مقالات

جدیدترین مدل های لباس عروس عربی 2022

لباس عروس عربی

ازدواج و عروسی از رویدادهای مهم زندگی هستند. این رویداد مهم دارای تشریفات و مراسمات خاص خودش می‌باشد. یکی از مهمترین تشریفات عروسی، پیراهن یا لباس عروس است. لباس عروس یکی از شیک‌ترین لباس‌های زنانه می‌باشد. لباس عروس با دیگر لباس‌ها فرق داشته و کاملا منحصر به فرد است. طبق رسم و رسومات هر منطقه، ممکن است لباس نیز متفاوت باشد. یعنی پیراهن‌های عروس نسبت به سنت و آیین هر قوم، بسیار متنوع بوده و شکل ظاهری متفاوتی خواهند داشت. به طور مثال مردم عزیز کرد کشور، لباس‌های مخصوصی هم برای بانوان و هم برای آقایان دارند که ممکن است یک عروس کرد در مراسم عروسی خود، لباس عروس کردی بر تن کند. در کل لباس‌های عروس بسیار زیبا، شیک و مجلل هستند تا عروس متمایز شده و حسابی بدرخشد. یکی از لباس عروس‌هایی که بسیار طرفدار داشته و خیلی لوکس هستند، لباس عروس عربی است. ما در این مقاله قصد داریم که راجع به این موضوع برایتان صحبت کرده و اطلاعاتی خدمتتان ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

به چه لباس عروسی، عربی می‌گویند؟

در ابتدا می‌خواهیم بگوییم لباس عروس عربی چیست و چه فرقی با دیگر لباس عروس‌ها دارد. در کل لباس عروس عربی نسبت به دیگر انواع آن بسیار بیشتر کار شده است. این لباس جذاب و لاکچری دارای جواهردوزی، سنگ دوزی، دانتل دوزی، کریستال، مروارید و ملیله هستند که شکوه زیادی به لباس می‌بخشند. ازا ین رو شما با پوشیدن لباس عروس عربی حسابی مرکز توجه بوده و خواهید درخشید. مدل لباس عروس عربی شامل پرنسسی، ماهی، توری، پفی و … بوده که هر کدام شکوه و زیبایی خود را دارند. اغلب عروس خانم‌هایی که به دنبال لباس مجلل هستند، لباس عروس عربی را می‌پسندند. در قسمت‌های بعدی مقاله عکس‌هایی از انواع مدل و طرح‌های لباس عروس عربی جدید برایتان خواهیم آورد تا به خوبی آنها را مشاهده کرده و بتوانید مقایسه نمایید. در ابتدا می‌خواهیم بگوییم چه مدل لباسی برای چه اندام‌هایی مناسب است. پس با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : لباس عروس 2022

کدام مدل لباس عروس عربی برای کدام اندام؟

فرقی نمی‌کند که لباس عروس شما عربی باشد یا نوع دیگر؛ لباسی که انتخاب می‌کنید باید با اندام و استایل شما مطابقت داشته باشد. تطابق لباس با اندام شما، باعث می‌شود که لباس به خوبی در تن شما جلوه کند و استایلتان را زیبا، با کلاس، لوکس و جذاب می‌نماید. در این قسمت می‌خواهیم شکل‌های اندام بانوان را معرفی کرده و سپس بگوییم برای هر اندام، چه مدل لباسی مناسبتر است. پس در ادامه همراه ما باشید.

  • گلابی: اندام گلابی به اندامی گفته می‌شود که پایین تنه نسبت به بالا تنه درشت‌تر است. چنین افراد باید لباسی بپوشند که بالا تنه را درشت نشان دهد و اندامشان را یکدست نمایان کند. همچنین لباس‌هایی که دامن پفی دارند برای این افراد مناسب است. لباس عروس عربی اغلب دارای دامن‌های کار شده و مجلل است که برای این اندام مناسب اند.
لباس عربی برای اندام گلابی
  • بیضی: اندام‌هایی که ناحیه شکم آن نسبت به پایین تنه و بالا تنه بزرگتر است اصطلاحا به اندام “بیضی” و یا “سیب” معروف هستند. لباس‌هایی با کمر تنگ بری این نوع اندام مناسب نیست و باید لباسی بپوشند که در ناحیه شکم مقداری گشاد هستند. مثلا لباس‌هایی که برش راسته دارند بسیار مناسب این اندام بوده و به خوبی بر تن می‌نشینند.
لباس عربی برای اندام بیضی
  • مستطیل: اندام‌هایی که بالا تنه و پایین تنه آن تقریبا هم اندازه و یکدست باشد را اندام مستطیلی می‌گویند. این اندام شبیه به اندام‌های مردان است؛ هیکلی حدودا صاف و یکدست، اندام مستطیل شکل نام می‌گیرد. لباس‌های جذب برای چنین اندامی زیبا نخواهد بود. بلکه باید لباسی انتخاب کنند که به بدنشان فرم داده و استایل را زیباتر کند. لباس‌هایی که قسمت سینه و باسن را مقداری پرتر نشان دهد برای این اندام عالی است.
لباس عربی برای اندام مستطیل
  • ساعت شنی: این اندام زیباترین اندام برای بانوان است. داشتن کمری باریک یک المان مثبت برای خانم‌ها است. اندام ساعت شنی به اندامی گفته می‌شود که پایین تنه و بالا تنه به نسبت درشت بوده و کمر، باریک است. می‌توان گفت که همه مدل لباس برای این اندام‌ها زیبا و شیک خواهد بود. افرادی که این اندام را دارند به راحتی می‌توانند لباس‌های تنگ یا مدل ماهی بپوشند و زیبایی اندامشان را به رخ بکشند.
لباس عربی برای اندام ساعت شنی
  • مثلث: اندام مثلث به اندامی گفته می‌شود که بالا تنه ریز و پایین تنه درشت باشد. لباس عروس مدل ماهی که روی قسمت سینه، زیاد کار شده باشد برای این اندام بسیار مناسب است. این مدل بالاتنه را پرتر نشان داده و پایین تنه را نیز به خوبی می‌نمایاند.
لباس عربی برای اندام مثلث
  • مثلث وارونه: افرادی که دارای شانه‌های پهن هستند و شانه‌هایشان از پایین تنه آنها نیز بزرگتر است، اندام مثلث وارونه دارند. این افراد باید از لباسی استفاده کنند که در قسمت دامن حالت دار یا پفی باشد تا تناسب در بدنشان رعایت شود. لباس چسبان برای این اندام مناسب نخواهد بود.

برای ایده گرفتن کادو ولنتاین مقاله ” هدیه ولنتاین برای همسر ” را بخوانید.

لباس عربی برای اندام مثلث وارونه

ما در این قسمت گفتیم که هر شخص با اندامی که دارد، چه مدل لباسی برای او مناسب است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که متناسب با اندام خود، لباس انتخاب کنید تا درخشش و زیبایی شما در مراسم عروسی به حداکثر برسد. مدل های لباس عروس عربی را در زیر ببیند.

ست کردن تاج با گوشواره از جمله کارهایی است که همراه با پوشیدن لباس عروس عربی پیشنهاد میشود برای دیدن جدیدترین مدل ها به مقاله “ست تاج و گوشواره عروس“مراجعه نمایید.

سخن پایانی

ما در این مقاله راجع به لباس عروس عربی صحبت کردیم. این مدل از لباس اغلب شلوغ و پر شکوه است. ما سعی کردیم که چند تصویر از مدل‌های لباس عروس عربی جدید در این مقاله بگنجانیم تا آنها را یکجا مشاهده کنید. اگر به لباس‌هایی که زیاد روی آنها کار شده است علاقه دارید، لباس عربی برای شما مناسب است. ولی اگر به لباس‌های ساده و خلوت علاقه دارید، به سراغ مدل‌های دیگر بروید. در ادامه این مقاله راجع به این گفتیم که چه مدل لباس عروس برای چه اندامی مناسب است و برای هر یک عکس ارائه کردیم. امیدواریم که با مطالعه این مقاله بتوانید برای جشن عروسی خود، یک لباس عالی و مطابق میل خود انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *