مقالات

جشن تعیین جنسیت نوزاد چیست و چگونه برگزار می شود

جشن تعیین جنسیت نوزاد چیست و چگونه برگذار می شود

جشن تعیین جنسیت یکی از جشن‌هایی است که در چند سال اخیر به لطف رشد تکنولوژی بسیار محبوب شده است. در گذشته جنسیت فرزند تا زمان تولد او مشخص نمی‌شد اما با رشد تکنولوژی و انجام آزمایش PGTMB و سونوگرافی، تعیین جنسیت فرزند در هفته‌های نخست بارداری میسر شده است.

اگرچه فرزند دختر و پسر فرقی ندارد و هر دو برای پدر و مادر عزیز هستند اما مشخص شدن جنسیت فرزند، همیشه جذابیت خاص خود را داشته است.

در این مقاله ابتدا جشن تعیین جنسیت تعریف می‌شود. سپس در مورد تم آن صحبت می‌شود و نهایتا درمورد نحوه برگزاری و گیفت‌های مراسم نیز توضیحات لازم ارائه خواهد شد.

جشن تعیین جنسیت چیست؟

جشن تعیین جنسیت به جشنی گفته می‌شود که والدین بعد از مشخص شدن جنسیت فرزند خود برگزار می‌کنند. تدارکات این جشن معمولاً از پیش از مشخص شدن جنسیت فرزند شروع می‌شود اما تا روز جشن معمولاً هیچ کس حتی و پدر و مادر فرزند در راه، از جنسیت او خبردار نمی‌شوند.

در واقع این جشن را می‌توان به نوعی شادی حاصل از فرزنددار شدن پدر و مادر دانست که با دعوت از دوستان و آشنایان خود، آن‌ها را نیز در جشن و شادی خود شریک می‌کنند.

نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت بدین صورت است که یکی از اعضای خانواده طرفین و یا دوستان آن‌ها جواب سونوگرافی را دریافت می‌کنند و تا روز جشن در این باره با کسی صحبت نمی‌کنند و این موضوع ناگفته می‌ماند تا روز برگزاری جشن تعیین جنسیت فرا برسد.

جشن تعیین جنسیت چیست؟

در روز جشن تعیین جنسیت، پدر و مادر و مهمانان حاضر در جشن، در یک فرآیند هیجانی و در حالیکه هرکسی حدس و نظر خود را مبنی بر دختر یا پسر بودن فرزند در راه، ابراز می‌کنند برگزار می‌شود.

تم برگزاری تعیین جنسیت چیست؟

شیوه و نحوه برگزاری مراسم تعیین جنسیت در خاص بودن و جذابیت این جشن بی‌تأثیر نیست. از این رو لازم است که پیش از برگزاری جشن ، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برگزاری جشن انجام شود تا جشنی به یاد ماندنی و خاص را بتوان برگزار کرد. از جمله مواردی که بایستی برای آن‌ایده گرفته شود، تم برگزاری جشن تعیین جنسیت است.

البته رنگ تم جشن تعیین جنسیت رنگ مشخصی دارد اما با به‌کارگیری برخی از‌ایده‌ها، می‌توان بر جذابیت این تم افزود. درمراسم تعیین جنسیت نوزاد از رنگ‌های صورتی و آبی استفاده می‌شود. رنگ صورتی نماد فرزند دختر و رنگ آبی نماد فرزند پسر است.

تم برگذاری جشن چیست؟

به دنبال برگزاری جشن هالووین هستید؟ توصیه میکنیم برای جذابتر شدن جشن خود به بلاگ جشن هالووین چیست مراجعه کنید.

در واقع تم برگزاری جشن تعیین جنسیت، ترکیبی از این دو رنگ است و دلیل این موضوع این است که جنسیت فرزند هنوز آشکار نشده است و ممکن است دختر یا پسر باشد. فلذا از هر دو رنگ به یک اندازه در ئزئینات و دکور‌ها استفاده می‌شود. البته معمولاً از رنگ مشکی نیز در کنار این دو رنگ می‌توان استفاده کرد.

همچنین ناگفته نماند که تمامی وسایل پذیرایی و تزئینات استفاده شده در مراسم تعیین جنسیت نیز ترکیبی از این دو رنگ هستند.

در این جشن معمولاً بادکنک‌آرایی بیشتر از گل‌آرایی مرسوم است و استفاده می‌شود اما بنا به سلیقه افراد، گل‌آرایی با گل‌های صورتی و آبی و سفید هم زیبایی خاصی به سالن برگزاری جشن می‌دهد.

در جشن تعیین جنسیت می‌توان از یک باکس بزرگ استفاده کرد و در آن بادکنک‌های کوچک و بزرگ آبی یا صورتی هلیومی قرار داد، تا به محض باز شدن درب باکس، بادکنک‌ها به بالا بروند و جنسیت فرزند را آشکار کنند.

همچنین می‌توان در یک بادکنک بزرگ سفید یا مشکی کاغذ‌هایی به رنگ آبی یا صورتی ریخته شود و بعد در زمان جشن و در حضور مهمانان بادکنک را ترکاند. در این لحظه با ترکیدن بادکنک کاغذ‌های رنگی صورتی یا آبی بیرون ریخته می‌شوند و جنسیت فرزند را نمایان می‌کنند.

گاهی نیز بادکنک‌هایی به تعداد بالا با همین‌ایده می‌توان تهیه کرد و به دست مهمانان داد و با شمارش معکوس حاضران در مهمانی، در یک لحظه همه با هم بادکنک‌ها را می‌ترکانند و کل فضا از کاغذ رنگی‌های صورتی یا آبی پر می‌شود و جلوه زیبایی به فیلم و عکس‌های مراسم نیز می‌بخشد. ‌

تم برگذاری جشن تعیین جنسیت نوزاد

نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت چگونه است؟

معمولاً چگونگی نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت سلیقه‌ای است. برخی از افراد این جشن را در کافه‌، باغ، رستوران و سالن‌های پذیرایی برگزار می‌کنند اما برخی دیگر از افراد ترجیح می‌دهند در منزل یک جشن دوستانه کوچک تدارک ببینند.

این جشن را می‌توان به ۳ شیوه با توجه به خواست طرفین برگزار کرد:

  • اولین شیوه و نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت به این صورت است که پدر و مادر جنسیت فرزند خود را می‌دانند اما مهمانان حاضر در جشن این موضوع را نمی‌دانند و پدر و مادر با برگزاری جشن و تشریفات آن، جنسیت فرزند خود را به مهمانان حاضر در جشن اعلام می‌کنند.
  • گاهی نیز نحوه برگزاری مراسم به این صورت است که مهمانان حاضر در جشن، از جنسیت فرزند مطلع هستند اما پدر و مادر از این موضوع بی‌خبر هستند و در جشن و با حضور مهمانان این موضوع را متوجه می‌شوند و ابراز احساسات می‌کنند.
  • روش دیگری که از دو روش گفته شده هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر است، این است که نه پدر و مادر و نه مهمانان حاضر در جشن، از جنسیت فرزند مطلع نیستند و همه با هم در یک لحظه متوجه جنسیت فرزند می‌شوند.
نحوه-برگذاری-جشن-تعیین-جنسیت

اگر متولد فصل زمستان هستید، بهتر است برای تولد خود از تم تولد زمستانی استفاده کنید.

نحوه برگزاری تعیین جنسیت در مورد سوم که هیچ کسی از جنسیت فرزند مطلع نیست می‌تواند به شکل یک مسابقه هم برگزار شود.

به این صورت که هر کدام از مهمانان پیش از مشخص شدن جنسیت فرزند، حدس خود را مبنی بر دختر یا پسر بودن او بیان کنند و بعد به دو گروه تقسیم شوند و در سمت چپ و راست پدر و مادر فرزند قرار می‌گیرند. در این لحظه با ترکیدن بادکنک و یا خارج شدن بادکنک‌ها از جعبه و مشخص شدن جنسیت فرزند، گروهی که درست حدس‌زده باشند برنده مسابقه می‌شوند.

در این نحوه برگزاری مراسم تعیین جنسیت، هیجان بالایی در هر دو گروه ایجاد می‌شود و شادی مراسم بیشتر می‌شود.

ناگفته نماند که چنانچه تعداد مهمان‌ها نسبتاً بالا باشد و یا خاص بودن مراسم دارای اهمیت بیشتری باشد، بهتر است که مراسم را در سالن‌های مخصوص برگزار کرد.

ماه گاردن یکی از بهترین و مجلل‌ترین مراکز تشریفات عقد و عروسی است که انجام سایر مراسم شادی همچون جشن تعیین جنسیت را نیز در لیست خدمات خود دارد.

البته نکته مهم باغ تالار ماه گاردن این است که با توجه به بودجه و هزینه‌ای که برای جشن در نظر گرفته شده است‌ایده‌های جذاب و خاص ارائه می‌دهد و شبی به یاد ماندنی را برای همه مهمانان رقم می‌زند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توان با شماره تلفن‌های۰۹۱۲۳۶۸۶۵۱۳/۹۳۶۸۸۲۹۹۶۵ تماس برقرار کرد.

گیفت‌های مراسم به چه صورت هستند؟

یکی از‌ایده‌های جذاب در برگزاری جشن تعیین جنسیت فرزند، سفارش و تهیه گیفت‌های مخصوص به این جشن است. گیفت‌های این جشن ممکن است خوراکی و یا یک یادگاری کوچک تزئینی باشند. گیفت‌های تعیین جنسیت در دو رنگ آبی و صورتی موجود هستند. طرح‌هایی که برای این مدل گیفت‌ها در نظر گرفته می‌شوند معمولاً به شکل پستونک نوزاد، شیشه شیر، کفش کوچک نوزاد، قاب عکسی کوچک با عکس یک نوزاد زیبا و… هستند. البته گاهی از همین طرح‌ها برای تهیه شیرینی و دسر مراسم تعیین جنسیت هم استفاده می‌شود.

گیفت‌های مراسم چیست؟

لازم به ذکر است که برای بالاتر رفتن جذابیت مراسم، بهتر است فردی که از جنسیت فرزند مطلع است، خرید این گیفت‌ها را به عهده بگیرد و تا زمان اعلام جنسیت فرزند، گیفت‌ها را مخفی نگه دارد.

فرد مورد نظر می‌تواند پس از اعلام و مشخص شدن جنسیت فرزند، گیفت‌های از قبل تهیه شده را به عنوان هدیه و نوعی قدردانی از حضور مهمانان در جشن، به آن‌ها تقدیم کند.

برای داشتن یک جشن تولد پسرانه به یاد ماندنی، این بلاگ را حتما مطالعه کنید.

جشن تعیین جنسیت کودک خود را متفاوت کنید

بسیاری از افراد برای برگزاری جشن تعیین جنسیت فرزند خود، به دنبال برخی‌ایده‌های بکر و ناب هستند در حالیکه جهت متفاوت شدن جشن تعیین جنسیت لازم نیست به دنبال‌ایده‌های خیلی خاص و دور از دسترس بود، بلکه با پیاده‌سازی‌ایده‌های ساده و نظارت بر هماهنگی جز به جز مراسم، می‌توان جشنی متفاوت و خاص را خلق کرد.

به عنوان مثال یکی از مسائلی که می‌تواند به برگزاری بهتر جشن تعیین جنسیت کمک کند نوع پذیرایی در مراسم است.

در جشن تعیین جنسیت می‌توان از انواع کاپ کیک‌ها، فینگر فود‌های متنوع، دونات‌ها، انواع ژله‌ها، کارامل و دسر‌های شیرین به همراه نوشیدنی‌های سرد و گرم استفاده کرد.

جشن تعیین جنسیت نوزاد خود را متفاوت کنید

همچنین لازم است که یک کیک بزرگ و یا کوچک با توجه به سلیقه و تعداد مهمانان حاضر در جشن هم سفارش داده شود. البته ناگفته نماند که رنگ و مدل کیکی که سفارش داده می‌شود باید با تم مراسم جشن تعیین جنسیت هم‌خوانی داشته باشد.

سخن پایانی

آنچه در نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت اهمیت دارد برنامه‌ریزی صحیح و اصولی برای برگزاری این جشن است. چراکه در غیر این صورت ممکن است حتی با صرف هزینه‌های هنگفت، باز هم نتیجه مطلوب حاصل نشود.

از این رو بهتر است که برنامه‌ریزی و تدارکات و تشریفات برگزاری این جشن را به افرادی با تجربه و کاردان سپرد.

باغ تالار ماه گاردن دارای کادری متخصص و مجرب و با بالاترین امکانات رفاهی است. چنانچه قصد برگزاری یک جشن تعیین جنسیت کامل و بدون نقص را دارید می‌توانید صفر تا صد برگزاری مراسم خود را به کادر متخصص ماه گاردن بسپارید تا بهترین هر آنچه در ذهن دارید را برای شما ارائه دهند.

جهت مشاهده محیط باغ و تالار ماه گاردن و همچنین نمونه دیزاین‌های ارائه شده توسط کادر این مجموعه به سایت www.mahgarden.com مراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های09123686513/9368829965 تماس برقرار کنید.

اگر در سال ۱۴۰۲ قصد ازدواج دارید حتما بلاگ لیست کامل هزینه‌های عروسی ۱۴۰۲ را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *