مقالات

جدیدترین ایده های تزیین وسایل بله برون

تزیین بله برون

آموزش تزیین وسایل بله برون عنوانی پر جست و جو برای خانم‌ها و آقایانی است که در آستانه برگزاری این مراسم بوده و برای انجام صحیح آن استرس و اضطراب زیادی دارند. در درجه اول باید بدانید که ماهیت این مراسم چیست؟ در واقع بله برون یا نامزدی، یکی از مراسمات تشریفاتی است که بعد از دریافت جواب مثبت در خواستگاری و قبول کردن وصلت از سمت دو طرف انجام می‌شود. این مراسم البته یک وجه دیگر هم دارد و آن هم بحث در مورد مقدار مهریه خواهد بود. در این مراسم از سوی داماد و خانواده‌اش هدایایی به خانه دختر برده شده و در نهایت، تزئینات این مراسم و البته پذیرایی بر عهده دختر و خانواده‌اش است.

به طبع برای خانواده ایرانی برگزاری عالی این مراسم و آبروداری مسئله مهمی است که باید با دقت عمل ویژه‌ای انجام شود. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که جست و جوی زیادی در مورد آموزش تزیین وسایل بله برون داشتید اما به نتیجه نرسیدید، در ادامه با ما همراه باشید! چون در این مورد صحبت می‌کنیم…

انتخاب سبک تزیین بله برون

از جدیدترین تزیین وسایل بله برون گرفته تا تکنیک‌های کلاسیک، این روزها به یک اندازه در مراسمات برگزار می‌شوند. به جهت بررسی ماهیت این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا به طور دقیق با انواع سبک‌ها آشنا شوید.

سبک فانتزی مراسم بله برون

یکی از ابتدایی‌ترین و محبوب‌ترین سبک‌هایی که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد، بله برون به سبک فانتزی و مدرنیته خواهد بود. در آن، بادکنک‌ها با شکل‌های قوس دار، چیزی شبیه به المان‌های اجزای صورت، علامت‌هایی نظیر قلب و … در کنار هم و البته بدون هیچ نظم مشخصی چیده می‌شوند. می‌توان برای دیزاین میز از گل‌های رنگی استفاده کرد. کیک نیز جایگاه ویژه‌ای در بین تمامی وسایل بله برون دارد. پیشنهاد می‌کنیم که رنگ آن را بر حسب دیگر اجزای این مراسم انتخاب کنید. معمولاً رنگ‌های تناژ شاد، قرمز و صورتی، می‌توانند ایده‌آل‌ترین، منطقی‌ترین و بهترین انتخاب ممکن باشند.

سبک مدرن و نیمه مدرن

در این روش، تزیین وسایل بله برون با گل طبیعی نقش مهمی دارد و یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است. در این سبک شما نیاز به یک میز بزرگ دارید. هزینه‌های گل طبیعی ممکن است کمی بالا باشد اما ارزشش را دارد. این سبک در استندهای بزرگ و عریض قابل‌ اجرا است. می‌توانید از گل‌های زیبا و رنگارنگ با خوراکی‌ها استفاده کنید.

المان‌های پیرکس و انواع ظرف‌های شیشه‌ای نیز بهترین گزینه برای سرو هستند. از طرفی می‌توانید خوراکی‌ها را به‌ صورت آماده نیز تهیه کنید. بهتر است که یک رویه به رنگ تیره و یا قهوه‌ای هم استفاده کنید که جلوه ظرف‌ها و همین ‌طور تمامی اقلام خوراکی شما را حفظ کند. تزیین وسایل بله برون به این سبک، این روزها طرفداران زیادی دارد و حتی در سالن‌ها و مجموعه‌ها نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

درصورتی‌که برگزاری مراسم عقد و بله برون خود را برون سپاری می‌کنید، معمولاً آنها می‌توانند طرح‌های فوق‌العاده‌ای به شما ارائه دهند که هرکدام از آنها جذابیت‌های خاص خود را دارند و می‌توانند حس جالبی برای شما ایجاد کنند.

جهت آشنایی با موضوع بله برون چیست می توانید مقاله دیگر ما را مطالعه نمایید.

سبک چوبی و روستیک

سبک چوبی و روستیک

تزیین بله برون به روش روستیک یا همان سبک‌های المان چوب روستایی، یکی دیگر از تکنیک‌های محبوب است. در این روش، شما باید از گلبرگ‌های گل، گلدان‌ها، حریر و همین طور سبد استفاده کنید. به این مسئله دقت داشته باشید که استفاده از سبک روستیک تنها در شرایطی ممکن است که شما المان‌های چوبی را به درستی فراهم کنید. منظور استفاده از ام ‌دی اف، چوب‌های صنعتی و… نیست! بلکه متریال روستیک از دل طبیعت می‌آید و دقیقاً شبیه به یک تخته چوب برش خورده است که سطح درخت و تنه روی آن باقی مانده است. این تزیین بله برون این روزها به دلیل ترکیب کلاسیک و مدرنیته، گزینه‌ای محبوب است.

نکات مهم در مورد تزئین بله برون

البته بله برون و برگزاری آن نیاز به فراهم سازی موارد دیگری هم خواهد داشت. در ادامه بسته به هر قومیت و منطقه‌ای، سعی می‌کنیم که گذری بر بهترین و محبوب‌ترین این روش‌ها و یا المان‌ها داشته باشیم.

تزیین باکس بله برون

تزیین باکس بله برون

برای مراسمات نامزدی و بله برون، استفاده از جعبه‌های خرید یا همان باکس بله برون معمولاً یک روتین است. تزیین باکس بله برون نیز عموماً کاری است که خانم‌ها دوست دارند به بهترین شکل ممکن انجام شود. معمولا استفاده از المان‌های طلایی، روشن، طرح‌های حریری و بهره گیری از فازهای رنگ صورتی بیشتر پیشنهاد می‌شود. حتی این روزها بسته بندی و باکس آن به صورت شفاف و شیشه‌ای نیز دیده می‌شود. می‌توانید از گل‌های طبیعی، طرح‌های مروارید، روبان‌های زینتی، تور، شکوفه، گل‌های طبیعی و گل‌آرایی مصنوعی نیز بسته به نیاز و علاقه و البته بودجه خود استفاده کنید.

تزیین وسایل بله برون با گل

تزیین وسایل بله برون با گل

همان قدر که گل می‌تواند یک المان بی‌نظیر برای تزئین وسایل بله برون باشد، باید در انتخاب آن دقت کنید. حتماً تمامی شاخ و برگ‌های اضافه را برش بزنید. اگر این کار را قبلاً گل فروش انجام داده است، بهترین کار این خواهد بود که از او بخواهید آنها را بر اساس تخصصی که دارد و در این کار حرفه‌ای است، به شکل صحیح انجام دهد.

استفاده از میز به اندازه مناسب و هماهنگی با محیط

می‌توانید گل‌ها را به صورت خطی در ارتفاع و پایه میز بچینید. حتی این امکان را دارید که درست مانند مراسم عروسی از گل روی بخش سقف استفاده کنید. تمامی اجزا در رنگ باید هارمونی و هماهنگی داشته باشند. ایجاد هرگونه تضاد رنگی یکی از بزرگ‌ترین و بدترین اشتباهاتی است که دیزاینرهای گاه باتجربه نیز انجام می‌دهند.

به رنگ میز، بادکنک‌ها، گل‌ها، المان‌های روی میز، شمع و حتی لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید دقت ویژه‌ای داشته باشید.

اگر توانش را ندارید برون‌ سپاری کنید

گاهی اصرار به انتخاب المان‌ها و تزیین وسایل بله برون یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که افراد انجام می‌دهند؛ درصورتی که در خصوص آن چیزی نمی‌دانند! در نتیجه این موضوع باید به این مسئله دقت داشته باشید که استفاده از المان‌های اشتباه و رنگ‌های نامناسب، می‌تواند سبب بروز خطا در دیزاین شما شود. حتی باید در انتخاب رنگ و نوع گل بر حسب مناسبت نیز دقت ویژه‌ای به خرج دهید.

علاوه ‌بر آن، تزیین وسایل بله برون شامل تزئین دفتر، تزئین چادر عروس، دسته‌گل بله برون، باکس بله برون و… نیز خواهد شد که هرکدام از آنها اگرچه کوچک و جزئی هستند، اما حساسیت منحصر به خود را دارند.

نمونه های تزیین وسایل بله برون را میتوانید در زیر ببینید:

نتیجه‌گیری نهایی

در نهایت و به‌عنوان جمع‌بندی باید گفت که بله برون از المان‌های مهم و زیادی تشکیل شده است. برخی از آنها به شکل تزئینی و برخی دیگر نیز به‌صورت مستقیم قابل تهیه هستند. به‌عنوان ایده‌های نهایی می‌توان گفت که استفاده از سبدهای حصیری، کاغذ کادوهای براق با رنگ‌های خاص و البته دسته گل روی باکس‌های هدیه می‌تواند بهترین و خلاقانه‌ترین انتخاب باشد. ضمن تمامی این موارد، هدایا می‌توانند در باکس‌ها شیشه‌ای جذابیت زیادی داشته باشند.

اگر دوست ندارید که ماهیت هدیه‌ها برملا شود، بازهم مانعی ندارد که آنها را درون یک باکس جداگانه قرار داده و به همین شکل زیر شیشه مخفی کنید. نحوه تزئین وسایل بله برون بسته به این که در چه منطقه‌ای زندگی می‌کنید و از چه قومیتی هستید و چه رسومی دارید هم می‌تواند متفاوت باشد. امکان استفاده از تزئینات خاص و انواع حریر و توری روی کله قندی نیز وجود دارد. پارچه‌های ترمه و خاص و ایده‌های جذاب برای دیزاین انگشتر حلقه نیز می‌توانند به شما در این مسیر کمک کند.

اما در نهایت این اصل را فراموش نکنید که گل آرایی یک از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارهایی است که باید بادقت درتزیین وسایل بله برون انجام گردد. در واقع گل بخش اصلی تشکیل جذابیت مراسم شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *