مقالات

بهترین ایده‌های ست مادر دختری برای تولد

بهترین ایده‌های ست مادر و دختری برای تولد

ست مادر دختری برای تولد را می‌توان یکی از جذاب‌ترین ست‌ها محسوب کرد. مخصوصا در صورتی که ست تولد مادر و دختر با تم و سایر تشریفات به کار رفته در مراسم جشن تولد نیز هم‌خوانی داشته باشد. البته بر خلاف تصور بسیاری از افراد، منظور از ست مادر دختری برای تولد و یا هر مراسم دیگری، تنها به معنای یکسان بودن پارچه لباس مادر و دختر نیست. بلکه در ست مادردختری برای تولد، لازم است فاکتورهای مهم دیگری نیز مورد توجه قرار گیرد. از جمله این فاکتورها می‌توان به نوع پارچه، مدل لباس، رنگ پارچه، هماهنگی با تم تولد و… اشاره کرد.

در این مقاله ابتدا انواع روش‌های ست کردن مادر دختری توضیح داده می‌شود. سپس نکات مهمی که در ست مادر دختری بایستی به آن‌ها توجه کرد آورده می‌شوند. در نهایت نیز انواع مدل‌های جذاب ست مادر دختری برای تولد در سال 1402 بررسی می‌شود.

انواع روش‌های ست کردن

 انواع ست های مادر دختری برای تولد وجود دارد که با توجه به سلیقه و سن مادر و دختر می‌توان هر کدام را انتخاب و پیاده‌سازی کرد. در ادامه به چند روش ست مادر دختری تولد پرداخته می‌شود.

ست پارچه لباس

یکی از روش‌های ست مادردختری برای تولد ست پارچه لباس مادر و دختر است. در ست پارچه گاها مدل لباس‌ها یکسان و گاهی نیز مدل لباس‌ها متفاوت است اما هر دو لباس از یک نوع پارچه دوخته می‌شوند.

ست پارچه لباس

ست مدل لباس

ست مدل لباس نیز یکی دیگر از روش‌های ست مادر دختری برای تولد است. در این روش ست، دقیقا مدل لباس‌ها به یک سبک است. البته این نوع ست نسبت به دیگر روش‌های ست کردن در صورتی که سن دختر زیر 10 سال باشد دشوارتر است. چراکه انتخاب مدل لباسی که هم کودکانه باشد و هم بزرگسالانه مطمئنا دشوار است.

ست مدل لباس

برگزاری مراسم تولد با یک تم منحصربفرد می‌تواند خاطره شیرینی را برای فرزند شما به جا بگذارد برای همین بهتر است بلاگ تم تولد کودک را مورد مطالعه کنید.

ست اکسسوری

یکی دیگر از روش‌های ست مادردختری تولد ست اکسسوری است. در این روش مادر و دختر هر دو تاج و یا گیره‌های یک شکل بر موهای خود آویزان می‌کنند. در این ست گاها مدل موها را هم یکسان شکل می‌دهند.

ست اکسسوری

ست متضاد

ست متضاد را شاید بتوان از جذاب‌ترین ست مادر دختری دانست. در این ست معمولا نوع پارچه و مدل لباس‌ها معمولا یکسان است اما از دو رنگ متضاد برای مادر و دختر استفاده می‌شود. به عنوان مثال رنگ سفید و مشکی، آبی کم‌رنگ و آبی تیره و… چنین طیف رنگ‌هایی را می‌توان نام برد.

ست مادر دختری برای تولد

نکات مهم در ست کردن مادردختری

ست مادر دختری برای تولد و یا هر مراسم دیگری، گاها بسیار ساده به نظر می‌رسد، درحالیکه واقعا اینطور نیست و چنانچه برخی از نکات ضروری در ست تولد مادر دختری و یا هر مراسم دیگری رعایت نشود، قطعا نتیجه مورد نظر را نخواهد داشت. برخی از مهم‌ترین نکاتی که در ست مادر دختری بایستی رعایت شوند عبارتند از:

1)چنانچه از پارچه‌های یکسان در ست مادر دختری استفاده می‌شود، بهتر است از پارچه‌های ساده استفاده شود، چراکه برخی از پارچه‌ها برای لباس بزرگسالان مناسب هستند و انتخاب این نوع پارچه‌ها برای کودکان جلوه زیبایی نخواهند داشت.

2)چنانچه از مدل لباس یکسان در ست مادر و دختری برای تولد استفاده می‌شود نیز بایستی دقت شود که مدل لباس‌ها برای هر کدام از مادر و دختر مناسب باشند. چراکه برخی از مدل‌های لباس مختص بزرگسالان و برخی کودکانه هستند. از این رو انتخاب مدل لباسی که برای مادر و دختر مناسب باشند کمی دشوار اما امکان‌پذیر است.

3)در صورتی که از مدل موهای یکسان در ست تولد استفاده می‌شود باید مد موهای ساده انتخاب شود. چراکه انتخاب مدل موی یکسان نیز همچون انتخاب نوع پارچه و مدل لباس دشواری خاص خود را دارد. اما برخی از مدل موها همچون مد موهای فر شده و یا صاف و اتو کشی شده برای هر سنی مناسب هستند و می‌توانند یک انتخاب مناسب برای ست تولد مادر دختری باشند.

نکات مهم در ست کردن مادردختری

برگزاری یک تولد لاکچری و خاص، خاطره زیبایی را به یادگار خواهد گذاشت. بنابراین توصیه میکنیم بلاگ تولد لاکچری را حتما مطالعه کنید.

مدل‌های جذاب ست مادر دختری برای تولد جدید 1402

ست عروسکی

ست عروسکی یکی از جذابترین ست های مادر دختری برای تولد است. در این ست مادر و دختر هر دو لباس‌های عروسکی می‌پوشند. در این سبک از ست‌ها گاهی مادر و دختر شبیه یک شخصیت کارتنی محبوب لباس می‌پوشند و چنانچه این ست با سایر تشریفات و تم مراسم هم هم‌خوانی داشته باشد بسیار خاص و زیبا خواهد بود.

ست عروسکی مادر دختری برای تولد

ست اسپرت

ست اسپرت نیز جزء یکی از زیباترین ست‌های مادر دختری تولد است که نسبت به باقی ست‌های ساده‌تر است اما زیبایی خاص خود را نیز دارد. این ست بیشتر در مواقعی که جشن تولد در محیط‌های باز برگذار می‌شود مناسب‌تر است.

ست اسپرت مادر و دختری برای تولد

ست پرنسسی

ست پرنسسی نیز در زمره ست مادر و دختری برای تولد است که برای دختر بچه‌ها جذابیت بیشتری از سایر لباس‌ها دارد. در این ست معمولا لباس‌ها دارای آستین و دامن‌های پف‌دار هستند و با الهام از لباس سیندرلا و سفید برفی و… دوخته می‌شوند.

ست پرنسسی

سخن پایانی

انواع ست مادر دختری برای تولد معرفی شدند و در مورد هر کدام نیز توضیحات لازم ارائه شد. همچنین نکاتی که بایستی در انتخاب ست مادر دختری به آن‌ها توجه کرد نیز آورده شد. بدیهی است که با رعایت نکات گفته شده می‌توان خاطره‌ای جذاب و به یاد ماندنی از مراسم تولد را ثبت کرد.

 البته اگرچه انتخاب ست مادر دختری مهم است اما مهم‌تر از این موضوع این است که ست انتخابی با دیگر تشریفات مراسم تولد نیز هم‌خوانی داشته باشد. از این رو لازم است پیش از انتخاب مدل ست برای تولد با افراد متخصص در زمینه دیزاین تشریفات تولد مشورت صورت گیرد. مرکز تشریفات ماه گاردن دارای محیطی مجهز جهت برگذاری هر نوع مراسمی است و همچنین کادری متخصص و آموزش‌دیده در زمینه دیزاین تولد و هر مراسمی دارد.

برای داشتن یک جشن تولد پسرانه به یاد ماندنی، این بلاگ را حتما مطالعه کنید.

شما می‌توانید با هم‌فکری با کادر متخصص و خوش ذوق ماه گاردن تم و تمامی تشریفات جشن تولد را با ست مادر دختری هماهنگ کنید.

جهت مشاهده نمونه دیزاین‌های ارائه شده توسط مرکز تشریفات ماه گاردن می‌توانید به سایت www.mahgarden.com مراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های09123686513/09368829965  تماس برقرار کنید تا کارشناسان مرکز تشریفات ماه گاردن با توجه به نیاز و بودجه و سایر شرایط شما بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *