مقالات

با خاص‌ترین انواع گل‌آرایی سفره عقد آشنا شوید

گل آرایی سفره عقد - تشریفات ماه گاردن

گل‌ آرایی سفره عقد، یکی از تشریفاتی است که زیبایی قابل توجهی به سفره عقد می‌دهد. معمولا گل‌ آرایی سفره عقد با گل‌های طبیعی انجام می‌شود اما به جهت بالا بودن هزینه گل‌ آرایی با گل‌های طبیعی، گل‌ آرایی با گل‌های مصنوعی نیز بسیار رایج است. در واقع نوع و مدل گل‌آرایی سفره عقد امری سلیقه‌ای است اما بایستی به نحوی باشد که با تم مراسم عقد همخوانی داشته باشد.

 در این مقاله ابتدا در مورد انواع گل‌ آرایی برای سفره عقد صحبت می‌شود. سپس ایده‌های برای این سبک از گل‌ آرایی ارائه می‌شود. همچنین در باب ویژگی‌های شیک‌ترین گل‌ آرایی‌ها نیز توضیحاتی ارائه می‌شود. در نهایت نیز  در مورد چگونگی مدیریت هزینه گل‌ آرایی سفره عقد مطالبی بیان خواهد شد.

انواع گل‌ آرایی سفره عقد

 در چند سال اخیر، تزئین گل‌ آرایی سفره عقد بسیار مرسوم شده است. البته از قدیم‌الایام از گل‌ها در مراسمات مختلف به وفور استفاده می‌شده است اما منظور از گل‌ آرایی برای سفره عقد، چیدمان خاصی از گل‌های مختلف در کنار یکدیگر است.

انواع گل‌ آرایی سفره عقد عبارتند از:

گل‌آرایی عمودی

یکی از انواع گل‌ آرایی سفره عقد، گل‌ آرایی عمودی است. در این نوع گل‌ آرایی گل‌ها به صورت تزئین شده در گلدان‌ها و یا ظرف‌های گوی مانند با اندازه‌های کوچک و بزرگ قرار داده می‌شوند  و در تمام قسمت‌های سفره عقد، قرار می‌گیرند.

گل‌آرایی سفره عقد - گل‌آرایی عمودی

گل‌ آرایی آبشاری

گل‌ آرایی آبشاری نیز یکی دیگر از انواع گل‌ آرایی سفره عقد است که طرفداران بی‌شماری دارد. در این مدل از گل‌ آرایی سفره عقد به جز گل‌ها از برگ‌ها و ساقه‌ها و چمن سبز تازه نیز استفاده می‌شود. معمولا این نوع گل‌ آرایی را بیشتر برای ظرف‌های جام مانند استفاده می‌کنند. بدین صورت که از بالای ظروف جامی شکل، گل‌ها به صورت آبشاری تزئین و تا داخل سفره عقد امتداد می‌یابند. همچنین برای استند پشت سر عروس و داماد در مراسم عقد نیز این ایده به کار می‌رود.

گل‌آرایی آبشاری

گل‌ آرایی هلالی

از دیگر انواع گل‌ آرایی سفره عقد، گل‌ آرایی هلالی شکل است که به گل‌ ارایی C نیز معروف است. در این سبک از گل‌ آرایی، یک دسته گل را به صورت هلالی تزئین می‌کنند و در جلوی سفره عقد قرار می‌دهند. معمولا دسته گل عروس و تاج گل عروس نیز به شکل هلالی و از همان گل‌ها انتخاب و تزئین می‌شوند.

گل‌آرایی هلالی

گل‌ آرایی باد بزنی

یکی از انواع مدل گل‌ آرایی سفره عقد، گل‌ آرایی به سبک باد بزنی است. در این سبک از گل‌ آرایی از برگ گل‌های بزرگ استفاده می‌شود. بدین صورت که برگ‌ گل‌های بزرگ همچون باد بزن در زیر قرار می‌گیرند و روی برگ‌ها با انواع گل‌های مختلف پوشش داده می‌شوند. معمولا از این سبک گل‌آرایی برای چهار گوشه سفره عقدهای مستطیل شکل استفاده می‌شود. نوع گل‌ها و طیف رنگی آن‌ها در این سبک کاملا سلیقه‌ای است.

ایده‌های گل‌ آرایی سفره عقد

 معمولا ایده‌ها برگرفته از ذوق و سلیقه و گاها یک اتفاق و رویداد خاص هستند که افراد در مراسمات مختلف خود سعی می‌کنند آن‌ها را پیاده‌سازی کنند. در برخی از مواقع نیز بیان برخی از ایده‌ها، منشاء شکل‌گیری ایده‌های جدیدتری در ذهن می‌شوند. در ادامه 3 ایده گل‌ آرایی سفره عقد تشریح می‌شود.

ایده گل‌ آرایی سفره عقد ساده

برخلاف تصور بسیاری از افراد که گل‌ آرایی سفره عقد را بسیار تشریفاتی و گران قیمت تصور می‌کنند، گاهی با کمترین هزینه و در دسترس‌ترین وسایل نیز می‌توان یک مدل گل‌ آرایی سفره عقد ساده و شیک را تدارک دید.

در این مواقع می‌توان از ریسمان‌های گل مصنوعی که در بازار موجود هستند استفاده کرد. این ریسمان‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان آن‌ها را به راحتی شکل داد. از این رو می‌توان آن‌ها را به دور وسایل سفره عقد پیچید و یا اینکه در لابه لای وسایل موجود در سفره قرار داد، به نحوی که تمام فضای سفره را پوشش دهند. در کنار این ریسمان‌ها از شمع و ریسمان‌های مرواریدی آماده نیز می‌توان استفاده کرد.

همچنین بهتر است که رنگ تاج گل عروس و همینطور دسته‌گل عروس را نیز با رنگ این گل‌ها ست کرد. البته در این مواقع که از ریسمان‌های آماده استفاده می‌شود، بهتر است چند شاخه گل طبیعی با همان رنگ نیز خریداری و در کنار گل‌های مصنوعی استفاده شود تا عطر و بوی تازگی آن‌ها در مکان عقد پراکنده شود.

به این صورت با کمترین هزینه می‌توان گل‌ آرایی سفره عقد ساده و شیکی را انجام داد.

ایده گل‌آرایی سفره عقد ساده

 ایده گل‌ آرایی سفره عقد ترکیبی

یکی از ایده‌های گل‌ آرایی سفره عقد، گل‌ آرایی به صورت ترکیبی است. در این نوع از گل‌ آرایی، از ترکیب انواع گل‌ها استفاده می‌شود. در واقع گل خاصی مد نظر نیست و انواع گل‌ها در ترکیبی بسیار زیبا در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

معمولا در گل‌ آرایی ترکیبی، از گل‌هایی با طیف رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. همین امر سبب می‌شود که به فضای مکان مراسم عقد، انرژی بالایی تزریق شود.

ایده گل‌ آرایی نمادین

یکی از ایده‌های مدل گل‌ آرایی سفره عقد، گل‌ آرایی نمادین است. در این نوع گل‌ آرایی سفره عقد یک نماد و یا نشانه‌ای که برای عروس و داماد دارای ارزش و احترام است گل‌ آرایی می‌شود و بر روی سفره عقد قرار می‌گیرد. به عنوان مثال می‌تواند نماد فروهر، خورشید، ماه، ترازو و… باشد.

جدیدترین و شیک‌ترین مدل‌های گل‌ آرایی سفره عقد

در حال حاضر انواع مختلفی از گل‌ آرایی‌های بسیار شیک و زیبا توسط افراد متخصص در این زمینه ارائه می‌شوند.

  یکی از شیک‌ترین انواع گل‌ آرایی‌ها تزئین گل‌ آرایی سفره عقد با گل‌های طبیعی، تزئین گل‌ آرایی سفره عقد با گل‌های مصنوعی و یا گل‌ آرایی سفره عقد با ترکیب گل، حریر، شمع و… است.

در واقع آنچه سبب زیبایی و شیک‌تر شدن سبک گل‌ آرایی می‌شود، توازن و هماهنگی است که بین گل‌ها با مدل سفره عقد، مکان برگذاری و تم مراسم و…  برقرار است. چراکه تدارک دیدن جدیدترین و شیک‌ترین دیزاین سفره عقد هم در صورتی‌که این هماهنگی‌ها وجود نداشته باشد، جلوه خوبی نخواهد داشت.

به عنوان مثال گل‌ آرایی که برای سفره عقدهای چیده شده در باغ و تالار استفاده می‌شود با نوع گل‌ آرایی سفره عقد در خانه بسیار متفاوت است.

از این رو رعایت این هماهنگی‌هاست که تزئین گل‌ آرایی سفره عقد را زیبا و شیک جلوه می‌دهد.

جدیدترین و شیک‌ترین مدل‌های گل‌آرایی سفره عقد

هزینه گل‌ آرایی سفره عقد چقدر است؟

هزینه گل‌ آرایی سفره عقد با توجه به نوع دیزاین و نوع گل‌ها و وسایل جانبی که استفاده می‌شود هزینه‌های متفاوتی دارد. هرچقدر که تعداد گل‌ها بالاتر برود، مسما هزینه گل‌ آرایی سفره عقد نیز بالاتر می‌رود. معمولا هم هزینه گل‌آرایی با گل‌های طبیعی از گل‌ آرایی با گل‌های مصنوعی بیشتر است.

اما هنر فردی که گل‌ آرایی حرفه‌ای انجام می‌دهد این است که بتواند تزئین گل‌ آرایی سفره عقد را برای بودجه‌های پایین‌تر نیز تدارک ببیند. در این مواقع برای کم هزینه‌تر بودن گل‌ آرایی سفره عقد از دیگر ابزاری همچون پارچه‌های حریر و ساتن و یا برگ گل‌های بیشتر، کمک گرفته می‌شود.

باغ تالار ماه گاردن، دارای کادری متخصص و متبحر و خوش ذوق است که سفارش تزئین گل‌ آرایی سفره عقد را در سالن و یا منزل قبول می‌کنند. از ویژگی‌های برتر این کادر با تجربه این است که برای هر سلیقه و هر بودجه‌ای مدلی خاص را پیشنهاد می‌دهند.

در واقع با کمک مرکز تشریفات ماه گاردن می‌توان هزینه گل‌ آرایی سفره عقد را متناسب با بودجه خود در نظر بگیرید و مطمئن باشید که در این صورت بهترین دیزاین را تحویل خواهید گرفت.

جهت مشاهده نمونه گل‌ آرایی برای سفره عقدهای مختلف،

می‌توانید به وب‌سایتwww.mahgarden.com مراجعه کنید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مدل‌ها و هزینه‌ها با شماره تلفن‌های 09123686513/09368829960 در ارتباط باشید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

جدیدترین و شیک‌ترین مدل‌های گل‌آرایی سفره عقد

سخن پایانی

در این مقاله در باب سفره عقد صحبت شد و انواع مدل‌های گل‌ آرایی برای سفره عقدهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت. همچنین چند ایده نیز برای تزئین سفره عقد با گل‌آرایی ارائه شد.

البته اگرچه ممکن است در ظاهر گل‌ آرایی سفره عقد امر ساده‌ای به نظر برسد اما در واقع این طور نیست و به تخصص و مهارت نیاز دارد. از این رو بهتر است که انجام این امر  به افراد متخصص و متبحر که تجربه کافی در این زمینه دارند سپرده شود. بدیهی است که گل‌ آرایی می‌تواند زیبایی سفره عقد را چندین برابر افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *