرد.

دسته گل‌های گرد

از هزینه مراسم عقد و اینکه هزینه مراسم عقد با کیست اطلاع دارید؟ این بلاگ را حتما بخوانید.

دسته گل‌های مچ بندی

دسته گل‌های مچ‌بندی را می‌توان از ساده‌ترین و شیک‌ترین انواع دسته گل عقد جدید دانست. این دسته گل‌ها معمولا تنها از ترکیب دو یا 3 گل تشکیل می‌شوند و با ربان به مچ دست عروس خانم بسته می‌شوند. این مدل دسته گل‌ها بسیار سبک هستند و عروس خانم در تمام مدت مراسم آن را همراه خود دارد.
دسته گل‌های مچ بندی را معمولا با تاج سر عروس( تاج گل) ست می‌کنند. همچنین گل سینه داماد نیز بایستی از همین مدل گل باشد.

دسته گل‌های کروی شکل

دسته گل‌های کروی شکل در ردیف دسته گل عقد محضری جدید محسوب می‌شوند. این مدل دسته گل‌ها کاملا با گل پوشش داده شده‌اند و به وسیله دستگیره‌ای با شکل ربان و یا مروارید می‌توان آن‌ها را در دست گرفت و یا دور مچ دست انداخت. ایده جالبی که امکان پیاده‌سازی آن در این مدل دسته گل عروس هست، این است که، گیفت‌های به شکل دست گل عروس تهیه شود که پس از مراسم عقد، بتوان آن‌ها را به حاضران در مراسم هدیه داد.

دسته گل‌های مصنوعی

امروزه دسته گل عقد محضری مصنوعی نیز در انواع و اقسام مدل‌ها در بازار موجود هستند. این مدل دسته گل‌ها نیز ممکن است به شکل بازویی، کروی،گرد و یا حتی مچ بندی باشند. از مزیت‌های دسته گل عقد مصنوعی این است که ماندگاری مادام العمری دارند و می‌توان آن‌ها را همیشه به عنوان یادگاری نگه داشت.

در انواع مختلف دسته گل عقد مصنوعی، معمولا از پارچه‌های ساتن و یا فوم و مروارید و سنگ‌های تزئینی استفاده می‌شود. این دسته گل‌ها را نیز با تاج گل و یا لباس عروس می‌توان ست کرد.

برای یک مراسم عقد ساده محضری چه باید پوشید؟ بلاگ لباس عقد محضری را حتما مطالعه کنید.

نکات مهم در انتخاب مدل دسته گل عقد محضری

در انتخاب مدل دسته گل عقد محضری بایستی به برخی از نکات دقت کرد. این نکات ممکن است در بدو امر خیلی مهم و جدی به نظر نیایند اما در واقع در انتخاب یک دسته گل محضری شیک و زیبا نقش قابل توجهی دارند. برخی از مهم‌ترین نکات در انتخاب دسته گل عقد عبارتند از:

دسته گل متناسب با رنگ فصل

در انتخاب مدل دسته گل محضری، توجه به فصل در انتخاب رنگ گل‌های دسته گل بسیار با اهمیت است. گل‌هایی با رنگ‌های قرمز و زرد و نارنجی بیشتر مناسب فصل پاییز هستند.
همچنین گل‌های مناسب فصل زمستان بهتر است از رنگ‌های نقره‌ای، سفید و طلایی انتخاب شوند. در فصل بهار نیز رنگ‌های صورتی ، آبی و سبز کاملا انتخاب هوشمندانه‌ای هستند.
دسته گل‌هایی با رنگ گل‌های ترکیبی از بهاری و زمستانی هم می‌توانند برای فصل تابستان مناسب باشند.

سایز و اندازه دسته گل محضری

در انتخاب مدل دسته گل عقد محضری، توجه به سایز و اندازه دسته گل نیز واجد اهمیت است. چراکه دسته گل عقد در صورتی که بیش از اندازه بزرگ باشد سبب خستگی عروس می‌شود و نمی‌توانند در طول مدت مراسم آن را همه جا با خود حمل کند. از طرفی دیگر سایز و مدل دسته گل نباید به گونه‌ای باشد که تمامی دست‌های عروس خانم را بپوشاند بلکه بهتر است در سایزی باشد که جلوه و زیبایی اکسسوری‌های دست عروس را نپوشاند.

سایز و اندازه دسته گل محضری

ست دسته گل با تاج گل عروس

چنانچه عروس خانم در زمان عقد محضری از تاج گل استفاده می‌کند بهتر است که حتما دسته گل عروس برای عقد محضری، با تاج سر عروس ست باشد و البته گل سینه داماد نیز زمانیکه با تاج سر عروس و دسته گل او یکسان باشد، قطعا زیباتر خواهد بود.

انتخاب نوع گل مناسب با سالن محضر

یکی از نکات مهمی که در انتخاب دسته گل عروس برای عقد محضری باید به آن توجه کرد سالن عقد است. چنانچه محضری که برای عقد انتخاب می‌شود یک فضای کوچک و بسته باشد نباید از دسته گلی با گل‌هایی که عطر و بوی بالایی دارند استفاده شود، چراکه ممکن است بوی گل‌ها، خود عروس و یا مهمانان را اذیت کند. به عنوان مثال دسته گل‌هایی با گل‌های مریم و شب‌بو اصلا انتخاب مناسبی برای دسته گل عقد در محیط‌های کوچک و بسته نیستند. چراکه ممکن است برای عروس و یا مهمانان ایجاد حساسیت کند و آن‌ها را به عطسه و یا آبریزش چشم و بینی دچار کند.

انتخاب نوع گل مناسب با سالن محضر

خنچه عقد یکی از زیبایی های اصلی مراسم عقد شماست به همین دلیل بهتر است که بلاگ خنچه عقد را حتما مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله انواع مدل دسته گل عقد محضری معرفی و توضیحات تکمیلی در مورد هر کدام نیز بیان شد. همچنین نکات مهمی که در هنگام خرید و یا سفارش انواع دسته گل‌های محضری بایستی به آن‌ها توجه شود نیز آورده شد. بدیهی است که چنانچه دقت کافی در این زمینه صورت گیرد، قطعا انتخابی خاص و بی‌نظیر را می‌توان انتظار داشت.

معمولا محضرهای عقد، مکان‌های نسبتا کوچکی هستند و به همین دلیل در عقدهای محضری معمولا افراد کمتری دعوت می‌شوند و باقی مهمانان پس از عقد در یک سالن به انتظار عروس و داماد مینشینند. یکی از مکان‌های مجلل و مجهز که مناسب جشن عقد و عروسی است، سالن پذیرایی و مرکز تشریفات عقد و عروسی ماه گاردن است.

ماه گاردن دارای سالن‌هایی مجهز با امکانات کامل است. همچنین دارای کادری متخصص و خوش ذوق نیز هست که می‌توانند گل‌آرایی و سایر دیزاین‌های مراسم را به بهترین شکل و با مقرون‌ به ‌صرفه‌ ترین هزینه‌ها انجام دهند.
جهت مشاهده سالن و نمونه دیزاین‌های مجموعه ماه گاردن می‌توانید به وب
سایتwww.mahgarden.comمراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های 09123686513/09368829965 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *