مقالات

جدیدترین مدل های تزیین حنای عروس

تزیین حنای عروس

یکی دیگر از مراسمات خاص و زیبایی که قبل از جشن عروسی برگزار می‌شود، مراسم حنابندان است که اصلی‌ترین رکن آن همان حنا و نحوه تزیین و آماده‌سازی آن است. حنابندان معمولا یک هفته یا یک روز قبل از عروسی در خانه پدر عروس برگزار می‌شود. در هر ناحیه از کشور ممکن است برگزاری این مراسم متفاوت و با توجه به رسم و رسومات و فرهنگ افراد همان منطقه برگزار شود اما کلیت این مراسم این است که خانواده داماد با تزیین حنای عروس به مدل‌های مختلف به سمت خانه پدر عروس می‌روند و به جشن و پایکوبی مشغول می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که بگوییم مهمانان مراسم حنابندان خانوم‌ها هستند. اگر خانواده داماد هستید و دغدغه یک تزیین حنا باکلاس را دارید باید به شما بگوییم که جای هیچ نگرانی نیست زیرا در ادامه این مطلب برای شما انواع مدل‌های تزیین حنا برای حنابندان را آماده کرده‌ایم.

چرا در این مراسم از حنا استفاده می‌شود؟

مراسم حنابندان را می‌توان به عنوان یک مراسم خداحافظی برای آخرین شبی که عروس در خانه پدری‌اش سپری می‌کند حساب کرد. این رسم از قدیم الایام وجود داشته است که در مراسم حنابندان پس از تزیین حنا شیک، سینی آن را دست به دست میان خانوم‌های مجلس می‌گردانند تا دست‌های خود را به حنا آغشته کنند. علت اینکه از حنا در این مراسم استفاده می‌شود این است که ایرانیان قدیم به این موضوع معتقد بودند که حنا یک فرستاده بهشتی است و استفاده از آن سبب آوردن خیر و برکت و شادی و محبت در مسیر زندگی عروس و داماد و همچنین برگزاری مراسم عروسی آن‌ها به نحو احسنت می‌شود.

تزیین وسایل بله برون ” را در مقاله دیگر ما ببینید.

نکاتی که برای تزیین حنای عروس باید رعایت کرد

برای برگزاری مراسم حنابندان و تزیین حنای عروس می‌توانید یک تم رنگی را رعایت کنید تا بین وسایل خود یک هارمونی زیبا ایجاد کنید و نهایت خوش‌سلیقگی خود را نشان دهید. رنگ قرمز و سبز از نمادهای اصلی مراسم حنابندان هستند پس شما می‌توانید با استفاده از این دو رنگ سنت‌ها را رعایت کنید و همچنین یک تم رنگی زیبا ایجاد کنید. مورد بعدی که بسیار مهم است سینی حنا تزیین حنا باکلاس است که باید آن را به بهترین شیوه ممکن انجام دهید. شما برای تزیین می‌توانید صدها ایده خوب اجرا کنید. اما ما می‎‌خواهیم به شما کمک کنیم تا با توجه به سلیقه و وسایلی که در دسترس دارید بهترین تزیین حنا عروس را داشته باشید. در زمان‌های قدیم تزیین به صورت خیلی ساده‌ای برگزار می‌شد و خیلی در قید و بند مدل دادن به آن نبودند اما امروزه اینطوری نیست. شما می‌توانید تزیین حنای عروس را به شکل کیک، گل، پرنده، قلب و اشکال مختلفی که دوست دارید در بی‌آورید. همچنین یک ایده تزیین حنای عروس جدید هم وجود دارد به این صورت که شما حناها را به صورت گیفت در بسته‌بندی‌های زیبا و کوچک میان خانوم‌ها پخش کنید. تزیین حنا با گل طبیعی نیز یکی دیگر از پیشنهادات ما به شما است به این صورت که حنا را در یک سینی بریزید و روی آن را با گل‌های زیبا و طبیعی تزیین کنید.

مقاله پیشنهادی: چهارشنبه سوری عروس

انواع مدل و آموزش تزیین حنای عروسی جدید

اگر به دنبال تزیین حنای عروس شیک هستید در ادامه ما چند تصویر از مدل تزیین حنا برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید از میان آن‌ها دیزاین مورد علاقه خود را انتخاب و درست کنید:

حنا شکل دسته گل
تزیین حنای عروس
حنا شکل عروس و داماد
مدل حنا عروسی
سینی حنا
حنا شکل کیک مربعی
کیک حنا
کیک حنا
حنا با اکلیل قرمز
تزیین حنا باکلاس
حنا به شکل گل رز
تزیین حنای عروس
تزیین حنای عروسی شیک
تزیین حنا به شکل کیک
حنا به شگل قلب
حنا شکل گل
مدل حنا عروس
تزیین حنا به شکل گل و صندوقچه
سبد حنا
تزیین حنا با حروف اول اسم
گیفت حنا

سوالات متداول

چرا در این مراسم از حنا استفاده می‌شود؟

علت اینکه از حنا در این مراسم استفاده می‌شود این است که ایرانیان قدیم به این موضوع معتقد بودند که حنا یک فرستاده بهشتی است و استفاده از آن سبب آوردن خیر و برکت و شادی و محبت در مسیر زندگی عروس و داماد و همچنین برگزاری مراسم عروسی آن‌ها به نحو احسنت می‌شود.

برای تزیین حنای عروس چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

برای برگزاری مراسم حنابندان و تزیین حنای عروس می‌توانید یک تم رنگی را رعایت کنید تا بین وسایل خود یک هارمونی زیبا ایجاد کنید. رنگ قرمز و سبز از نمادهای اصلی مراسم حنابندان هستند پس شما می‌توانید با استفاده از این دو رنگ سنت‌ها را رعایت کنید و همچنین یک تم رنگی زیبا ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *