مقالات

بهترین ایده‌ گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد

گل‌آرایی جایگاه عروس و داماد

 گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد از گذشته تا به امروز وجود داشته است. البته این سبک دیزاین نیز به مرور زمان، خاص‌تر و مدرن‌تر شده است. تا جاییکه امروزه یک بخش جدایی ناپذیر از اکثر مراسم‌های جشن و عروسی شده است.

 انتخاب مدل گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد به ذوق و سلیقه زوجین بستگی دارد. چراکه برخی از افراد در گل‌ آرایی، به دنبال سادگی هستند در حالیکه برخی دیگر از دیزاین‌های گل‌ آرایی سنگین و شلوغ استقبال می‌کنند.

در این مقاله چند ایده و مدل جهت گل‌ آرایی جایگاه عروس داماد ارائه می‌شود که به تناسب سلیقه می‌توانید انتخاب کنید.

ایده های زیبا برای گل آرایی جایگاه عروس و داماد

مقاله پیشنهادی : تاریخچه و فلسفه پرت کردن دسته گل عروس

5 مدل گل آرایی جایگاه عروس و داماد

  معمولا انتخاب مدل گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد، کاملا سلیقه‌‌ای است اما بایستی توجه شود که گل‌ آرایی نیز مانند هر نوع دیزاین دیگری دارای برخی اصول و قواعد خاص خود است که در صورت عدم رعایت آن‌ها، قطعا نتیجه کار جلوه خوبی نخواهد داشت.

گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد با گل‌های طبیعی و مصنوعی انجام می‌شود که مسلما هزینه گل‌ آرایی با گل‌های طبیعی با توجه به انتخاب نوع گل‌ها، هزینه بالاتری دارد. همچنین بایستی توجه داشت که نوع گل‌ آرایی در مکان‌های مختلف همچون سالن، باغ و یا خانه متفاوت است و هر کدام سبک خاص خود را دارند.

در حال حاضر استندهای از پیش ساخته شده‌ای با مدل‌های کروی، مثلثی، مستطیل شکل و… وجود دارند که برای گل‌ آرایی مراسمات استفاده می‌شوند. انتخاب نوع این استندها نیز کاملا سلیقه‌ای و به سبک گل‌ آرایی که پیاده‌سازی می‌شود برمی‌گردد.

در ادامه برخی از مدل‌های گل‌ آرایی جایگاه عروس داماد بررسی می‌شوند.

گل‌ آرایی کلاسیک

یکی از مدل‌های جذاب گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد، سبک گل‌ آرایی کلاسیک است. این سبک از گل‌ آرایی، معمولا مناسب تالار و سالن‌های بزرگ است. در پیاده‌سازی این ایده در گلدان‌های بزرگ و یا بر روی میزهای کوچک، گل‌های دیزاین شده را قرار می‌دهند و این میزها و گلدان‌ها را در اطراف عروس و داماد و همینطور قسمت‌های مختلف تالار و سالن قرار می‌دهند. این سبک گل‌ آرایی بیشتر سبکی قدیمی است اما از آنجایی که بسیار ساده و شیک است همیشه طرفداران خود را داشته است.

گل‌آرایی کلاسیک جایگاه عروس و داماد
گل‌آرایی کلاسیک جایگاه عروس و داماد

گل‌ آرایی آبشاری

گل‌ آرایی آبشاری نیز سبک دیگری از گل‌ آرایی جایگاه عروس داماد است. در این مدل گل‌ آرایی معمولا میزهای کوچک و بزرگی در اطراف عروس و داماد قرار داده می‌شود که از روی آن‌ها گل‌هایی همچون آبشار سرازیر هستند و زمین را نیز پوشش می‌دهند. همچنین از روی استند پشت سر عروس و داماد نیز گل‌ها به صورت آبشاری از یک طرف یا دو طرف تا نزدیک زمین امتداد دارند.

گل‌آرایی آبشاری جایگاه عروس و داماد
گل‌آرایی آبشاری جایگاه عروس و داماد

گل‌ آرایی هالیوودی

گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد به سبک فیلم‌های هالیوودی نیز، نوع دیگری از گل‌ آرایی است که در حال حاضر طرفداران بی‌شماری دارد. در این سبک از گل‌ آرایی جایگاه عروس داماد، خبری از گل‌های زیاد و تشکیلات خیلی لاکچری نیست. بلکه دوتا 3 نوع گل انتخاب می‌شوند و بر روی یک استند کاملا ساده قرار می‌گیرند.

 انتخاب نوع گل‌ها کاملا سلیقه‌ای است اما معمولا در این سبک از گل‌ آرایی سادگی حرف اول را می‌زند. از این رو معمولا رنگ گل‌ها سفید، یاسی و یا گلبهی انتخاب می‌شوند. این سبک گل‌ آرایی بیشتر مناسب برگذاری مراسم عروسی در باغ‌ها هستند.

گل‌آرایی هالیوودی جایگاه عروس و داماد

گل‌ آرایی فصلی

گل‌ آرایی فصلی نیز یکی از محبوب‌ترین مدل گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد است. در این سبک از گل‌ آرایی به زمان برگذاری مراسم عروسی توجه می‌شود. به عنوان مثال چنانچه برگذاری مراسم عروسی در فصل پاییز باشد، گل‌هایی با طیف رنگ‌های زرد و سرخ و نارنجی بر روی استند استفاده می‌شوند و معمولا در زیر پای عروس و داماد نیز برگ و گل‌هایی ریخته می‌شوند که نشانگر فصل پاییز باشند.

همینطور در باقی فصل‌‌ها نیز به همین شکل عمل می‌شود. رنگ مخصوص گل‌های هر فصل متناسب با همان فصل انتخاب می‌شوند.

گل‌آرایی فصلی جایگاه عروس و داماد
گل‌آرایی فصلی جایگاه عروس و داماد

گل‌ آرایی ترکیبی

یکی دیگر از مدل گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد، گل‌ آرایی ترکیبی است. در این سبک از گل‌ آرایی از ترکیب گل و پارچه‌های حریر و یا ساتن در کنار یکدیگر استفاده می‌شود. معمولا به این صورت است که  قسمتی از استندهای از پیش آماده را با حریر و ساتن دیزاین می‌کنند و طرف دیگر را گل‌ آرایی می‌کنند.

استفاده از این دو ترکیب در کنار یکدیگر زیبایی خاصی دارد و از طرفی دیگر در هزینه‌ها نیز تا حد قابل توجهی نسبت به گل‌ آرایی صرف صرفه‌جویی می‌شود.

از این مدل گل‌آرایی معمولا در مراسمی که در خانه‌ها و فضای باز برگذار می‌شوند بیشتر استفاده می‌شود.

گل‌آرایی ترکیبی جایگاه عروس و داماد
گل‌آرایی ترکیبی جایگاه عروس و داماد
گل‌آرایی ترکیبی جایگاه عروس و داماد

 خدمات گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد کادر ماه گاردن چگونه است؟

ماه گاردن، باغ تالاری بسیار مجلل و مجهز جهت برگذاری انواع مراسمات اعم از تولد، نامزدی، عروسی و… است. از طرفی دیگر ماه گاردن دارای کادری مجرب و متخصص و خوش ذوق است که سایر تشریفات مجالس و خدمات مراسمات را انجام می‌دهند. گل‌ آرایی جایگاه عروس داماد نیز، از دیگر خدماتی است که توسط کادر متخصص و متبحر مجموعه ماه گاردن ارائه می‌شود.

البته اگرچه کادر ماه گاردن در زمینه گل‌آرایی جایگاه عروس و داماد از بهترین ایده‌ها و مدل‌های روز استفاده می‌کنند، اما در صورتیکه عروس و داماد ایده خاصی جهت دیزاین  و گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد مدنظر داشته باشند، می‌توانند ایده خود را نیز ارائه دهند تا به بهترین صورت ممکن توسط کادر ماه گاردن پیاده‌سازی شود.

جهت دیدن نمونه دیزاین‌ها و گل‌ آرایی های ارائه شده توسط کادر خوش ذوق ماه گاردن می‌توانید به وب سایت www.mahgarden.comمراجعه کنید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه‌ها با شماره تلفن‌های09123686513/09368829965 در تماس باشید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

 خدمات گل‌آرایی جایگاه عروس و داماد

سخن پایانی

در این مقاله درمورد گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد صحبت شد و برخی از پرطرفدارترین انواع مدل‌های گل‌ آرایی عروسی معرفی شدند و در مورد هر کدام نیز توضیحاتی ارائه شد.

 بدیهی است که گل‌ آرایی جایگاه عروس و داماد در روز عروسی به فضای تالار، باغ و سالن جلوه خاصی می‌دهد و چنانچه گل‌ها طبیعی هم استفاده شده باشند، قطعا بوی بسیار مطبوعی را در فضا پخش خواهند کرد. از طرفی دیگر در زیبایی عکس و فیلم‌های مراسم عروسی نیز نقش قابل توجهی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *