مقالات

خاص‌ترین رنگ لباس ساقدوش عروس را بشناسید

خاص‌ترین رنگ لباس ساقدوش عروس را بشناسید

در انتخاب رنگ لباس ساقدوش عروس بایستی نهایت دقت را به خرج داد، چراکه ساقدوش‌های عروس هر لحظه در کنار عروس و داماد حاضر هستند و چنانچه مدل و رنگ لباس آن‌ها با تم و دیزاین مراسم هماهنگ نباشد، قطعا در کیفیت و زیبایی فیلم و عکس‌های عروسی تاثیر منفی خواهد داشت.
البته به جز انتخاب رنگ لباس ساقدوش عروس، بایستی به دیگر فاکتورهای ست لباس ساقدوش‌ها نیز توجه کرد تا بتوان بهترین ایده و طراحی لباس ساقدوش‌ها را پیاده‌سازی کرد.
در این مقاله ابتدا برخی از انواع رنگ‌های مناسب برای لباس ساقدوش‌ها معرفی می‌شود. سپس در باب فاکتورهای انتخاب بهترین رنگ برای لباس ساقدوش‌ها توضیحاتی ارائه خواهد شد و در نهایت نیز چگونگی ست لباس ساقدوش‌ها را توضیح میدهیم.

انواع رنگ‌های مناسب برای لباس ساقدوش

انتخاب رنگ لباس ساقدوش عروس کاملا سلیقه‌ای است و می‌تواند هر رنگی انتخاب شود. اما نکته قابل توجه این است که انتخاب برخی از رنگ‌ها جلوه و زیبایی بیشتری خواهد داشت و سبب خاص‌تر شدن عکس و فیلم‌های مراسم نیز می‌شود.

بهترین رنگ مناسب برای لباس ساقدوش‌ها عبارتند از:

سیاه و سفید

یکی از انواع مناسب رنگ لباس ساقدوش که می‌تواند در تم‌های عروسی کلاسیک بیشتر کاربرد داشته باشد، رنگ سیاه و سفید است. این ترکیب رنگ در مواقعی که عروس و داماد دنبال سادگی بیشتر در مراسم خود هستند جز بهترین رنگ برای لباس ساقدوش های عروس محسوب می‌شود. همچنین ناگفته نماند که این رنگ برای تمامی فصول سال مناسب است.

سیاه و سفید

ساتن سبز

از دیگر انواع رنگ مناسب برای لباس ساقدوش‌ها، ساتن سبز رنگ است. رنگ سبز مخصوصا در مواقعی که مراسم عروسی در فصل بهار و در فضای باز برگذار می‌شود بسیار زیبا خواهد بود.

ساتن سبز

گلبهی

رنگ گلبهی نیز از دیگر انواع رنگ مناسب برای لباس ساقدوش عروس است. این رنگ مناسب فصل بهار و تابستان است و در مراسم‌هایی که دیزاین بهاری دارند بسیار مناسب است. سبک و مدل انواع لباس‌ها با این رنگ، می‌تواند زیبا باشد. البته پارچه‌های ساتن و یا حریر گلبهی بیشتر جهت این سبک لباس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گلبهی

مقاله پیشنهادی در این بخش: لباس عروس سبز

زرد و نارنجی

گاهی رنگ‌های زرد و نارنجی نیز می‌تواند جهت رنگ لباس ساقدوش عروس مناسب باشد. البته این رنگ‌ها معمولا اسپرت هستند و بیشتر مناسب مراسم‌ عروسی دوستانه که اکثر دعوت شدگان هم سن و سال هستند مناسب است. همچنین این رنگ‌ها مناسب فصل پاییز هستند و در سایر فصول و یا مراسم‌های عروسی که خانوادگی هستند گزینه مناسبی نیستند.

زرد و نارنجی یکی از رنگ های مناسب ست کردن لباس ساقدوش عروس

زمردی تیره

زمردی تیره نیز یکی از انواع رنگ مناسب برای لباس ساقدوش عروس محسوب می‌شود. این رنگ بیشتر مناسب فصل‌های پاییز و زمستان است. این رنگ برای انواع مدل لباس‌ها همچون پیراهن بلند، پیراهن کوتاه و اورال مناسب است.

زمردی-تیره

بنفش و ارغوانی

از دیگر انواع رنگ مناسب برای لباس ساقدوش عروس که بسیار پرطرفدار محسوب می‌شود، رنگ بنفش است. این رنگ برای هر رنگ پوستی مناسب است و در زمره رنگ‌های سلطنتی محسوب می‌شود و در تمام فصول سال می‌توان از این رنگ لباس ساقدوش استفاده کرد.

زرشکی

زرشکی در زمره بهترین رنگ برای لباس ساقدوش است. این رنگ لباس، رنگی شکیل و مجلسی است و نسبتا با هر رنگ پوستی نیز هماهنگ است. البته بیشتر مخصوص مراسم‌های عروسی در فصل پاییز است اما برای سایر فصول سال نیز زیبا و جذاب است. پیراهن‌های بلند زرشکی در کنار لباس عروس سفید جلوه زیبایی را خلق می‌کنند.

آبی درباری

یکی دیگر از انواع رنگ مناسب برای لباس ساقدوش عروس، رنگ آبی درباری است. این رنگ همانطور که از نام آن مشخص است رنگی سلطنتی و شکیل است و بیشتر مناسب مراسم‌های بسیار مجلل است.

آبی درباری برای ست لباس ساقدوش

اگر در سال ۱۴۰۲ قصد ازدواج دارید حتما بلاگ لیست کامل هزینه‌های عروسی ۱۴۰۲ را مطالعه کنید.

بهترین انتخاب رنگ برای لباس ساقدوش

در واقع زمانیکه صحبت از بهترین رنگ برای لباس ساقدوش عروس به میان می‌آید، رنگ خاصی مدنظر نیست و هر رنگی چنانچه فاکتورهای لازم را دارا باشد می‌تواند زیبا و خاص جلوه کند.
لازم به ذکر است که در انتخاب رنگ لباس ساقدوش عروس باید به تم مراسم عروسی، فصل برگذاری مراسم، مدل لباس انتخابی برای ساقدوش‌ها، نوع پارچه و… توجه کرد. چنانچه تمامی موارد گفته شده با یکدیگر هماهنگ باشند، قطعا انتخاب بهترین رنگ برای لباس ساقدوش ها امر دشواری نخواهد بود.
همچنین بایستی توجه داشت که برخی از رنگ پارچه‌ها مناسب برخی از مدل لباس‌ها نیستند. از این رو لازم است که بین مدل لباس و رنگ انتخابی نیز حتما تناسب باشد.

ست لباس ساقدوش‌ها

از دید بسیاری از افراد صرف یکسان بودن رنگ لباس ساقدوش برای ست بودن لباس ساقدوش‌ها‌ کافی است. در حالیکه این تصور کاملا اشتباه است و در واقع ست لباس ساقدوش‌ها به این معناست که ساقدوش‌های عروس و داماد دقیقا لباس‌هایی با یک مدل خاص و رنگ واحد بپوشند.

البته اگرچه مدل لباس و رنگ یکسان این لباس‌ها مهم است اما دقت در برخی از امور دیگری همچون استایل یکسان ساقدوش‌ها، هم سن و سال بودن آن‌ها و مدل موها نیز بسیار موثر است.

همچنین لازم است که حتما اکسسوری‌هایی که ساقدوش‌ها استفاده می‌کنند نیز با یکدیگر هماهنگ باشند.
البته گاهی بنا به سلیقه می‌توان رنگ لباس ساقدوش عروس را از یک رنگ با طیف‌های رنگی متفاوت هم انتخاب کرد که این موضوع نیز ایده خاص و جذابی است. به عنوان مثال از رنگ صورتی با طیف‌های رنگی م تعدد می‌توان استفاده کرد.(صورتی پررنگ، کم رنگ و…)

ایده های کاربردی درمورد لحظه ورود عروس و داماد به تالار

ست لباس ساقدوش‌ها

سخن پایانی

در این مقاله چندین رنگ مناسب برای لباس ساقدوش عروس معرفی شد و نکات لازم در انتخاب هر کدام از این رنگ‌ها نیز بیان گردید. همچنین فاکتورهای لازم که در انتخاب بهترین رنگ برای لباس ساقدوش عروس بایستی رعایت می‌شد، آورده شد. قطعا به کارگیری موارد گفته شده، می‌تواند در خرید و یا طراحی و دوخت بهترین ست لباس ساقدوش‌ها تاثیر به سزایی داشته باشد.

البته در انتخاب مدل و رنگ لباس ساقدوش‌ها، بایستی به مکان برگذاری، تم و دیزاین مراسم نیز دقت کرد.
مرکز تشریفات ماه گاردن، دارای مکانی مجهز و کادری متبحر در زمینه برگذاری مراسم عقد و عروسی و… است.

در انتها پیشنهاد میکنیم که بلاگ راهنمای انتخاب لباس ساقدوش عروس را حتما مطالعه کنید

این مرکز می‌تواند متناسب با تم و رنگ دلخواه انتخابی لباس ساقدوش‌ها، بهترین دیزاین‌های مد نظر شما را ارائه دهد. جهت مشاهده سالن و نمونه دیزاین‌های ارائه شده می‌توانید به وب سایت www.mahgarden.com مراجعه کنید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های شماره تلفن های 09123686513 / 09368829965 تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *