مقالات

مدل های شیک و لاکچری لباس ساقدوش عروس

از آنجایی که ساقدوش‌های عروس نقش مهمی برای او در این مراسم دارند، انتخاب مدل لباس ساقدوش عروس از میان ‌هزاران طرح و رنگ و مدل موجود در بازار کار دشواری است. آنجایی این کار دشوارتر می‌شود که شما باید با توجه به فرم بدنی و رنگ پوست ساقدوش‌های خود لباس ساقدوش را انتخاب کنید. وقت آن رسیده است که با خواندن این مطلب، دیگر ساقدوش‌ها برای از آنچه باید در روز عروسی بپوشند، استرس نداشته باشند. البته، هیچکس نمی‌خواهد چیزی بپوشد که در آن احساس راحتی نمی‌کند، و هیچ‌کس هم نمی‌خواهد لباسی را که دیگر هرگز از آن استفاده نخواهد کرد، بپوشد. اما خوشبختانه، آداب لباس ساقدوش عروس در طول سال‌ها تغییر زیادی کرده است. امروزه به نوبه خود، عروس‌ها وساقدوش‌هایشان که زمانی توسط قوانین سخت‌گیرانه محدود می‌شدند، اکنون بیش از هر زمان دیگری فرصت دارند تا از برنامه‌ریزی برای مدل لباس ساقدوش عروس لذت ببرند.

در مقاله قبلی برای شما توضیح دادیم که ساقدوش کیست و چه وظایفی دارد. حالا نوبت به این رسیده است که یک سری نکات در رابطه با انتخاب لباس ساقدوش برای شما ذکر کنیم تا دیگر در مورد این موضوع استرس نداشته باشید و بتوانید بهتر تصمیم‌گیری کنید.

لباس ساقدوش عروس در یک طیف رنگی

برای انتخاب مدل لباس ساقدوش عروس به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

  • بسیار مهم است که مطمئن شوید لباس‌ ساقدوش‌ با فصلی که در آن ازدواج می‌کنید مطابقت داشته باشد. اگر عروسی شما در اوج تابستان است، ممکن است نخواهید لباس‌های بلندی که از پارچه‌های ضخیم و سنگین ساخته شده‌اند انتخاب کنید.
  • علاوه بر اینکه به خودتان زمان می‌دهید تا لباس‌های ساقدوش عروس را پیدا کنید، تحویل و تغییرات نیز باید در این مقیاس زمانی لحاظ شود. هیچ راهی برای پیش‌بینی گم شدن چیزها در پست وجود ندارد، همچنین ممکن است لباس ساقدوش‌ها نیازمند تغییر یا تعمیراتی نیز باشد که بهتر است برای این کارها نیز زمان اختصاص دهید.
  • برای انتخاب رنگ لباس ساقدوش عروس، خود را محدود نکنید. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که باید سلیقه، استایل و رنگ پوست ساقدوش‌ها را در نظر بگیرید. از آنجایی که ممکن است رنگی پیدا نکنید که طبق سلیقه و استایل همه ساقدوش‌ها باشد، بهترین گزینه این است که از رنگ‌های خنثی مثل کرم، طوسی و یا گلبهی استفاده کرد.
  • معمولا ساقدوش‌ها مسئول پرداخت هزینه لباس‌های خود هستند. این به این معنی است که شما نباید سبکی را انتخاب کنید که به شدت گران یا پیدا کردن آن دشوار باشد. هنگام جستجوی لباس ساقدوش عروس، بودجه آن‌ها را در نظر داشته باشید.
  • اگر ساقدوش‌های شما کم سن و سال هستند بهتر است که از میان انواع مدل‌ لباس ساقدوش دخترانه، آیتم خود را انتخاب کنید. بهتر است که از رنگ‌های روشن و شاد و پارچه‌های سبک و ظریف استفاده کنید.

رنگ لباس ساقدوش را چگونه انتخاب کنیم ؟

اگر عروسی و باغ تالار شما دارای تم و ترکیب رنگی خاصی است، ممکن است بخواهید لباس‌هایی را انتخاب کنید که با آن هماهنگ باشند. هنگام انتخاب رنگ لباس ساقدوش عروس، رنگ چهره و رنگ موهای ساقدوش خود را در نظر داشته باشید. دخترانی که پوست روشن دارند در لباس‌های  رنگ روشن و ملیح بسیار متفاوت از دختران با پوست برنزه به نظر می‌رسند. همچنین افراد مو قرمز با لباس‌های نارنجی و صورتی تضاد خواهند داشت. اگر در بین این خانم‌ها تنوع زیادی وجود دارد که نمی‌توان رنگی را از پالت شما پیدا کرد که برای همه جذاب باشد، یک رنگ پایه را در نظر بگیرید و به آن‌ها اجازه دهید هر یک لباسی با رنگ مشابه و در همان طیف پیدا کنند تا به بهترین وجه مناسب باشد و مجلس شما به ظاهری زیبا و شیک خواهد رسید.

در ادامه برای شما از انواع مدل لباس ساقدوش عروس 2022 عکس‌هایی نشان می‌دهیم تا با توجه به آن‌ها لباس ساقدوش را انتخاب کنید.

لباس ساقدوش عروس سرمه ای

بای ایده گرفتن عکاسی با ساقدوش ها مقاله ” ژست عکس عروس و داماد با ساقدوش ” را بخوانید.

ایده های انتخاب لباس ساقدوش عروس

برای انتخاب لباس ساقدوش عرو.س شما می توانید از ایده های زیادی استفاده کنید در اینجا ما سه ایده ای که از همه رایج تر است را عنوا ن میکنیم

لباس ساقدوش یکسان: در این ایده ساقدوش ها با توجه به سلیقه خود و با مشورت عروس لباس های کاملا مشابه در طرح و رنگ خواهند پوشید. این ایده بیشتر برای ساقدوش هایی مناسب است که دارای فرم بدنی یکسان هستد

ایده لباس یکرنگ : در اینجا ساقدوش ها میتوانند لباس های یکرنگ اما در مدل و طرح های متفاوت بپوشند، این ایده برای ساقدوش هایی مناسب است که دارای تیپ بدنی متفاوت هستند.

لباس ها با استایل یکسان: منظور از استایل یکسان در این ایده انتخاب یک تم لباس است برای مثال انتخاب سبک بوهو که در اینجا ساقدوش ها میتوانند با توجه به سبک لباس انتخاب شده لباس در طرح و رنگ های متفاوت را بپوشند . این ایده از ترندهای لباس ساقدوش 2023 است و طرفداران زیادی دارد چون هر ساقدوش میتواند سلیقه خود را نیز در انتخاب لباس بکار ببرد.

مقاله پیشنهادی: کفش عروسی از کجا بخرم ؟

هزینه لباس ساقدوش عروس با کیست ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طبق رسم ورسوم پرداخت هزینه برعهده عروس و داماد است اما با توجه به بالا ر فتن مخارج عروسی در این روزها این موضوع میتواند با توجه به توافق بین عروس و داماد و ساقدوش ها تمام شود. شاید برخی از دوستان و نزدیکان عروس و داماد تصمیم بگیرند که این هزینه را خودشان پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *