مقالات

شبی به یاد ماندنی با انواع گیفت عروسی دست‌ ساز

شبی به یاد ماندنی با انواع گیفت عروسی دست‌ساز

در چند سال اخیر بازار انواع گیفت عروسی دست‌ ساز بسیار رونق گرفته است و بسیاری از عروس و دامادها که قصد ثبت لحظه یکی شدنشان را در ذهن دیگران دارند، اقدام به تهیه گیفت عروسی می‌کنند.

در حال حاضر اگرچه انواع مدل‌های گیفت عروسی در بازار موجود هستند اما گاهی برخی از عروس و دامادهای خوش ذوق ترجیح می‌دهند خودشان ایده گیفت عروسی را بدهند، تا با توجه به آن گیفت مورد نظر آن‌ها تهیه شود.

در این مقاله ابتدا با انواع گیفت عروسی دست‌ ساز آشنا می‌شوید و سپس 5 ایده جذاب جهت تهیه گیفت‌های عروسی معرفی خواهند شد.

انواع گیفت عروسی دست‌ساز

انواع گیفت عروسی دست‌ ساز در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند اما قطعا هر کدام از مدل‌های گیفت‌های عروسی دارای معنا و مفهوم خاصی هستند. در واقع هدف از تهیه گیفت‌های عروسی و تقدیم آن‌ها به مهمانان، نوعی ادای احترام و قدردانی از حضور مهمانان نیز هست.

انواع گیفت عروسی دست‌ ساز عبارتند از:

گیفت‌های خوراکی

یکی از گیفت‌های عروسی دست‌ساز تزئین قند، شکلات، نقل، شیرینی‌های کوچک و خوراکی‌های شیرین همچون نوتلا و عسل است. در واقع این امر دارای تاریخچه جالبی است. در گذشته‌، قند و شکر بسیار کمیاب بودند و هر فردی به آن‌ها دسترسی نداشت و به عبارتی دیگر جز خوراکی‌های اشرافی محسوب می‌شدند. از این رو برخی از افراد سرشناس مقداری از قند و شکر را تهیه و به شرکت‌کنندگان جشن عقد و عروسی خود تقدیم می‌کردند که به نوعی ادای احترام و قدردانی از حضور مهمانان نیز محسوب می‌شد.

گیفت‌های عروسی خوراکی

در حال حاضر نیز انواع مدل‌های گیفت عروسی دست‌ ساز در شکل قند و شکلات و… وجود دارند. این گیفت‌های کوچک خوشمزه، اگرچه هنوز هم نمادی از همان احترام به مهمان محسوب می‌شوند اما معنای دیگری نیز دارند.

این گیفت‌ها در معنای شروع زندگی شیرین و لذت بخش و تقسیم کردن این شیرینی و شادی با دیگر مهمانان نیز تعبیر می‌شوند.

گیفت‌های تزئینی

گیفت‌های تزئینی از دیگر انواع گیفت عروسی هستند. این مدل گیفت‌ها با هدف اینکه یادبود و خاطره‌ای از مراسم عروسی را برای همیشه در ذهن مهمانان زنده نگه دارند تهیه می‌شوند.
در حال حاضر در طراحی این مدل گیفت‌ها سعی بر این است که در کنار زیبایی ظاهری آن‌ها، استفاده کاربردی این وسایل نیز مورد توجه قرار گرفته شوند تا بعدها مهمانان، آن‌ها را مورد استفاده شخصی نیز قرار دهند.

از انواع گیفت عروسی دست‌ ساز تزئینی، می‌توان به شمع‌های تزئینی، شیشه‌های کوچک با تزئین خاص، عطر،گل‌ و گلدان تزئینی و… اشاره کرد.

ناگفته نماند که این مدل‌های گیفت عروسی دست‌ ساز گاهی تدائی‌کننده یک نماد و نشانه خاص برای عروس و داماد هم محسوب می‌شوند.

گیفت‌های تزئینی

البته ناگفته نماند که نحوه قرار گرفتن و دیزاین انواع گیفت عروسی دست‌ ساز از نوع خوراکی و تزئینی بر سفره عقد بر زیبایی و جلوه آن‌ها قطعا می‌افزاید. از این رو لازم است جهت دیزاین و چینش آن‌ها هم از افراد متخصص و با سلیقه مشورت گرفته شود.

پیشنهاد میکنیم بلاگ عیدی عروس و داماد را بخوانید.

5 ایده گیفت عروسی دست‌ ساز

قطعا اولین بار ایده گیفت عروسی از یک زوج عاشق و دلبسته بوده است که قصد داشته‌اند روز خوشبختی خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند و این سنت پیوسته تا به امروز ادامه داشته است. در ادامه 5 ایده برای تهیه گیفت عروسی دست‌ ساز معرفی خواهد شد.

گیفت نمادین

گیفت‌های نمادین جز زیباترین ایده گیفت عروسی دست‌ ساز هستند، چراکه یک دنیا حرف و خاطره عاشقی را درخود جای داده‌اند.

گیفت‌های نمادین به گیفت‌های گفته می‌شوند که یک نماد و نشانه‌ای را که برای عروس و داماد دارای ارزش هستند به تصویر می‌کشند. در واقع برخی از زوج‌های جوان یک نماد و یا یک نشانه از عشق خود و یا یک اتفاقی که برای آن‌ها مهم بوده است را به عنوان گیفت عروسی خود در می‌آورند.

به عنوان مثال ممکن است زوجی که در کنار دریا با یکدیگر آشنا شده‌اند از نماد ماهی و یا شن در یک شیشه کوچک استفاده کنند و یا زوجی که هم‌کلاسی بوده‌اند گیفت عروسی خود را به شکل کتاب و یا جزوه‌ای کوچک و نمادین با متنی زیبا و عاشقانه انتخاب کنند.

گیفت نمادین نوعی از گیفت های عروسی

بدیهی است که این ایده گیفت عروسی دست‌ ساز برای این زوج، سراسر معنا و تدائی کننده خاطرات آن‌هاست و قطعا با هدیه دادن چنین گیفتی به مهمانان، آنان هم در این خاطره عاشقی شریک می‌شوند.
البته بسیاری از زوج‌های جوان تمایل دارند همین ایده در دیگر تشریفات عقد و عروسی آن‌ها، همچون دیزاین سفره عقد و سبک گل‌آرایی و…. نیز پیاده شود.

اما مسلم است که طراحی یک ایده نمادین و پیاده‌سازی آن در سایر تشریفات عقد و عروسی همیشه هم آسان نیست و نیاز به ذهنی خلاق دارد. مرکز تشریفات عروسی ماه گاردن دارای کادری منتخب و خوش ذوق در این زمینه است که بهترین ایده‌ها را با توجه به نیاز زوج‌های جوان جهت گل‌رآیی و دیزاین سفره عقد و… ارائه می‌دهند. جهت اطلاع از انواع خدماتی که مرکز تشریفات ماه گاردن ارائه می‌دهند و همچنین مشاهده نمونه دیزاین‌های ارائه شده توسط این کادر مجرب و خوش ذوق به سایت www.mahgarden.com
مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های09123686513/9368829965 تماس بگیرید.

شیشه نوتلا یا عسل

یک ایده گیفت عروسی دست‌ ساز می‌تواند تزئین شیشه‌های کوچک نوتلا یا عسل با ربان‌های رنگی و قرار دادن یک قاشق چوبی زیبا و آویزان شدن نام عروس و داماد بر روی یک کاغذ سفید قلبی شکل باشد.

گل کاکتوس

گل کاکتوس کاشته شده در گلدان‌های کوچک شیشه‌ای یا سفالی و یا گلدان‌های رنگی هم یک ایده گیفت عروسی دست‌ ساز است که نمادی از طراوت و شادابی و ماندگاری در زندگی با وجود هر پستی و بلندی است.
روی گلدان کاکتوس را نیز می‌توان با ربان‌های رنگی پارچه‌ای تزئین کرد و اسم عروس و داماد نیز که بر گردن کاکتوس و یا بر روی گلدان قرار داده می‌شود.

گل کاکتوس گیفت عروسی زیبا

قاب عکس

قاب عکس‌های کوچک دست‌ساز چوبی و یا ترکیب سنگ و چوب در کنار یکدیگر، با قرار گرفتن عکس عروس و داماد در داخل قاب نیز یک ایده گیفت عروسی دست‌ ساز است که معمولا طرفداران خاص خود را دارند.

جعبه‌های کادویی

جعبه‌های کادویی کوچک که درون آن‌ها یک شکلات خاص و یا شیرینی و یا یک کارت پستال زیبا با متنی پر از عشق نگاشته شده است هم می‌تواند یک ایده گیفت عروسی باشد که قطعا لبخند را بر لبان مهمانان پس از بازکردن جعبه کادو می‌نشاند.

اگر مراسم بله برون در پیش دارید بهتر است بلاگ تزیین میز بله برون را مطالعه کنید.

سخن پایانی

قطعا شب عقد و عروسی هر فردی بهترین شب زندگی اوست. مخصوصا در مواقعی که با عشق و امید، به وصال ختم شده باشد. این شب می‌توان یک نماد همیشگی هم داشته باشد، نمادی که با هر بار مشاهده آن، خاطره یک شب رویایی تدائی شود.
انواع گیفت‌های عروسی دست ساز موجود در بازار، می‌توانند حجم گسترده‌ای از خاطرات شب عروسی را در ابعاد کوچک خود جای دهند و همیشه به عنوان نماد عشق و دوستی به یادگار بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *