مقالات

خلاقانه ترین ایده های تزیین میز میوه نامزدی

تزیین میز میوه نامزدی

جشن نامزدی، اولین جشن بعد از مراسم خواستگاری است. وقتی که مراسم خواستگاری به طور رسمی برگزار گردد و با توافق طرفین همراه باشد، معمولا چند روز بعد جشن نامزدی برگزار خواهد شد. در واقع می‌توان گفت که مراسم نامزدی، همان مراسم خواستگاری است؛ یعنی در این مراسم صحبت‌ها و قرارهای نهایی عقد و عروسی انجام خواهد گرفت. با این تفاوت که تعداد میهمانان عروس و داماد بیشتر از مراسم خواستگاری بوده و فامیل‌های درجه یک هر دو طرف نیز در نامزدی حضور دارند. میزبان مراسم نامزدی خانواده عروس خواهند بود. مراسم نامزدی با تدارکات مخصوص برای پذیرایی کردن از مهمان‌ها به همراه است. به طور مثال خانواده عروس در ابتدای مراسم، بسته به گرم و سرد بودن هوا معمولا با شیرینی و نوشیدنی از میهمانان خود پذیرایی می‌کنند. در روزهای گرم عموما انواع شربت و در روزهای سرد، چای، شیرکاکائو، نسکافه و … برای نوشیدنی استفاده می‌شود. برای سرو میوه، خانواده عروس به تزیین کردن آنها می‌پردازند تا سلیقه خود را به رخ بکشد. ما در این مقاله قصد داریم راجع به تزیین میز میوه نامزدی صحبت کنیم و مطلب خدمتتان ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

تزیینات میز نامزدی

در کل، مراسمات و جشن‌های مربوط به ازدواج، با تشریفات و تدارکات زیادی همراه است. یکی از تشریفات بسیار مهم جشن نامزدی، تزیین میز میوه نامزدی است. خانواده عروس برای احترام به خانواده داماد و دیگر مهمان‌ها، باید به خوبی از آنها پذیرایی نماید. میوه آرایی یکی از راهکارهای تزیین کردن میز نامزدی است. البته میوه آرایی تنها برای مراسمات خاص ازدواج نیست. شما برای هر مهمانی که دارید و یا هر مراسمی که قصد برگزاری آن را دارید (حتی تولد و یا دورهمی‌های دوستانه) می‌توانید برای این که سلیقه خود را نمایان کنید و پذیراییتان را شیک گردانید، به آراییدن میوه‌ها بپردازید.

در کل هر موردی که مربوط به میزبان است را خانواده عروس باید تزیین نمایند. اما کادو و خلعتی‌هایی که داماد به عنوان پیشکش به عروس هدیه می‌کند را خانواده داماد باید تزیین کنند. تزیین وسایلی از قبیل انگشتر نشون، پارچه لباسی و چادری عروس، کیف و کفش، کله قند، دفتر نامزدی و دیگر کادوهایی که بنا بر رسم و رسومات مختلف، متفاوت است همگی بر عهده داماد می‌باشد.

تزیین میوه برای نامزدی

برای آموزش تزیین وسایل خود به مقاله “تزیین وسایل بله برون” مراجعه نمایید.

ایده برای تزیین میز میوه نامزدی

ما در این مقاله اختصاصا می‌خواهیم راجع به تزیین میز میوه نامزدی که بر عهده خانواده عروس است صحبت کنیم و سپس چند ایده برای این موضوع به شما ارائه دهیم.

خریدن پک آماده

یکی از آسانترین راه‌ها این است که شما برای میز نامزدی، پک آماده از میوه‌های تزیین شده تهیه کنید و برای پذیرایی از میهمانان خود، میوه جدا خریداری کنید. پک‌های میوه آماده شده و تزیین شده در بازار فراوان است. شما باید با توجه به سلیقه خود و بودجه مورد نظر، پک مورد پسند خود را انتخاب نمایید و برای تزیین میز میوه نامزدی از آن استفاده کنید.

خریدن پک آماده برای نامزدی
خریدن پک آماده برای نامزدی

چیدن میوه بر روی میز

شما به راحتی می‌توانید با سلیقه و ذوق خودتان میوه‌ها را بر روی میزه چیدمان کنید. چینش میوه بر روی میز به چندین صورت ممکن است صورت بگیرد که کاملا به سلیقه شما و مقدار جایی که برای این کار در نظر گرفته اید بستگی دارد.

چیدن میوه روی میز برای نامزدی
چیدن میوه روی میز برای نامزدی
چیدن میوه روی میز برای نامزدی
چیدن میوه روی میز برای نامزدی
چیدن میوه روی میز برای نامزدی
چیدن میوه روی میز برای نامزدی
چیدن میوه روی میز برای نامزدی

تزیین میوه به وسیله سبد

چیدن میوه در سبدهای زیبا یکی دیگر از راهکارهای تزیین میز میوه نامزدی است. شما می‌توانید میوه‌ها را در یک سبد شیک و شکیل بچینید تا علاوه بر تعیین مرز برای میوه، زیبایی میزتان را تا حد زیادی افزایش دهید. امروزه سبدهای میوه بسیار متنوعی در بازار وجود دارد که شما با سلیقه خودتان، می‌توانید هر کدام از آنها را انتخاب نمایید.

تزیین میوه به وسیله سبد
تزیین میوه به وسیله سبد
تزیین میوه به وسیله سبد

چیدن میوه در سینی

سینی نیز محدوده برای میوه‌های شما تعیین کرده و نظم زیبایی برای میز نامزدی به همراه خواهد داشت. همچنین چینش شیک میوه‌ها کنار هم، ظاهر بسیار قشنگی به میز شما خواهد داد.

چیدن میوه روی سینی
چیدن میوه روی سینی

استفاده از ظروف چند طبقه

ظرف‌های طبقه‌ای که چندی است معروف شده و طرفداران زیادی پیدا کرده اند، یک گزینه بسیار عالی برای دیزاین دادن به میوه‌ها است. این ایده بسیار شیک و جذاب بوده و پذیرایی شما را زبانزد خاص و عام می‌کند. استفاده از این ظروف یکی از راهکارهای لوکس برای تزیین میز میوه نامزدی است. چیدمان میوه در این ظروف به شما بستگی دارد. به طور مثال می‌توانید هر طبقه را به یک میوه اختصاص دهید و یا با چیدمان چند میوه مختلف در هر یک از طبقات، ذوق خود را به همه نشان دهید.

استفاده از ظرف چند طبقه برای میوه
استفاده از ظرف چند طبقه برای میوه

دیزاین دادن توسط ظرف‌های زیبا

برای اینکه یک میز شیک و زیبا داشته باشید، می‌توانید از ظروف بلور، ظرف‌های تزیینی و … استفاده کنید. ظروف بلور پایه دار از شیکترین و لوکس‌ترین ظرف‌ها هستند که میز شما را بسیار شکیل می‌کنند. اگر دغدغه جا را ندارید و جایگاه میز نامزدی شما فراخ است، این ایده مناسب شما است. شما با قرار دادن چند میوه در ظرف‌ها مختلف و شیک، به تزیین میز میوه نامزدی پرداخته و آن را دیزاین نمایید.

دیزاین دادن میوه با ظرف‌های زیبا
دیزاین دادن میوه با ظرف‌های زیبا

مقاله پیشنهادی : انگشتر نامزدی

سخن پایانی

در این مقاله راجع به تزیین میز میوه نامزدی صحبت کردیم و برایتان مطلب آوردیم. می‌توانید برای تزیین بیشتر میز نامزدی، از گل طبیعی یا برگ استفاده کنید و هنر خود را به رخ بکشید. دقت کنید که پس از توافق طرفین، عروس و داماد شریک زندگی همدیگر بوده و در تمام مراحل با هم هستند. همه این تشریفات و تدارکات جشن‌ها برای زیباتر شدن لحظات شادی شما است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این موضوعات کم کاری نکنید تا جشن‌هایتان بی نظیر و مجلل بر پا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *