مقالات

نحوه ست کت و شلوار داماد با لباس عروس

ست کت و شلوار داماد با لباس عروس

در روز عروسی شما به دنبال این هستید که همه چیز عالی باشد و به نحو احسنت پیش برود. شما یک تم عالی را برنامه ریزی می‌کنید، رنگ‌های خود را انتخاب می‌کنید، گل‌ها را انتخاب می‌کنید و می‌چینید، در مورد محل برگزاری تصمیم می‌گیرید و مهم‌تر از همه، لباس عروسی مناسب را پیدا می‌کنید. شما همه جزئیات را در جای خود دارید، بنابراین اکنون زمان آن است که در مورد لباس داماد و ست کت و شلوار داماد با لباس عروس فکر کنید! برخی ممکن است به اشتباه فکر کنند که در این جشن فقط انتخاب لباس عروس و بهترین بودن آن مهم است در صورتی که اینطور نیست و کت شلوار داماد و ظاهر آراسته او نیز درست به همان اندازه مهم است.

انتخاب لباس مناسب برای داماد می‌تواند کار دشواری باشد. شما می‌خواهید که لباس داماد تکمیل کننده لباس عروسی شما باشد و همچنین با سبک مراسم عروسی شما مطابقت داشته باشد و در عین حال می‌خواهید شخصیت آن‌ها را به نمایش بگذارد و سلیقه خود داماد نیز در آن دخیل باشد. از آنجایی که در روز عروسی همه نگاه‌ها به هر دوی شما خواهد بود، می‌خواهید بهترین ظاهر خود را داشته باشید و مطمئن شوید که هر دوی شما به خوبی و با ظاهری کاملا آراسته در مراسم حضور پیدا می‌کنید. پیشنهادات ما را برای انتخاب و ست کت و شلوار داماد با لباس عروس را دنبال کنید تا هر دوی شما برجسته‌ترین و شیک‌‎ پوش‎ترین شخصیت‌های مراسم عروسی خود باشید!

برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

اساسی‌ترین قانون برای داشتن ست کت و شلوار داماد با لباس عروس، این است که باید با مکان، فصل و سبک عروسی مطابقت داشته باشد. به احتمال زیاد، شما لباس عروسی خود را با دقت انتخاب می‌کنید تا با این عناصر مطابقت داشته باشد و آن‌ها را رعایت کرده باشد و داماد نیز نباید با شما متفاوت باشد. اگر در تابستان ازدواج می‌کنید، قطعا کت و شلوار با پارچه پشمی برای شما نامناسب خواهد بود و بهتر است از پارچه‌های سبک و خنک‌تر لباس تهیه کنید تا در طول مراسم به مشکل برنخورید.

برای عروسی در طول روز یا در ساحل، کنار دریاچه یا منزل، یک کت و شلوار با رنگ روشن‌تر که از پنبه یا کتان ساخته شده است، گزینه بسیار خوبی برای داماد است و با لباس عروس سفید شما به خوبی ست می‌شود. اما در مقابل برای یک عروسی شبانه در سالن، هتل، یا یک باغ تالار مجلل دیگر و فضاهای سربسته، لباس زغالی، آبی سرمه‌ای یا مشکی یک گزینه بسیار عالی برای داماد خواهد بود.

هماهنگی دو طرف برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس

بهترین فرصت برای نشان دادن هماهنگی خود بعنوان زوج، روز عروسی است. برای مثال اگر عروس یک جفت کفش آبی سلطنتی پوشیده باشد، داماد می‌تواند یک کراوات آبی سلطنتی بپوشد تا استایل خود را با عروس ست کند و اگر عروس یک لباس عروس مجلسی پفی و نگین‌دار به تن داشته باشد، ممکن است برای داماد عجیب باشد که از کت و شلوار با پارچه‌های نازک مثل کتان استفاده کند. در چنین شرایطی برای برقراری ست کت و شلوار داماد با لباس عروس انتخاب یک کت و شلوار مشکی یا تاکسیدو می‌تواند تصمیم مناسب‌تری باشد. همچنین می‌توانید برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس کراوات داماد را با رنگ دسته گل، کفش یا اکسسوری‌های عروس هماهنگ کنید.

برای دیدن جدیدترین مدل لباس عروس 2022 همینجا کلیک کنید.

سایز کت و شلوار داماد را به درستی انتخاب کنید

کت و شلوار خوش دوخت از همه چیز داماد را جذاب‌تر می‌کند. داماد نه تنها احساس خوبی خواهد داشت، بلکه راحت نیز خواهد بود. کت و شلوار مناسبی را امتحان کنید که دور قسمت کمر آن فیت تن شما قرار می‌گیرد و سپس با توجه به محل برگزاری و استایل عروسی شما، کت و شلوار رنگ تیره‌تر یا رنگ روشن‌تر را انتخاب کنید. یک داماد قد بلند و لاغر در اکثر کت و شلوارها عالی به نظر می‌رسد، اما برای اطمینان از کامل بودن تناسب و بلندی کافی شلوار، مناسب بودن سایز کت و شلوار ضروری است.

به یاد داشته باشید، به دلیل اینکه قرار است در مراسم تحرک زیادی داشته باشید و برقصید، هر دوی شما باید بتوانید دست‌ها و بازوهای خود را به خوبی تکان دهید. حتی اگر کت و شلوار یا تاکسیدو کرایه می‌کنید، اکثر فروشگاه‌ها کت و شلوار را متناسب با تیپ بدن داماد می‌سازند. کت و شلوار نه تنها باید به خوبی روی شکم و سینه قرار گیرد، بلکه مهم است که قد بازوها به اندازه کافی بلند باشند و کت نیز به درستی پشت داماد را بپوشاند. یک خیاط خوب اطمینان حاصل می‌کند که سایز شلوار هنگام ایستادن و نشستن به خوبی متناسب باشد و خیلی بلند یا خیلی کوتاه نباشد.

ست کردن استایل داماد با اکسسوری‌های عروس

اکسسوری‌های شما جشن عروسی شما را متمایز می‌کند و منحصر به فرد بودن شما را به نمایش می‌گذارد! بسیاری از دامادها و همراهان آن‌ها از اکسسوری استفاده می‌کنند تا در روزی که معمولاً به عروس مربوط می‌شود، آن‌ها نیز بدرخشند. شما می‌توانید از یک پاپیون منحصر به فرد که با رنگ کفش یا دسته گل عروس هماهنگ است استفاده کنید، یا یک جلیقه اضافه کنید و هماهنگی و ست بودن داماد با عروس را نشان دهید. همچنین حتی  داماد می‌تواند دکمه سرآستین‌های منحصر به فردی بپوشد و آن‌ها را با یک آیتم در استایل عروس ست کند.

زمانی که برای عروسی خود برنامه ریزی می‌کنید، به خاطر داشته باشید که هم عروس و هم داماد به لباس عروسی مناسب نیاز دارند. انتخاب لباس عروس ابتدا می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که داماد چه لباسی بپوشد. همچنین کار دیگری که برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس می‌توانید بکنید این است که یک شاخه از گلی که برای دسته گل عروس سفارش داده‌اید را برای جیب کت داماد کنار بگذارید تا یک هماهنگی زیبا بین عروس و داماد ایجاد شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله متن عقد آریایی را در وبلاگ ماه گاردن بخوانید.

چند نکته در مورد انتخاب کت و شلوار داماد

درست است که ما در اینجا قصد ایجاد ست کت و شلوار داماد با لباس عروس را داریم اما نباید راحتی و سلیقه داماد را نیز فراموش کنیم. در ادامه چند نکته در رابطه با خرید کت شلوار دامادی مناسب برای شما آورده‌ایم تا پس از انتخاب آن، اقدام به برقراری ست کت و شلوار داماد با لباس عروس بکنید.

  1. در چنین شبی عروس در کانون توجه جشن عروسی است، بنابراین همانطور که گفتیم هر کت و شلوار دامادی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که با لباس عروس هماهنگ است.
  2. بسیاری از دامادها اجاره کت و شلوار عروسی را انتخاب می‌کنند و پس از مراسم کت و شلوار را پس می‌دهند. با این حال، خرید کت و شلوار خود مزایای خود را دارد مهمترین آن‌ها این است که می‌توانید آن را به عنوان یادگاری از یک روز شاد نگه دارید. همچنین خرید کت و شلوار خود به این معنی است که می‌توانید از آن در موقعیت‌های دیگر مانند عروسی‌های آینده دوستان خود استفاده کنید. علاوه بر این، اگر کت و شلوار دامادی نه چندان رسمی انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از کت یا شلوار به صورت جداگانه برای کنار هم گذاشتن باقی لباس‌های غیررسمی خود استفاده کنید.
  3. اکسسوری‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس استفاده کنید، اما این بدان معنا نیست که باید همه آن‌ها را یکجا بپوشید. آن‌هایی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید، اما ظاهر خود را مرتب و شیک نگه دارید. هنگامی که صحبت از کت و شلوارهای دوخته شده می‌شود، خیاط نقش مهمی در ظاهر کت و شلوار عروسی شما دارد. شما باید تمام جزئیات کت و شلوار را انتخاب کنید، مانند پارچه، بافت، رنگ و الگو، اما خیاط کسی است که مطمئن می‌شود محصول نهایی از بالاترین کیفیت برخوردار است.
  4. بسیاری از دامادها مطمئن نیستند که چه زمانی باید کت و شلوار عروسی خود را سفارش دهند تا به موقع آن را برای عروسی آماده کنند. خیاط‌ها توصیه می‌کنند که داماد کت و شلوار خود را حداقل 2 ماه قبل از مراسم عروسی سفارش دهد تا خیاط زمان کافی برای انجام تمام تنظیمات لازم در کت و شلوار را داشته باشد و اگر نیاز به تغییراتی در سایز و اندازه آن بود انجام دهند.
  5. یکی از مهم‌ترین نکات این است که کت و شلوار را با توجه به فرم بدن انتخاب کنید. برای مثال اگر اندام درشتی دارید و دارای اضافه وزن هستید بهتر است که از رنگ‌های تیره مثل مشکی، قهوه‌ای تیره، سورمه‌ای یا زغالی استفاده کنید و بعد کراوات، پاپیون یا دیگر اکسسوری‌های داماد را با توجه به استایل عروس ست کنید.

اگر درحال هماهنگی و آماده سازی مراسم ازدواج خود هستید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله هزینه های عروسی را هم مطالعه کنید.

در ادامه عکس چند مدل از ست کت و شلوار داماد با لباس عروس را برای شما آورده‌ایم تا بهتر انتخاب کنید:

جمع‌بندی

اگر به مراسم عروسی خود نزدیک هستید و دغدغه ست کت و شلوار داماد با لباس عروس را داشتید با خواندن مطالب و نکاتی که در بالا برای شما ذکر شد می‌توانید به راحتی ست مورد علاقه خود را درست کنید و یک استایل خاص و متفاوت برای خود بسازید و در شب به یاد ماندنی عروسی خود مانند یک ستاره بدرخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *