مقالات

دسته گل فرمالیته عروس و نکات مهم در انتخاب آن

دسته گل فرمالیته

انتخاب دسته گل فرمالیته شاید برای عروس و داماد سخت باشد. وارد یک فروشگاه شده و با تنوع وسیعی مواجه می‌شوند. عمدتاً برای این که تنش‌ها و شرایط سخت و پیچیده روز عروسی کنترل شود لازم است که عکاسی یک هفته یا چند روز قبل انجام شده و برای این کار عروس و داماد آماده شده و عروس حتماً میکاپ انجام می‌دهد. در مراسم عکاسی لازم است که از دسته گل فرمالیته عروس با فاکتورهای مهمی که در مورد آن صحبت می‌کنیم استفاده شود. ضروری نیست که این دسته گل حتماً خیلی لوکس، خاص و گران‌قیمت باشد. حتی می‌توانید از مدل‌های مصنوعی استفاده کنید چون خیلی سخت است که کسی بخواهد آن را از روی تصاویر و ویدئوها تشخیص دهد.

به‌هرحال پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ مدل‌هایی بروید که تنوع رنگی خوبی دارند و در تصاویر خودشان را به‌خوبی نمایان می‌کنند. جدیدترین تصاویر دسته گل‌ها در اینترنت در دسترس خواهد بود. ما هم تصاویر زیادی را از مدل‌های دسته گل در اختیارتان قرار می‌دهیم.

دسته گل رنگ گلبهی مناسب فرمالیته

منظور از دسته گل فرمالیته چیست؟

دسته گل فرمالیته با گندم، دسته گل فرمالیته وحشی و مدل‌هایی که بر اساس فصل انتخاب می‌شوند از جمله مهم‌ترین اکسسوری‌های مراسم فرمالیته به‌حساب می‌آیند. توصیه اصلی ما این است که برای القای بهتر حس به خودتان و مراسم از گل‌های طبیعی استفاده کنید اما اگر در این مورد محدودیت دارید یا طرح مدنظر شما صرفاً به‌صورت مصنوعی در دسترس است، هیچ مشکلی ندارد که به سراغ طرح‌هایی بروید که واقعی نیستند. باتوجه ‌به این که دسته‌گل‌ها یکی از مهم‌ترین ارگان های هر عروسی به‌حساب می‌آیند. می‌بایست برای روز عکاسی خیلی خاص انتخاب شوند. برخلاف آن معمولاً این روزها عکاسان و فیلمبردارها می‌خواهند که مراسم عکاسی در یک لوکیشن و آتلیه، روزهای قبل از خود مراسم برگزار شود. در این شرایط عموماً از دسته گل فرمالیته عروسی استفاده خواهد شد. این دسته گل صرفاً برای روزی است که قرار نیست عروس و داماد به مراسم اصلی بروند، آن‌ها آماده می‌شوند و عکس‌های خود را ثبت می‌کنند.

دسته گل فرمالیته قرمز
دسته گل با گل های بهاری مناسب مراسم فرمالیته

نکات مهم در خرید دسته گل عروس فرمالیته

همیشه خواندن این‌گونه راهنماها به شما کمک می‌کند که هوشمندانه‌تر پیش بروید و بتوانید بر حسب نیاز، فصلی که در آن هستید و یا حتی سلیقه خودتان، بهترین دسته گل، تاج گل و یا حتی اکسسوری‌های دیگر را برای مراسماتی مانند جشن عروسی یا حتی فرمالیته انتخاب کنید. اولین موضوع این است که دسته گل فرمالیته باید بر اساس موقعیت و فصل انتخاب شود.

دسته گل فرمالیته عروس
دسته گل فرمالیته

مقاله پیشنهادی : مدل دسته گل عروس 2022

انتخاب دسته گل بر اساس فصل

اگر عباراتی را نظیر: دسته گل فرمالیته تابستانی یا دسته گل فرمالیته پاییزی را جستجو کنید، با مدل‌های جذابی مواجه می‌شوید که بر حسب حس و حال، فصل و تم مراسم انتخاب می‌شوند. بخصوص در فصل تابستان می‌توانید به سراغ گل‌هایی مانند زنبق، نیلوفر، رز سرخ و… بروید. رنگ‌های سفید و تم‌های روشن هم طرفداران زیادی دارند. چون در فصل بهار و تابستان، محیط عکاسی شما احتمالاً پر از المان‌های بصری طبیعی مانند برگ درختان، گل‌ها و شکوفه‌ها است، در نتیجه باید در مورد خرید دسته گل دقت عمل ویژه‌ای به خرج دهید.

دسته گل فرمالیته با گل های رنگی

در فصل پاییز و برای انتخاب دسته گل فرمالیته پاییزی، دست شما بازتر است. طرح‌های بیشتری در عکاسی و فیلم‌برداری زیبا به نظر می‌رسند. در تابستان رنگ یاسی، سفید و مدل‌های نزدیک به سرخ همیشه جذابیت زیادی دارند. شما باید در بحث خرید و انتخاب دسته گل فرمالیته، به محیط هم توجه کنید. این محیط می‌تواند یک ویلا، یک ساختمان لوکس، جنگل، دریا و دشت باشد. در هنگام عکاسی فرمالیته در دریا، رنگ‌های تناژ قرمز بهتر خودشان را نشان می‌دهند. چون اساس تم پس‌زمینه‌ای که دریا برای شما ایجاد می‌کند خنثی خواهد بود.

دسته گل فرمالیته با گل های وحشی

انتخاب بر اساس لباس عروس

انتخاب دسته گل فرمالیته بر اساس لباس عروس هم موضوع مهمی است که نمی‌توان آن را کتمان کرد یا نسبت به آن بی‌تفاوت بود. طرح‌های ساده‌تر، نیاز به دسته گل‌های خاص‌تر دارند. ترکیب صورتی، کرم و سفید با گندم همیشه یک برگ برنده است. انتظار می‌رود که عکس لباس عروس را به گلفروش نشان دهید که بر اساس رنگ آن به شما طرح‌های جذابی را معرفی کند. از طرفی اگر لباس عروس از مدل‌های دنباله‌دار است، می‌توان به سراغ گل‌های ساده و کوچک رفت، این توازن در شرایطی که رنگ لباس خیلی خاص نیست یا این که طرح پیچیده نیست، نیز باید برقرار شود. هیچ توجیهی برای انتخاب دسته‌گل‌های عروس خیلی  بزرگ وجود ندارد. می‌توانید به مدل‌های کوچک بسنده کنید.

دسته گل فرمالیته با گندم
دسته گل وحشی فرمالیته

به قد و جثه عروس دقت کنید

 قطعاً عروس و داماد دوست ندارد که یک ناهماهنگی کلی بین تصاویر آن‌ها و اکسسوری‌هایی مانند گل و تاج گل ایجاد شود. دقت کنید که این تا حد زیادی بستگی به جثه عروس خواهد داشت. دسته‌گل‌های بزرگ هیچ حس جذابیت و لوکس و خاصی ندارند. دسته گل تان را به شکلی انتخاب کنید که نه خیلی بزرگ باشد و نه آنقدر کوچک که در تصاویر به چشم نیاید. نکات زیادی نیز در مورد وزن دسته گل فرمالیته عروس وجود دارد. در طول عکاسی شما مدام این گل را در دست می‌گیرید. در نتیجه به سراغ سبکترین مدل‌های آن بروید و فراموش نکنید که اگر روی دسته گل از المان‌های خیلی سنگین استفاده شده باشد می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد.

دسته گل پاییزی فرمالیته

نگهداری دسته گل فرمالیته

در بحث نگهداری دسته گل فرمالیته، اگر نمی‌خواهید دوباره پروسه انتخاب و خرید را طی کنید، پیشنهاد می‌کنیم که با ما همراه باشید تا به چند نکته‌ای که در این مورد وجود دارد بپردازیم و آن‌ها را با شما بازگو کنیم.

  • فراموش نکنید که گل طبیعی خیلی زود آسیب می‌بیند، در نتیجه و در بحث نگه‌داری آن دقت عمل به خرج دهید. دسته گل را روی زمین نگذارید. فراموش نکنید که آفتاب مستقیم به دسته گل طبیعی شما آسیب می‌رساند.
  • بهتر است روز عکاسی یک ظرف آب همراه داشته باشید تا زمانی که گل‌ها را نیاز ندارید، دوباره آن درون آب قرار داده تا جان بگیرند و رنگ و ظاهر خود را از دست ندهند.
  • گل‌ها را در مقابل حرارت قرار نداده و مطمئن باشید که قرار نیست در مقابل باد و باران قرار بگیرد.
  • بسته به فصل گل‌ها را انتخاب کنید تا با تم عروسی شما نیز سازگاری حداکثری را داشته باشد. این حتی روی دوام بیشتر گل‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.
دسته گل بهاری فرمالیته
دسته گل فرمالیته با گندم

نتیجه‌گیری نهایی

این روزها برگزاری مراسماتی مانند عروسی و … برای خانواده‌ها و عروس و داماد اهمیت زیادی دارد. دوست دارند همه چیز ایده‌آل و عالی باشد. بخصوص برای خانم‌ها توجه به جزئیات و ثبت تصاویر زیبا نیز مهم خواهد بود. در تابستان رنگ‌های مرکباتی مانند سفید، گل‌های لاله، صد تومانی و نرگس بی‌نظیر هستند. در پاییز رنگ‌های نارنجی و تیره مانند ارغوانی و داوودی جذابیت بصری ویژه‌ای دارند.

در این مقاله در خصوص راهنمای انتخاب، خرید و عکاسی با دسته گل فرمالیته صحبت کردیم. اشاره داشتیم که منظور از فرمالیته، انتخاب دسته گل و یا لباس و تاج گل برای مراسم عکاسی است، جایی که شما قرار نیست در جشن حضور داشته باشید و صرفاً برای این که کار خود را کم‌تر کنید، استرس و تنش را کاهش دهید، می‌توانید عکاسی را چند روز زودتر انجام دهید. حتی اگر خدایی نکرده عکس‌ها و تصاویر شما دچار مشکل شده است، می‌توانید این عکاسی را بعد از مراسم هم به سرانجام برسانید. در بحث خرید تاج گل و یا دسته گل فرمالیته باید به رنگ لباس، قد و جثه عروس، فصل و لوکیشن عکاسی دقت ویژه‌ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *