مقالات

عروسی روستیک چیست و چه سبکی دارد؟

عروسی روستیک

مراسم عروسی یکی از مراسم‌های مهم و لذت بخش برای هر شخصی است. تدارکات عروسی بسیار زیاد است؛ مانند: تهیه لباس عروس و داماد، گل زدن ماشین، رفتن به آرایشگاه، هماهنگ کردن سالن پذیرایی یا باغ تالار، تهیه وسایل پذیرایی مانند شیرینی و شربت و میوه و شام و … . سبک روستیک که به تازگی به جشن‌های ایرانی ورود پیدا کرده است سبکی بسیار متفاوت برای برگزاری مراسم عروسی است. اگر علاقه دارید که مراسمی خاص، متفاوت و منحصر به فرد داشته باشید، باغ تالار ظفر که مربوط به مجموعه ماه گاردن است به شما پیشنهاد می‌کند که عروسی روستیک برگزار نمایید. حال پرسش این است که عروسی روستیک دارای چه سبکی است؟ این سبک بسیار خاص است که ممکن است برخی آن را با سبک کلاسیک اشتباه بگیرند. اگر دوست دارید که با این سبک عروسی آشنا شوید و تفاوت آن را با سبک کلاسیک بدانید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

عروسی روستیک چیست و چه سبکی دارد؟

در ابتدا بهتر است ببینیم که عروسی روستیک یعنی چه. در کل تمرکز عروسی روستیک بر عناصر طبیعت می‌باشد. این سبک عروسی برای زوج‌هایی که به فضای باز و طبیعت علاقه دارند مناسب است. سبک عروسی روستیک به سبکی گفته می‌شود که وسایل مورد استفاده در مراسم، همگی از جنس طبیعت باشند. در این سبک طبیعی بودن دیزاین مراسم اهمیت دارد. سبک روستیک بسیار مجلل، لوکس و باکلاس است. در چنین مراسمی هیچ گونه تزیین، دیزاین و تدارکاتی که مصنوعی هستند به کار گرفته نخواهد شد و تمام تزیینات نچرال می‌باشند. همین واقعی بودن دیزاین عروسی است که آن را متمایز کرده است. حال می‌خواهیم ببینیم که سبک روستیک با سبک کلاسیک چه تفاوت‌هایی دارد.

سبک عروسی روستیک

تفاوت عروسی به سبک روستیک با سبک کلاسیک

ممکن است برخی بر این تصور باشند که سبک روستیک در واقع همان سبک کلاسیک برای برگزاری مراسم است. اما باید به شما بگوییم که چنین نیست. سبک روستیک در فضای باز و باغ برگزار خواهد شد. همچنین دیزاین عروسی به سبک روستیک از انواع تزیینات طبیعی و نچرال مانند گل‌های وحشی و انواع پارچه‌های کنفی استفاده می‌شود. اما در سبک کلاسیک از تزیینات سنتی بهره گرفته می‌شود. به طور مثال از ظروف سفالی و سنتی، گلدان‌های قدیمی، انواع پارچه که در قدیم کاربرد بیشتری داشت مانند رومیزی توری استفاده خواهد شد. پس عروسی به سبک روستیک با سبک کلاسیک متفاوت است. شباهت این دو سبک در این است که مراسم در فضای باز اجرا شده و طبیعی و ساده می‌باشد. در این سبک تمام فاکتورها دارای ویژگی‌های خاص هستند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

هر کدام از تشریفات عروسی روستیک باید به چه صورت باشد؟

1. لباس

هم لباس عروس و هم لباس داماد برای عروسی به سبک روستیک، ساده و رمانتیک انتخاب خواهد شد. البته در لباس عروس، تور یک مساله مهم است. لباس عروس باید تور داشته باشد. داماد نیز می‌تواند کت و شلوار دامادی با رنگی به غیر از مشکی به تن کند؛ یا این که استایلی راحت‌تر مانند پیراهن و جلیقه و شلوار داشته باشد. می‌توان لباس عروس و یا داماد را با گل‌های کوچک رنگی تزیین نمود.

عروسی روستیک چیست
عروسی به سبک روستیک

2. میک آپ و اکسسوری‌های عروس

میک آپ و آرایش عروس در عروسی روستیک ، ساده و ملایم خواهد بود. آرایشی ملیح و نچرال اگرچه ساده است، اما حسابی جلوه کرده و ظاهر شما را بی‌نظیر می‌کند. آرایش زیاد و غلیظ با این سبک تناسب نداشته و ممکن است تضاد ایجاد شده، بد جلوه کند. برای انواع اکسسوری عروس نیز باید بگوییم که همه موارد ساده خواهند بود. برای تاج عروس، می‌توانید از گل‌های طبیعی استفاده کنید. شما به راحتی می‌توانید با گل‌های کوچک، رنگی و زیبا به همراه برگ‌های سبز تاج تهیه کرده و از آن لذت ببرید. حتی می‌توانید دستبند نیز مانند تاج تهیه کنید و یک ترکیب بی‌نظیر خلق کنید. دسته گل عروس نیز می‌تواند به کمک انواع گل‌های وحشی و طبیعی مانند ژیسوفیلا، رز، نرگس و … دسته گلی ساده و زیبا تهیه شود.

میک آپ عروس به سبک روستیک
اکسسوری‌های عروس به سبک روستیک

3. کیک

کیک عروسی یکی از تشریفات مهم مراسم است. شما برای مراسم عروسی روستیک یا هر سبک دیگری که دارید باید کیک تهیه کنید. در این سبک معمولا کیک‌های ساده 2 یا 3 طبقه تهیه شده و با گل رنگی، انواع برگ، چوب و هر چیزی که نمایانگر المانی از طبیعت باشد تزیین می‌شود. البته می‌توان کیک را به شکل درخت یا هر چیز طبیعی دیگر انتخاب نمود.

کیک عروسی به سبک روستیک

4. کارت دعوت

یکی از اعضای جدا نشدنی برای هر مراسم، کارت دعوت است. شما با کارت دعوتی که برای میهمانان خود تدارک می‌بینید، آنها را به صورت رسمی به مراسم خود دعوت می‌کنید و علاقه خود را به حضور آنها در جشنتان ابراز می‌نمایید. کارت دعوت می‌تواند بسیار خلاقانه و خاص باشد. در عروسی روستیک، ممکن است کارت دعوت عروسی حتما دارای طرحی رایج و معمول نباشد. حتی شما می‌توانید کارت دعوتتان را خودتان با سلیقه و هنری که دارید تهیه کنید. به طور مثال می‌توانید از هر یک از المان‌هایی که در طبیعت وجود دارد بهره گرفته و کارتی متمایز خلق کنید. مثلا با استفاده از پارچه‌های کنفی، تور، چوب و … کارت عروسی تهیه نمایید.

5. دیزاین عروسی به سبک روستیک

در عروسی روستیک برای این که تزیینات زیبایی داشته باشید، می‌توانید از طاق گل استفاده کنید. طاق گل طرفداران بسیار زیادی داشته و محبوبیت فراوانی دارد. همچنین از نظر کاربرد گسترده و وسیع است. اگر می‌خواهید برای عروسی به سبک روستیک خود از طاق گل استفاده کنید، باید یک سری ملاحظات را رعایت کنید. برای این کار طاق گل از الیاف طبیعی تهیه خواهد شد که این الیاف طبیعی به طور معمول چوب درخت فندق است. برای تزیین و گل آرایی طاق، از انواع گل‌های رونده، گل‌های رنگی، برگ‌های بزرگ و کوچک سبز رنگ، پارچه یا طناب‌های کنفی و … استفاده خواهد شد. طاق گل به سبک روستیک، محبوبیت بی‌نظیری داشته و جلوه بسیار زیبایی به مراسم شما می‌بخشد.

دیزاین روستیک عروسی
دیزاین عروسی روستیک

نکات تکمیلی در مورد برگزاری عروسی روستیک

  • می‌توانید برای میهمانان خود گیفت تهیه کنید. گیفت مناسب عروسی روستیک می‌تواند هنر دست خود شما باشد. استفاده از شیشه‌های کوچک رنگی، جعبه چوبی، گلدان کوچک زینتی و … برای گیفت بسیار پرکاربرد است. برای تزیین آنها نیز بیشتر گل، پارچه یا طناب کنفی و توری، مروارید و نقل به کار می‌رود.
  • فاکتور مهم دیگری که در دیزاین روستیک عروسی بسیار مورد توجه قرار گرفته است، تزیین صندلی‌ها است. تزیین و چیدمان زیبای صندلی‌ها، فضای مراسم شما را لوکس و دلنشین می‌کند. بیشتر برای تزیین صندلی، از پاپیون‌های پارچه‌ای و کنفی استفاده می‌شود.
  • انتخاب فضا و محیط مناسب برای برگزاری عروسی روستیک بسیار اهمیت دارد. باغ تالار ظفر که مربوط به مجموعه ماه گاردن است، با محیطی سرسبز و طبیعی که دارد، آماده‌ی استقبال و خدمت رسانی به شما عزیزان است. دیزاین روستیک عروسی که باغ تالار ظفر به شما ارائه می‌دهد بسیار چشم نواز بوده و سعی کرده است که تمام سلایق را پوشش دهد.

سخن پایانی

در این مقاله از سری مقالات ماه گاردن راجع به این صحبت کردیم که عروسی روستیک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. تمرکز این سبک عروسی بیشتر بر روی طبیعی بودن فضا است. در این سبک، فاکتورهای عروسی بیشتر ساده و برگرفته از طبیعت هستند. به همین دلیل بسیار چشم نواز بوده و به دل می‌نشینند. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید مراسمی خاص، متفاوت، منحصر به فرد و لوکس داشته باشید، ما این سبک را به شما پیشنهاد می‌نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *