مقالات

۵۰ مدل انگشتر نامزدی شیک و لاکچری ترند 2023

انگشتر نامزدی

یکی از نمادهای ازدواج و تعهدی که بین عروس و داماد به وجود می‌آید، انگشتر نامزدی است که از سال‌های خیلی دور (از زمان هخامنشیان) یکی از رسم و رسومات عروسی بوده است. انگشتر نامزدی را عروس و داماد در مراسم عقد به دست یکدیگر می‌اندازند. در خیلی از کشورها اینکه عروس و داماد انگشتر نامزدی خود را در چه دستی بی‌اندازند اهمیت چندانی ندارد اما در مقابل در خیلی از کشورها و فرهنگ‌ها مرسوم است که انگشتر باید به دست چپ انداخته شود.

۵۰ مدل انگشتر نامزدی شیک و لاکچری ترند 2023

حتما تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید و علت آن نیز برایتان سوال شده بود. دلایل مختلفی برای اینکه چرا انگشتر نامزدی را در انگشت چهارم دست چپ می‌اندازند وجود دارد. یکی از دلایل آن این است که به این قصد اینکار را انجام می‌دهند که حلقه در انگشتی قرار بگیرد که در معرض کمترین آسیب و صدمه باشد. همچنین برخی جوامعی که انگشتر نامزدی را در دست چپ می‌اندازند به این فلسفه معتقد هستند که رگ انگشت چهارم این دست مستقیما به قلب ارتباط دارد و اولین کسانی که به این موضوع اعتقاد داشتند رومی‌ها بودند زیرا انگشت اول به نام پدر، انگشت دوم به نام پسر و سومی هم به نام روح‌القدس خوانده می‌شد بنابر این عروس و داماد انگشتر نامزدی را در انگشت چهارم خود می‌انداختند.

انگشتر نامزدی در جوامع مختلف

امروزه در یونان دو نوع انگشتر مورد استفاده زوجین قرار می‌گیرد، یکی انگشتر نامزدی طلایی برای داماد و انگشتر نامزدی نقره برای عروس كه یک نشانه از برابری آن دو با یکدیگر محسوب می‌شود اما واقعیت این است که ارزش و قیمت بالاتر انگشتر مردان نشان دهنده برتری موقعیت آن‌ها نسبت به زنان است. همچنین در یک بازه زمانی نیز انگشتر نامزدی آهنی مرسوم بود كه به نشانه تعهد برای عروس خانوم فرستاده می‌شد. این انگشتر نامزدی آهنی به عنوان یک قاب از دوام و پایداری ازدواج عروس و داماد ساخته می‌شد.

البته باید بگویم که با گذر زمان رسم و رسومات این مراسمات دچار تغییرات زیادی شده است و قبول نکردن انگشتر نامزدی آهنی از سوی عروس خانوم نیز یکی از همین تغییرات است. همچنین لازم به ذکر است که در دوره‌های قبل انگشتر نامزدی ساخته شده از برنج و مس نیز وجود داشته است. در زمان‌های قدیم، ایتالیایی‌ها از انگشتر نامزدی ساخته شده از نقره استفاده می‌کردند. اروپاییان قرون وسطی نیز از الماس برای حلقه‌ی ازدواج استفاده می‌کردند و معتقد بودند که نیروی سنگ الماس از ازدواج آن‌ها محافظت خواهد کرد. دهقانان ایرلندی نیز بر این باور بودند که ازدواجی که حلقه یا انگشتر از جنس طلا در آن رد و بدل نشود مشروع نیست و عقد عروس و داماد باطل می‌باشد.

مقاله پیشنهادی:  تزیین میز میوه نامزدی

 • چقدر باید برای انگشتر نامزدی خرج کنم؟

مبلغی که برای حلقه نامزدی خرج می‌کنید، یک انتخاب شخصی است که باید امور مالی و اولویت‌های شما را در نظر بگیرد. حلقه‌های نامزدی زیبا با طیف وسیعی از بودجه‌ها در دسترس هستند و این دیگر کاملا بستگی به شما و بودجه‌تان دارد. انگشتر نامزدی شیک با تنوع بسیار بالایی در بازار موجود هستند. شما می‌توانید ابتدا بودجه خود را مشخص کنید و بعد با توجه به آن زیباترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

مدل انگشتر گرد

 • چه چیزهایی را قبل از خرید انگشتر نامزدی باید بدانم؟

برای مثال هنگام خرید انگشتر الماس، به خاطر داشته باشید که شکل و برش سنگ قیمتی مهمتر از اندازه آن است. حتی مهمتر از آن سبک شخصی و سبک زندگی کاربر است. حلقه الماسی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت کاربر باشد، خواه یک الماس کوسن صورتی در دکوراسیون طلایی قدیمی باشد یا یک الماس گرد کلاسیک در یک فضای براق و مدرن پلاتین.

 • تفاوت انگشتر نامزدی با حلقه ازدواج در چه چیز است؟

 به طور سنتی، انگشتر نامزدی چیزی است که در هنگام پیشنهاد ازدواج ارائه می‌شود و حلقه ازدواج چیزی است که شرکا در مراسم عروسی به یکدیگر هدیه می‎دهند. همچنین معمول است که حلقه نامزدی از حلقه ازدواج دارای تزیینات و زرق و برق بیشتری باشد. یکی از پرفروش‌ترین ترکیب‌های حلقه نامزدی میان زوجین حلقه یک نفره الماس گرد است.

مدل انگشتر گرد

 • از چه موادی در انگشتر نامزدی استفاده شده است؟

 در چند سال اخیر، استفاده از حلقه‌های رزگلد یک روند به سرعت در حال افزایش است. رزگلد اغلب در اواخر قرن نوزدهم در تنظیمات مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروزه به دلیل جذابیت طبیعی رمانتیک آن که به ویژه برای انگشترهایی با سبک های قدیمی مناسب است مورد قدردانی قرار می‌گیرد. اخیراً حلقه‌های طلای زرد توجه افرادی را به خود جلب می‌کنند که از نحوه درخشش گرم و زیبای این فلز برای تکمیل تنظیمات حلقه نامزدی با سنگ‌های قیمتی رنگی استقبال می‌کنند.

 • چگونه انگشتر مناسب با همسرمان بخریم؟

راه‌های مختلفی برای پیدا کردن مدل انگشتر نامزدی وجود دارد که با سلیقه جواهرات همسرتان مطابقت داشته باشد. جواهرات موجود آنها می‌تواند چیزهای زیادی در مورد ترجیحات آن‌ها از نظر فلزات، سبک و حتی اندازه به شما بگوید. پرسیدن محتاطانه از یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده نیز می‌تواند به شما در انتخاب و خرید سبک حلقه نامزدی شریک زندگیتان کمک کند.

مدل انگشتر نگین مربعی سبز

پیشنهاد میکنیم مقاله مدل موی فرمالیته را از دست ندهید. در این مقاله به بررسی برخی از محبوب ترین مدل موی فرمالیته برای عروس و همچنین نکاتی برای انتخاب مدل موی مناسب برای روز عروسی پرداخته ایم.

نکاتی که هنگام خرید انگشتر نامزدی باید به آن توجه کرد

در ادامه یک سری نکات مهم که باید هنگام خرید حله نامزدی به آن توجه کرد را به اضافه انواع عکس انگشتر برای شما آورده‌ایم:

 • اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که قبل ازخرید جنس و رنگ انگشتر خود را انتخاب کنید تا زمانی که به قصد خرید کردید با رو به رو شدن با انبوهی از مدل‌ها و جنس‌های مختلف سردرگم نشوید.
 • اگر جزو آن دسته از افرادی هستید به انتخاب‌های کلاسیک علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما خرید انگشتر نامزدی با طلای زرد است. همچنین به این دلیل که طلای زرد عیارهای مختلفی دارد می‌توانید با خریدن طلای 18، 14 و یا 9 عیار انگشتر خود را همیشه استفاده کنید.
 • اگر جلوه طلای زرد را دوست ندارید می‌توانید انگشتر خود را از میان طلای سفید انتخاب کنید. طلای سفید همان طلای زرد است که یک روکش پلاتینیومی آن را گرفته است. به همین ترتیب شبیه پلاتینیوم به نظر می‌‍رسد اما تنها مشکل آن این است که بر اثر استفاده مداوم طی یک مدت زمان ممکن است روکش آن آسیب ببیند اما جای نگرانی نیست زیرا به راحتی با آبکاری تعمیر می‌شود.

مدل انگشتر نگین زرد

 • امروزه بیشتر عروس و دامادها از انگشترهای نامزدی جنس پلاتینیوم استفاده می‌کنند زیرا مقاومت بسیار زیادی در مقابل آسیب دیدگی از خود نشان می‌دهد و رنگ آن نیز تغییر نمی‌کند. تنها مشکل آن این است که به دلیل کمیاب بودن آن نسبت به طلا قیمت بالاتری دارد. اما اگر به دنبال یک انتخاب عمری هستید پلاتینیوم برای شما است. همچنین اگر به دنبال انگشتر ست نامزدی جدید هستید می‌توانید گزینه‎های مناسبی در این قسمت پیدا و انتخاب کنید.
 • اگر قصد دارید هزینه‌های مراسم نامزدی خود را مدیریت کنید و تا جای ممکن کاهش دهید، باید از انگشترهای نامزدی که با سنگ یا نگین دیزاین شده‌اند چشم‌پوشی کنید. به جای آن می‌توانید از حلقه‌های ظریف‌تر و ساده‌تر استفاده کنید.
 • اگر هزینه‌ها برای شما اهمیت چندانی ندارد و همچنین علاقه به آیتم‌های پر زرق و برق دارید پیشنهاد ما به شما انگشترهایی است که با نگین‌های براق یا سنگ‌های زینتی دیزاین شده‌اند. اما نکته‌ای که در این مورد وجود دارد این است که قبل از خرید از کیفیت سنگ آن اطمینان کامل حاصل کنید. برای مثال اگر یک حلقه با سنگ الماس انتخاب کرده‌اید، آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید. اگر الماس نور را منعکس کرد به این معنی است که از کیفیت خوبی برخوردار است.
 • و آخرین نکته برای خرید جدیدترین انگشتر نامزدی به شما این است که از فروشگاه‌های معتبر حلقه‌های خود را خریداری کنید و مراقب باشید که دستمزد اضافه‌ای از شما دریافت نکنند. برای جلوگیری از این اتفاق در مورد وزن هر گرم، وزن کل حلقه و مالیات و دستمزد فروشنده سوال کنید و بار دیگر خودتان آن‌ها را با هم جمع ببندین تا از درستی آن مطمئن شوید.

عکس تکی عروس یک سنت جاودانه است که هر عروس باید در روز عروسی خود به آن توجه کند. این مقاله را از دست ندهید.

جمع‌بندی

با خواندن این مطلب اگر نزدیک نامزدی شما است و سردرگم بودید که انگشتر نامزدی خود را طبق چه معیارهایی انتخاب و خریداری کنید، دیگر دچار مشکل نخواهید شد. همچنین می‌توانید حلقه نامزدی مورد علاقه خود را از میان عکس‌ها پیدا کنید و مشابه آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *