مقالات

جدیدترین مدل های تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل

تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل

ازدواج و عروسی تدارکات فراوانی دارند. جشن‌های نامزدی، حنابندان، عقد و عروسی از تدارکات ازدواج هستند که هر کسی بنا بر فرهنگ، رسم و رسوم، سنت و آدابی که دارند هر یک را برگزار می‌کنند. هر یک ازا ین مراسم می‌توانند در سالن‌های پذیرایی، باغ تالار و یا حتی منزل اجرا شوند. در انتخاب سالن تشریفات برای مراسمات  گفته شده باید به خیلی موارد دقت کنید. یکی از موارد مهم، جایگاه عروس و داماد است. البته اگر قصد برگزاری جشن در خانه را دارید نیز باید به این نکته دقت کنید. حتما یک قسمت از خانه را برای جایگاه عروس و داماد در نظر بگیرید و آن را تزیین نمایید. در این مقاله قصد داریم اختصاصا راجع به تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل و داخل خانه صحبت کنیم و اطلاعاتی به شما ارائه کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چرا تزیین کردن جایگاه عروس و داماد اهمیت دارد؟

جشن و مراسم‌های مربوط به ازدواج فقط یک بار برگزار خواهند شد. در این روزها هم برای عروس و داماد، هم خانواده‌های آنها و هم دیگر میهمانان خاطرات بسیار خوشی باقی می‌مانند. لحظات شیرین و لذت بخش زیادی در این جشن‌ها برای همه به وجود خواهد آمد. یکی از راهکارهایی که می‌توان این لحظات را ثبت نمود، عکاسی کردن است. شما با عکس گرفتن در لحظات شاد خود می‌توانید آنها را ثبت کنید و یک آلبوم زیبا از جشن خود داشته باشید. جایگاه عروس و داماد برای عکس گرفتن‌های دو نفره، تک نفره، عکس با خانواده‌ها و دیگر مهمانان باید تزیین شود. این کار علاوه بر زیباتر کردن محیط جشن، عکس‌ها را نیز به میزان زیادی قشنگ می‌کند.

اگر قصد دارید مراسم خود را در خانه بگیرید، ما در این مقاله چندین ایده برای تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل به شما آموزش می‌دهیم. می‌توانید با بهره گرفتن از هریک از این ایده‌ها، جایگاهی زیبا و بی نظیر داشته باشید.

تزیین میز میوه نامزدی نیز از مواردی است که برای مراسم شما نیاز خواهید داشت. عکس های تزیین میز را در مقاله ما ببینید.

جایگاه عروس داماد در منزل

مدل تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل

برای تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل، ابتدا باید یک جای مناسب را انتخاب کنید که ویو خوبی داشته باشد، محل رفت و آمد نباشد و نور مناسبی داشته باشد. سپس می‌توانید آن محل را با گل آرایی، شمع آرایی، استفاده از تور، پارچه ساتن، بادکنک و … تزیین کنید. حال در پایین به معرفی چند مدل تزیین جایگاه عروس و داماد در منزل اشاره خواهیم کرد.

گل‌های پیچان

یکی از راهکارهای تزیین ساده جایگاه عروس و داماد در خانه این است که میز و جایگاه آنها را در جای مناسبی قرار دهید که اطراف آن زیبا باشد. گل‌هایی که به دیوار، سقف و یا ستون‌های خانه پیچیده می‌شوند، ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند. شما به سادگی می‌توانید جایگاه عروس و داماد را در مکانی تعبیه کنید که این گل‌ها حسابی جلوه کنند.

تزیی جایگاه عروس وداماد در منزل با استفاده از گل‌های پیچان

استفاده از استند در جایگاه عروس داماد در منزل

بهره بردن از انواع استندها و تزیین کردن آنها، یکی از روش‌های تزیین جایگاه عروس داماد در خانه است. استندها یکی از جایگاه‌هایی هستند که به فضای پشت عروس و داماد زیبایی خاصی می‌دهند. استندها به شکل‌های مربع، مستطیل و یا حلقوی هستند که با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید هر یک از آنها را انتخاب کرده و سپس تزیین نمایید. این تزیینات شامل گل آرایی، تزیین با تور، انواع پارچه، شمع و بادکنک خواهد بود که در پایین هر یک از این موارد را شرح می‌دهیم.

گل آرایی

گل زیبایی بی نظیری به همراه دارد. گل آرایی کردن جایگاه عروس و داماد یکی از بهترین و لوکس‌ترین ایده‌ها برای تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه است. برای بهره بردن از این ایده بهتر است که در انتخاب رنگ گل‌ها توجه کنید. می‌توانید رنگ آنها را با لباس عروس خانم هماهنگ نمایید. یک ایده لاکچری دیگر این که عروس از تاج و دستبند گل استفاده کند که این گل‌ها با گل‌های استفاده شده در تزیینات هماهنگ باشند. گل‌های میخک مینیاتوری نسبت به رز قیمت مناسبتری دارند و از لحاظ اقتصادی بهتر هستند. اما در کل، گل آرایی به نسبت دیگر روش‌های تزیین قیمت بالاتری دارد.

تزیین با تور در جایگاه عروس داماد در منزل

تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه با تور یکی دیگر از راهکارهای ساده است. تورهای سفید و رنگی، برای زیبا کردن جایگاه عروس داماد ایده بسیار خوب و کاربردی است. تورهای حریر بهتر است در یک یا دو رنگ برای تزیینات استفاده شوند. می‌توانید قسمتی از خانه که برای جایگاه عروس و داماد انتخاب کرده اید را با تور بپوشانید؛ سپس با گل‌های رنگی به تزیین بیشتر آن بپردازید. این ایده نیز در عین این که بسیار ساده است، زیبایی فراوانی به جایگاه و عکس‌های شما خواهد داد.

دیزاین دادن با پارچه‌های ساتن

پارچه‌های ساتن به رنگ سفید و دیگر رنگ‌ها، جلوه بسیار زیبایی به جایگاه عروس داماد در منزل می‌دهد. این ایده نیز بسیار ساده و راحت است و می‌توانید از آن استفاده کنید. قرار دادن پارچه بر روی استندها به فضای شما قشنگی خاصی می‌دهد.

تزیین با بادکنک

دیزاین دادن به جایگاه عروس داماد در خانه با بادکنک، یکی از ایده‌های راحت و کاربردی است. بادکنک علاوه بر جشن‌های تولد، برای تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل نیز مناسب است. قیمت مناسب بادکنک باعث شده است که این ایده طرفداران زیادی به خود جذب کند و استفاده از این روش بالا رود.

عکس های جدیدترین مدل های ” تزیین جایگاه عروس و داماد با بادکنک ” در مقاله دیگر ما ببینید.

تزیین میز در جایگاه عروس داماد در منزل

شما می‌توانید میزی برای عروس و داماد تعبیه کنید و آن را با گل، شمع، تور و پارچه، فانوس و … دیزاین نمایید. این ایده ساده بسیار زیبا و قشنگ است که برای جشن‌های بله برون و نامزدی بیشتر کاربرد دارد. این راهکار تزیین جایگاه عروس در خانه راحت بوده و از نظر اقتصادی بسیار مناسب است.

تعبیه کردن آلاچیق

اگر مراسم شما در تابستان است می‌توانید برای تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل، آلاچیق تعبیه کنید. این کار شما و میهمانان را از تابش مستقیم آفتاب حفظ می‌نماید. همچنین بهره بردن از انواع استند و تزییناتی که در بالا اشاره کردیم، باعث شیک شدن دیزاین شما خواهد شد.

وجود آلاچیق برای تزیین جایگاه عروس و داماد

تزیین صندلی عروس و داماد

یکی دیگر از بهترین و ساده‌ترین راهکارهای دیزاین دادن به محل جشن، تزیین صندلی عروس و داماد است. می‌توانید صندلی‌ها را با تور، پارچه ساتن و یا گل تزیین نمایید.

مقاله پیشنهادی: شعر حنابندان

ترکیب گل آرایی با دیگر ایده‌ها

شما به راحتی می‌توانید برای تزیین جایگاه عروس و داماد در منزل چند ایده از روش‌های بالا را با همدیگر استفاده نمایید. گل آرایی از دیگر تزیینات لوکس‌ بوده و همچنین قیمت بالاتری دارد. می‌توانید با ترکیب کردن گل با دیگر تزیینات، به طور مثال استفاده از گل با تور، بادکنک و پارچه، زیبایی دیزاین خود را تا چند برابر بالا ببرید.

سخن پایانی

ما در این مقاله راجع به زیبا بودن جایگاه عروس و داماد صحبت کردیم. در انتخاب سالن تشریفات حتما دقت به این موضوع را در نظر بگیرید. اغلب سالن‌ها و باغ تالارهای سطح شهر، جایگاه عروس دیزاین شده دارند که بسیار شیک و باکلاس هستند. حال اگر شما این قصد را دارید که مراسم را در منزل خود برگزار کنید و نیاز به راهنمایی دارید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. ما سعی داشتیم که چنیدن ایده خوب برای تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل به شما ارائه دهیم که بتوانید به راحتی آنها را در منزل خود اعمال کنید. اهمیت این تزیینات بسیار بالا است. پس حتما در تزیین کردن و دیزاین دادن نهایت تلاش خود را به کار ببندید که نتیجه خوبی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *