مقالات

عجیب ترین لباس عروس دنیا

عجیب ترین لباس عروس دنیا

جشن عروسی از مهمترین جشن‌های زندگی است. لباس عروس که از دیرباز رواج داشته است، یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای جشن عروسی است. همه دوست دارند که در شب عروسی خود خاص باشند و حسابی بدرخشند. لباس عروس بنا بر فرهنگ و رسم و رسومات هر قوم و کشور متفاوت است. می‌توان گفت برخی از کشورها عجیب ترین لباس عروس دنیا را به خود اختصاص داده اند. حال در قسمت‌های بعدی راجع به لباس عروس هر کشور صحبت خواهیم کرد. اما این را هم بگوییم که برخی از لباس عروس‌ها فارغ از سنت و آداب هر قوم و کشور، دارای ظاهری عجیب هستند. این موضوع نیز یکی از موضوعاتی است که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برخی افراد دوست دارند که در روز عروسی خود با پوشیدن عجیب ترین لباس عروس استایلی کاملا خاص، متفاوت و منحصر به فرد داشته باشند؛ البته گفتنی است که ممکن است لباس عروس زیبایی چندانی نداشته باشد. حال در قسمت پایین به بررسی لباس عروس در کشورها پرداخته و برای هر یک عکس ارائه می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

لباس عروس های عجیب در کشورهای دنیا

اغلب وقتی کلمه “لباس عروس” به گوشتان می‌خورد، یک لباس بلند سفید کار شده، به همراه تور، سنگ دوزی، مروارید دوزی و … در ذهن شما تداعی می‌شود. لازم به ذکر است که در دیگر کشورها لباس عروسی لزوما سفید نیست و ممکن است رنگ‌های متفاوتی داشته باشد. در این قسمت می‌خواهیم ببینیم که هر کشور نسبت به آداب و رسومی که دارد، چه مدل لباس عروسی در آن رایج است و عجیب ترین لباس عروس دنیا مربوط به کدام کشور است.

یمن: لباس عروس در کشور یمن بیشتر به رنگ طلایی است. عروس‌های یمنی در روز عروسی خود جواهرات و نقره‌جات سنتی استفاده می‌کنند.

لباس عروس یمنی

ژاپن: لباس ساده‌ی کیمونوی سفید به همراه یک کلاه سفید، لباسی است که عروس‌های ژاپنی در جشن عروسی خود بر تن می‌کنند. این مدل لباس، نماد پاکی و خلوص عروس است.

لباس عروس ژاپنی

مغولستان: یکی از عجیب ترین لباس های عروس از لحاظ رنگ، مربوط به کشور مغولستان است. لباسی سنتی به نام “deel” با رنگ قرمز، لباس عروس مغولستان است.

لباس عروس مغولستان

قزاقستان: فاکتور مهم و متمایز لباس عروس در فرهنگ قزاقستان، کلاه آنها است. به همین دلیل جزو عجیب ترین لباس عروس های دنیا است. عروس‌های قزاقستانی کلاهی به نام “ساوکلایی” بر سر خود می‌گذارند که نماد شروع فصل جدیدی از زندگی به همراه همسر است.

لباس عروس قزاقستان

ترکمنستان: مردم ترکمنستان بر این باور هستند که برای دور کردن ارواح بد از عروس، باید لباسی کاملا پوشیده بر تن کند؛ به طوری که از سر تا نوک پاهای عروس پوشیده باشد.

لباس عروس ترکمنستان

نروژ: لباس عروس نروژ “بوناد” نام داشته که با جزئیات نقره‌ای که دارد، دفع کننده ارواح شیطانی خواهد بود. (بنا بر اعتقاد نروژی‌ها) به همین دلیل لباس عروس نروژی یکی از عجیب ترین لباس عروس های دنیا محسوب می‌شود.

لباس عروس نروژ

هند: عروس‌های هندی برای مراسم خود یک ساری بلند بر تن می‌کنند که زیورآلات فراوانی روی آن کار شده است. استفاده از النگوهای پهن و زیاد، گردنبندهای مجلل، گوشواره و انگشتر به تعداد زیاد در بین هندی‌ها معمول است. همچنین دستان عروس را با حنا نقش می‌دهند.

لباس عروس هندی

اندونزی: لباس عروس این کشور بسیار شلوغ و کار شده است. استفاده از زیورآلات فراوان، النگوهای بزرگ و کلاه‌هایی که تزئیات زیادی روی آنها است، باعث شده است که این لباس، یکی دیگر از عجیب ترین لباس های عروس به حساب بیاید.

لباس عروس اندونزی

تبت: سنت مردم تبت بدین گونه است که داماد لباسی بلند، جواهرات و زیورآلات طلا و نقره (که آن را به لباس وصل می‌کنند)، کلاه، حرز و مجسمه فلزی بودا برای مراسم عروسی به عروس خانم هدیه می‌دهد.

لباس عروس تبتی

کره جنوبی: لباس سنتی “هانبوک” که قدمت بسیار طولانی دارد، لباسی است که عروس‌های کره‌ای بر تن می‌کنند. این مدل لباس دارای رنگ روشن می‌باشد.

مقاله پیشنهادی : ست تاج و گوشواره عروس

چین: لباس‌های عروس چینی، پیراهن‌هایی از جنس ابریشم و رنگ قرمز است که طبق باورهای مردم چین، نماد ثروت و اقبال و شانس است.

لباس عروس چینی

اسکاتلند: یکی از عجیب ترین لباس عروس دنیا مربوط به اسکاتلند است؛ البته این عجیب بودن بخاطر لباس داماد نیز هست. دامادهای اسکاتلندی دامن می‌پوشند و شالی با همان طرح به عروس می‌دهند که نشانگر وارد شدن عروس به خانواده داماد است.

لباس عروس اسکاتلند

ترکیه: در جشن عروسی ترکیه برادر یا عمو یا دایی عروس کمربندی قرمز رنگ به دور کمر عروس می‌بندد. طبق باورهای آنان این اقدام نشانه شانس است. 

لباس عروس ترکیه

پاکستان: لباس عروس پاکستان مقداری شبیه به لباس عروس هندی است. در این کشور لباس‌های عروس با رنگ‌های جیغ قرمز، صورتی و بنفش با پارچه‌های کار شده معمول است. عروس زیورآلات زیادی استفاده می‌کند و یک آویز زینتی هم برای پیشانی خود استفاده می‌کنند.

لباس عروس پاکستان

غنا: یکی دیگر از عجیب ترین لباس عروس دنیا برای کشور غنا است. در این کشور، هر خانواده یک پارچه مخصوص به خود دارد. این پارچه‌ها رنگارنگ و شاد هستند که هم لباس عروس و هم لباس داماد با همان پارچه دوخته می‌شوند.

لباس عروس غنا

برای دیدن جدیدترین مدل های لباس عروس به مقاله ” لباس عروس 2022 ” سر بزنید.

در این قسمت از مقاله راجع به سنت و فرهنگ کشورها در مورد لباس عروس صحبت کردیم و دیدم که برخی از آنها مدل‌های عجیبی داشتند. اما برخی از لباس عروس‌ها طور دیگری عجیب هستند. لباس عروس بادکنکی، خوراکی و … جزو عجیب ترین لباس عروس دنیا هستند. برخی فکر می‌کنند برای خاص بودن باید دست به کارهای غیر عادی بزنند. در پایین برخی از این لباس‌های عجیب را مورد برسی قرار می‌دهیم.

لباس عروس بادکنکی

همانطور که از نامش پیدا است، این لباس عروس با بادکنک تهیه شده است. بدیهی است که این مدل عجیب ترین لباس عروس دنیا به حساب بیاید.

لباس عروس کیکی

یکی دیگر از عجیب ترین لباس های عروس، لباس کیکی است که با عکس به شما نمایش می‌دهیم.

لباس با طرح پیتزا

لباس عروس با طرح پیتزا و طرح جعبه‌های پیتزا، از دیگر موارد عجیب ترین لباس عروس دنیا است. این ایده برای کسانی که عاشق پیتزا هستند، قابل قبول خواهد بود.

لباس عروس عجیب با طرح پیتزا

لباس عروس با اسکناس

یک طراح لباس که اهل عربستان صعودی است، لباسی با اسکناس دوخته و یکی از عجیب ترین لباس عروس های دنیا را خلق کرده است.

لباس عروس با اسکناس

پرهای طاووس و لباس عروس

در کشور چین 8 خیاط دست به این کار زدند و با پر طاووس، عجیب ترین لباس عروس دنیا و البته لباسی بسیار زیبا را در 2 ماه پدید آوردند. برای این کار، 2009 پر طاووس به کار برده شده است.

پرهای طاووس در عجیب ترین لباس عروس دنیا

لباس عروس با گل‌های طبیعی

از عجیب ترین لباس های عروس می‌توان به لباس گل آرایی شده اشاره نمود. این لباس علاوه بر خاص و عجیب بودن، زیبایی بی نظیری دارد. وجود گل‌های طبیعی بر روی لباس عروس، قشنگی خاصی برای استایل وی به ارمغان می‌آورد.

لباس عروس با گل‌های طبیعی

سخن پایانی

در این مقاله راجع به لباس عروس صحبت کردیم. گفتیم که هر کشور ممکن است طبق سنت، فرهنگ و آداب و رسومی که دارد، لباس عروس متفاوتی داشته باشد. سپس لباس عروس چند کشور را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که هر کدام چه مدل و طرحی دارند. شاید لباس عروس یک کشور از نظر فرهنگ و سنت کشورهای دیگر عجیب به نظر برسد. در ادامه نیز چند ایده دوخت لباس عروس از طراحان لباس را ارائه دادیم که جزو عجیب ترین لباس عروس دنیا محسوب شدند. این لباس‌های خاص و عجیب، مختص به کشور یا قوم خاصی نیست. بلکه تنها ایده و خلاقیت طراحان لباس بود که دوخته شده و به فروش رسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *