مقالات

تم عروسی لاکچری و جذاب

با توجه به این که شب عروسی هر شخصی یکی از بزرگ‌ترین شب‌های زندگی اوست، تمایل دارد از بهترین ایده‌ها کمک بگیرد تا بتواند مراسم عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کند. یکی از اصلی‌ترین ایده‌هایی که باعث برگزاری بهتر مراسم عروسی می‌گردد، استفاده کردن از یک تم مناسب است. در ادامه مطلب قصد داریمانواع تم عروسی را برای شما عزیزان نام ببریم تا بتوانید با توجه به سلیقه خود یک تم مناسب انتخاب کنید.

انواع تم عروسی لاکچری و شیک

امروزه با به روز شدن ایده‌های مختلف برای انتخاب تم عروسی، عروس و دامادهای عزیز می‌توانند قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند. در ادامه مطلب انواع تم عروسی شیک و لاکچری و پرطرفدار را معرفی می‌کنیم. انواع تم جشن عروسی شامل:

  1. تم جشن عروسی لاکچری: معمولاً عروسی‌هایی که به صورت لاکچری برگزار می‌شوند، پرهزینه هستند و می‌توان از تم‌های خاص برای این نوع عروسی‌ها استفاده کرد. تم عروسی لاکچری می‌تواند با استفاده از بهترین بادکنک آرایی‌ها انجام شود و همین‌طور مهمانان هم می‌توانند یک ترکیب رنگ زیبا و یکسان از لباس‌ها در این نوع عروسی بر تن کنند که به عنوان تم محسوب می‌شود.
  1. تم عروسی رمانتیک: یکی دیگر از انواع تم عروسی که قصد معرفی آن را داریم، تم عروسی رمانتیک است. این نوع تم همان‌طور که از نامش پیداست، باید به صورت رمانتیک در فضای عروسی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال یکی از پیشنهاداتی که در این زمینه می‌توان داد، این است که در مراسم عروسی از شمع ‌آرایی استفاده شود. همین‌طور استفاده از گل رز قرمز هم که نماد رمانتیکی دارد، می‌تواند به عنوان یک تم برای تزیین فضا در نظر گرفته شود.
  1. تم عروسی روستیک یا روستایی: مسلماً تمامی افراد با سبک فضای روستاها به خوبی آشنایی دارند و امروزه یکی از جدیدترین تم‌هایی که برای عروسی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تم عروسی روستیک یا روستایی است. برای این تم عروسی می‌توان از وسایل چوبی مختلف استفاده کرد، مثلاً میز و صندلی‌ها و همین‌طور تزیینات فضا می‌توانند به صورت چوبی باشند که این تم را بیشتر نمایان سازند.
  1.    تم عروسی بوهمین: شایدبرایتان جالب باشد، اما تم عروسی بوهمین، یکی از انواع تم‌هایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع تم از سبک زندگی کوچ نشینان گرفته شده است و تزیین کردن مجلس عروسی با استفاده از آن می‌تواند جذاب باشد. استفاده کردن از وسایل چوبی، ریسه‌های نوری، گل و غیره در این تم عروسی وجود دارد.
  1. تم عروسی جنوبی: همان‌طور که می‌دانید، جنوبی‌های عزیز مراسم عروسی متفاوتی با قسمت‌های دیگر کشور دارند. در این سبک عروسی جنوبی‌‌ها لباس‌های مخصوصی بر تن می‌کنند و همین‌طور آوازهای آن‌ها هم با سایر نقاط کشور متفاوت است؛ بنابراین افرادی که تمایل داشته باشند، می‌توانند از تم عروسی جنوبی استفاده کنند و لباس‌های جنوبی زیبا و یکدست بپوشند.

انواع تم عروسی با ایده‌های دوست داشتنی و شیک

همان‌طور که مطالعه کردید، در قسمت بالا چند نوع تم عروسی را معرفی نمودیم و در این بخش هم می‌خواهیم چند نوع دیگر از این تم‌ها را با ایده‌های دوست داشتنی و شیک ارائه دهیم. یکی از تم‌های جالبی که می‌تواند برای عروسی در نظر گرفته شود، تم عروسی آرت دکو است. در این نوع تم بیشتر روی زرق و برق و لوکس بودن فضا تمرکز می‌شود. از جمله ایده‌های شیکی که برای این سبک از عروسی وجود دارد، این است که می‌توان از وسایل پر زرق و برق استفاده کرد.

تم عروسی آلترناتیو هم یکی دیگر از تم‌هایی است که معمولاً عروس و دامادهایی از آن استفاده می‌کنند که خاص پسند هستند. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایلی به برگزاری جشن سنتی ندارید، می‌توانید با توجه به سلیقه خود مراسم عروسی‌تان را برگزار کنید. اگر مراسم عروسی‌تان در آب و هوای سرد برگزار می‌شود، استفاده کرد از پالت رنگ‌های مودی گزینه مناسبی است.

تم عروسی بهاری و تم عروسی تابستانی هم جزء تم‌های جذابی هستند که به عنوان یک ایده به عروس دامادهای عزیز پیشنهاد می‌شوند. در این مدل تم‌ها از رنگ‌های شاد و روشن استفاده می‌شود که نشاط آور هستند. در ادامه تم عروسی پاییزی و تم عروسی زمستانی هم می‌توانند برای برگزاری مراسم عروسی و همین‌طور به عنوان تم عروسی انتخاب شوند.

نظرتان در مورد تم عروسی فرشته و تم عروسی سیندرلا چیست؟ این دو نوع تم قابلیت استفاده در مراسم‌های مختلف از جمله مراسم عروسی را دارند. مثلاً تم فرشته می‌تواند به این شکل مورد استفاده قرار بگیرد که کیک عروس و داماد با استفاده از بال‌هایی مانند بال فرشته تزیین شود. همه ما فیلم سیندرلا را در ذهن داریم و جالب است که بدانید بعضی از افراد تمایل دارند که تم عروسی خود را با توجه به فضای کارتون سیندرلا انتخاب کنند. در این تم یکی از ایده‌های دوست داشتنی و شیکی که وجود دارد، این است که مراسم عروسی در مکانی مانند قصر برگزار شود و از‌ لباس‌های شخصیت کارتونی سیندرلا استفاده شود.

نکات پیشنهادی برای داشتن تم عروسی خاص

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید در مراسم عروسی خود از تم استفاده کنید، بهتر است که چند نکته را به عنوان پیشنهاد برای برگزاری مراسم خود و انتخاب کردن تم بپذیرید. یکی از نکات پیشنهادی که می‌تواند به شما در انتخاب یک تم عروسی خاص کمک کند، این است که تم مورد نظر خود را متناسب با فصل انتخاب کنید. همان‌طور که می‌دانید، در هر فصلی رنگ‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بهتر است که در عروسی هم تم انتخابی خود را با فصل برگزاری مراسم تطبیق دهید.

انتخاب کردن تم‌های عروسی خاص هم می‌تواند یک ایده خوب باشد. مثلاً تم عروسی چتر، تم عروسی پروانه و تم عروسی ستاره، جزء تم‌های خاصی هستند که می‌توانید آن‌ها را به عنوان یک نکته پیشنهادی در نظر بگیرید. مثلاً در تم عروسی چتر، عروس می‌تواند یک چتر مخصوص داشته باشد و چتر او با بهترین طراحی‌ها آماده شده باشد و تم‌های عروسی پروانه و ستاره هم با استفاده از نمادهای مخصوص خود در مراسم به کار برده می‌شوند.

عروس و داماد برای این که بتوانند بهترین تم را برای مراسم خود انتخاب کنند، بهتر است که علایق مشترک خود را بشناسند. برای این کار می‌توانند یک کاغذ و خودکار را بردارند و با نوشتن علایق مشترک خود روی کاغذ، آن‌ها را با یکدیگر تطبیق دهند. به این شکل قادر هستند که یک تم عروسی خاص را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که تم می‌تواند برای لباس ساقدوش‌ها هم مورد استفاده قرار بگیرد که این مورد هم می‌تواند با توجه به نظر عروس و داماد عملی شود.

در انتها یک نکته پیشنهادی دیگر را هم ذکر می‌کنیم که این نکته مربوط به برگزیدن تم عروسی با توجه به‌ جشن‌های مختلف است. به عنوان مثال اگر به جشن هالووین علاقه دارید، می‌توانید مراسم خود را با سبک این جشن برگزار کنید. ولنتاین هم از دیگر مراسم‌های خاصی است که می‌تواند با توجه به سبکی که دارد، برای تم هم مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان مورد آخری که می‌خواهیم یادآور آن باشیم، خاطرات به یاد مانده از محتوای مراسم عروسی‌تان است. خود را به جای مخاطب قرار دهید، تنها در این صورت می‌توانید دید متفاوتی نسبت به نحوه برگزاری مراسم عروسی‌تان داشته باشید.

ترکیب رنگ‌های تم عروسی

مسلماً در مراسم عروسی تم عروسی با استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف برگزیده می‌شود‌. به عنوان مثال ترکیب رنگ‌های طلایی، زمردی و کرمی می‌تواند یکی از بهترین ترکیب رنگ‌ها برای تم باشد. این سه رنگ می‌توانند در کنار یکدیگر هارمونی خیلی جالبی را تشکیل دهند و به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند. استفاده کردن از گل و گیاه‌های طلایی رنگ هم می‌تواند ایده جالبی برای هارمونی این رنگ‌ها باشد.

از دیگر ترکیب رنگ‌هایی که می‌توانند به عنوان تم عروسی انتخاب شوند، ترکیب رنگ‌های زرد، نارنجی و پرتقالی هستند. استفاده کردن از این رنگ‌ها مخصوصاً در فصل پاییز خیلی مناسب است و این گونه همه می‌توانند از یک باغ پرتقال یاد کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر مراسمتان در فصل پاییز برگزار می‌شود، این ترکیب رنگ را در ذهن خود داشته باشید.

رنگ‌های خاکستری و نقره‌ای از جمله رنگ‌های شیکی هستند که بسیاری از افراد از آن‌ها استقبال می‌کنند. این تم بیشتر می‌تواند برای فصل زمستان مورد استفاده قرار بگیرد و همین‌طور لباس عروس می‌تواند با استفاده از اکسسوری‌های نقره‌ای تزیین شود. به طور کلی اگر توانایی انتخاب خوبی ندارید، می‌توانید از دیزاینرهای ماهر در زمینه انتخاب تم عروسی کمک بگیرید. آن‌ها به خوبی می‌توانند شما را در این مورد راهنمایی کنند و به برگزاری مراسم بهتر و همین‌طور انتخاب یک تم زیبا کمک کنند.

جمع بندی

هر شخصی هنگامی که به تاریخ مراسم عروسی خود نزدیک می‌شود، ممکن است دغدغه‌هایی داشته باشد. یکی از دغدغه‌هایی که برای برگزاری مراسم عروسی ممکن است وجود داشته باشد، مربوط به انتخاب کردن تم عروسی است. در این محتوا نکاتی را عنوان کردیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید کار خود را پیش ببرید و همین‌طور انواع مختلفی از تم‌ها را هم معرفی کردیم. هر کدام از تم‌ها جذابیت خاص خود را دارند و در نهایت عروس و داماد باید با توجه به سلیقه خود، بهترین تم را انتخاب کنند. نکته جالبی که در مورد تم‌های عروسی وجود دارد، این است که تمام فصل‌های سال تم مخصوص به خود را دارند و انواع مختلفی از ایده‌ها هم برای تزیین فضای مراسم وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *