مقالات

تزیین میز شام عروسی همراه با ایده های جذاب

میز شام عروسی

مراسم عروسی یکی از مراسمات پراهمیت است. عروسی باید بسیار باشکوه و آبرومندانه برگزار شود. یکی از مهمترین قسمت‌های مراسم عروسی، شام است. اغلب عروسی‌ها به صرف شیرینی و شام هستند. یعنی میزبان علاوه بر شیرینی، شربت و میوه با شام نیز از میهمانان خود پذیرایی می‌کند. چیدن میز میهمانان توسط پرسنل سالن تشریفات انجام خواهد شد. یعنی لازم نیست که شما دغدغه این موضوع را داشته باشید. همه سالن‌های پذیرایی دارای پرسنل‌های بسیار مجرب هستند که در کار خود حسابی خبره اند. پس میزی بی‌نظیر برای مراسم شما خواهند چید. میز شام عروسی باید دیزاین شود تا مراسم شما بی نقص اجرا شود. تزیین میز شام تنها برای فرهنگ ما نیست. در خیلی از فرهنگ‌ها چیدمان و دیزاین دادن به میز شام مرسوم است و در خیلی از کشورها اجرا می‌شود. حال در قسمت‌های بعدی چند ایده برای تزیین بیشتر میز شام به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

نحوه چیدن میز شام عروسی

این موضوع که به میز شام عروسی دیزاین می‌دهید و آن را تزیین می‌نمایید در واقع نوعی احترام گذاشتن به میمهمانان‌تان است. غذاهایی که معمولا برای عروسی سرو می‌شود، دارای ظاهری بسیار شیک، لوکس و خاص هستند. در عروسی اغلب غذاهایی مانند انواع کباب گوشت، جوجه کباب، باقالا پلو با ماهیچه، زرشک پلو با مرغ، انواع خورش‌های رنگی و یا فینگرفودهای جذاب تدارک دیده خواهد شد. تمام غذاهای نام برده شده بسیار خوش رنگ و لعاب بوده که میز را حسابی زیبا می‌نمایند. برای تزیین میز شام عروسی بهتر است یک سری نکات رعایت شود که در پایین به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

برای تزیین میز شام عروسی از چه المان‌هایی کمک بگیریم؟

در دنیای مدرن علاوه بر این که تزیینات جایگاه عروس و داماد، دیزاین دادن به ورودی سالن، تزیین میز و سفره عقد و دیزاین سالن توسط تیم تشریفات عروسی ضروری است، تزیین و چیدمان میز شام عروسی نیز بسیار اهمیت پیدا کرده است. برای این که میز شام عروسی شما جذابیت بیشتری داشته باشد و مرتب و شکیل به نظر برسد، می‌توانید از المان‌هایی که نام خواهیم برد استفاده نمایید.

رومیزی شکیل برای میز شام عروسی

اولین اقدامی که برای دیزاین دادن به میز شام عروسی باید انجام بگیرد، بهره برده از رومیزی است. رومیزی‌هایی ساده و با رنگ‌های خاص و لاکچری بهترین گزینه هستند. می‌توانید رنگ رومیزی را با رنگ ظروف پذیرایی متضاد انتخاب کرده و زیبایی آن را دو چندان کنید. اغلب رومیزی‌های براق و درخشان برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی رومیزی‌ها نیز کار شده بوده و دارای گلدوزی، نگین دوزی و یا مروارید دوزی هستند. این مدل رومیزی مراسم شما را بسیار لوکس جلوه خواهد داد.

انواع دیزاین تالار و باغ عروسی را در مقاله ” دیزاین تالار عروسی ” ببینید.

دستمال سفره میز شام عروسی

دستمال سفره یکی از اجزای بسیار شیک و خاص برای سرو غذا است. اغلب مجلس‌های مجلل و باشکوه از این ایده استفاده می‌کنند. می‌توانید از دستمال سفره با رنگ‌های جیغ بهره ببرید و آنها را به شکل‌های زیبا تا نمایید. راه دیگر این است که می‌توانید آن را با حلقه دستمال نیز مزین کنید. بهتر است که دستمال سفره درون بشقاب قرار بگیرد؛ البته در برخی از چیدمان‌ها دستمال سفره درون لیوان قرار می‌گیرد. این ایده به خوبی در عکس میز شام عروسی که ارائه می‌دهیم مشهود است.

استفاده از ظروف لاکچری و باکلاس در میز عروسی مجلل

میز شام عروسی های مجلل همه از ظروفی بسیار لوکس و شکیل استفاده می‌کنند. ظاهر ظرف‌های غذا تاثیر بسیار زیادی در دیزاین میز خواهد داشت. بشقاب بزرگ (برای غذا) و کوچک (برای انواع سالاد یا فینگرفود)، کارد، قاشق و چنگال‌های ست باید برای این منظور استفاده شود که زیبایی بی‌نظیری به میز بدهند. نحوه قرار گرفتن آنها در کنار هم و چیدمان هر یک نیز برای دیزاین میز پراهمیت است.

لیوان در میز شام برای عروسی

لیوان نیز تاثیر بسیار زیادی در تزیین میز شام عروسی دارد. لیوان‌های پایه دار بسیار شیک و باشکوه هستند و جلوه‌ی بی‌نظیری دارند. لیوان باید بلوری و یا کریستالی باشد تا انواع نوشیدنی‌های خوش رنگی که برای شام تدارک دیده شده اند، در لیوان ظاهر زیبایی به وجود بیاورند.

برای آشنایی با سبک روستیک در عروسی مقاله ” عروسی روستیک ” را بخوانید.

گل آرایی میز شام عروسی

یکی از ایده‌های جدا نشدنی برای تمام قسمت‌های مراسم عروسی، گل آرایی است. گل آرایی وجهه بی‌نظیری برای میز شام عروسی فراهم می‌کند. در کل این ایده بسیار مدرن، شیک، لوکس و گران است که مراسم شما را باشکوه جلوه می‌دهد. برای تمام میزها می‌توانید از دسته گل یا گلدانی حاوی چند شاخه گل تدارک ببینید و آن را وسط میز قرار دهید. این ایده عروسی شما را مجلل کرده و حسابی از آن لذت خواهید برد.

شمع آرایی میز شام عروسی

یکی دیگر از بهترین ایده‌ها برای تزیین میز شام عروسی، استفاده از شمع است. شمع‌های روشن جلوه بسیار زیبایی آن هم در شب به میز شام خواهند داد. استفاده از شمع با ابعاد بزرگ و رنگی متناسب با گل‎ها، بسیار لوکس و عالی است. تعداد و نحوه چیدن شمع‌ها بستگی به ذوق و سلیقه شما، سایز میز و میزان شلوغ یا خلوت بودن میز دارد. شما با توجه به سبک و نحوه برگزاری مراسم خود می‌توانید در این باره تصمیم بگیرید.

تزیین صندلی‌ها

میز شام عروسی های مجلل علاوه بر تزییناتی که روی آنها انجام می‌شود، صندلی‌های بسیار شیکی دارند. علاوه بر میز شام، صندلی‌ها نیز باید مرتب و لوکس باشند تا زیبایی میز تکمیل شود. می‌توانید برای تزیین صندلی‌ها، پشت آنها را با پاپیون یا گل‌های پارچه‌ای مزین کنید. از طرف دیگر استفاده از گل‌های طبیعی و یا مصنوعی برای زیباتر کردن صندلی میهمانان به کار گرفته می‌شود. حتی می‌توانید آنها را به کمک روبان، دیزاین نمایید.

مقاله پیشنهادی : تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط منزل

چیدمان میز شام عروسی به چه صورتی باشد؟

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به شما چیدمان میز شام عروسی را آموزش دهیم و سپس با ارائه عکس، شما را راهنمایی نماییم.

در ابتدا باید وسعت محل برگزاری مراسم خود را در نظر بگیرید. با این کار می‌توانید تصمیم بگیرید که از میز گرد استفاده نمایید و یا میزهای مستطیلی. میزهای گرد به صورت تک در قسمت‌های مختلف سالن قرار خواهند گرفت. اما اغلب میزهای مستطیلی به صورت پشت سر هم، در قسمتی از سالن گذاشته شده و تمام غذاها روی آنها چیده خواهد شد. برای چیدمان میز شام عروسی، باید بشقاب‌ها به صورت هماهنگ و زیبا روی میز قرار بگیرند. در ادامه نیز لیوان، کارد، قاشق و چنگال در جای خود گذاشته شوند. سپس برای تزیین میز شام عروسی، گل‌ها در مرکز میز قرار گرفته و شمع نیز دور گل‌ها چیده خواهند شد. می‌توانید از شمعدان‌های پایه بلند در کنار گلدان نیز استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به میز شام عروسی صحبت کردیم. تزیین این میز مانند تزیین جایگاه عروس و داماد اهمیت بسیار بالایی دارد. برای این که مراسمی مجلل و باشکوه داشته باشید، می‌توانید همه یا چند ایده از ایده‌های بالا که برای شما نام بردیم را اجرا کرده و از مراسم خود نهایت لذت را ببرید. زیبا بودن میز شام علاوه بر این که نشانگر احترام به میهمانان است، تاثیر زیادی در زیبایی عروسی شما خواهد گذاشت. همچنین فیلم و عکس‌های عروسی شما به مجموعه‌ای لاکچری و خاص تبدیل شده که تا سالیان سال برایتان خاطره انگیز و لذت بخش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *