مقالات

کادو تولد چی بخرم؟ / ۱۰ ایده مردانه و زنانه خاص 1402

کادو تولد چی بخرم؟

ابراز محبت تنها با کلمات قابل انتقال نیست؛ در برخی مواقع برداشتن گامی هرچند کوچک در راستای خوشحال کردن عزیزان‌مان می‌تواند انرژی بسیار زیادی را به زندگی ما هدیه دهد، اگر این سوال که کادو تولد چی بخرم؟ ذهن شما را تا حد بسیار زیادی به خود درگیر کرده است، به شما تبریک می‌گوییم شما با قلبی مهربان و پاک با هدف خوشحال کردن عزیزانتان آماده برداشتن قدمی به ظاهر کوچک کرده‌اید‌، از این رو در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را در این مسیر همراهی کنیم و تا در روند خرید کادو تولد تنها نباشید و با ارائه ۱۰ ایده خاص کادو تولد مردانه و زنانه به شما این امکان را بدهیم تا به بهترین شکل ممکن ذهن و سلیقه‌ی خود را به چالش بکشید.

کادو تولد چی بخرم؟ / ۱۰ ایده مردانه و زنانه خاص 1402

معمولا بسیاری از افراد با دغدغه کادو تولد چی بخرم در هنگام نزدیک شدن تولد عزیزانشان رو به رو می‌شوند، بدیهی است که هر چقدر هم طرف مقابل نزدیک‌تر و البته عزیزتر باشد، این ذغدغه پر رنگ‌تر می‌شود. در واقع عوامل متعددی در خرید کادو تولد دخیل هستند که از مهم‌ترین عوامل می‌توان به سن و سال فرد متولد، جنسیت، علاقه‌مندی‌ها و سلیقه او اشاره کرد؛ در این مقاله هم عوامل تاثیرگذار در خرید کادو تولد را بررسی می‌کنیم، و هم برخی از کادوهایی که می‌توان به خانم‌ها و آقایان به مناسبت تولدشان داد معرفی می‌شوند. همچنین کادوهایی که هدیه دادن آن‌ها برای خانم‌ها و آقایان وجهه خوبی ندارند نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند تا به اشتباه خریداری نشوند.

کادو تولد چی بخرم

مقاله ” آشنایی با انواع تزیین تولد در فضای باز ” را از دست ندهید.

باید و نبایدهای خرید کادو تولد برای خانم‌ها؛ ۵ ایده‌ی ما برای کادو تولد خانم‌ ها است

چنانچه فردی که قصد خرید کادو برای تولد او را دارید خانم است و شما مدام از خود می‌پرسید برای کادو تولد چی بخرم و چی نخرم، دیگر نگران نباشید، چراکه چند ایده جذاب برای شما خواهیم داشت. البته پیش از معرفی ایده‌ها بهتر است چند نکته را مدنظر داشت، در واقع همانقدر که یافتن پاسخ سوال برای کادو تولد چی بخرم مهم است، یافتن پاسخ سوال برای کادو تولد چه چیزی نخرم هم مهم است.

 چراکه هدیه دادن می‌بایست سبب شود که حس خوبی به فرد متولد القا شود نه اینکه احساس ضعف و بی ارزش بودن کند، از این رو لازم است به برخی از نکات توجه کرد. به عنوان مثال جهت کادو تولد برای همسر یا مادرتان، کادویی تهیه کنید که مورد استفاده مستقیم خود او باشد.

خرید وسایل خانه و یا وسایلی که جنبه استفاده عمومی دارند به عنوان کادو تولد برای همسر یا مادرتان، نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. چون ناخواسته این حس را به آن‌ها انتقال می‌دهد که آن‌ها را صرفا برای انجام امور خانه دوست دارید؛ در عوض می‌توانید هدیه‌هایی به آن‌ها بدهید که به آن‌ها ثابت کنید که وجود خود آن‌ها برایتان اهمیت دارد نه صرف خانه‌داری و مادری کردن آن‌ها؛ در ادامه چند ایده جهت خرید کادو تولد برای خانم‌ها ارائه می‌شود.

کادو تولد چی بخرم

 1. اکسسوری؛‌ برای زیبایی طرف مقابل خود ارزش قائل شوید

تنوع و گستردگی اکسسوری‌های موجود در بازار، به خوبی توانسته‌اند دغدغه کادو تولد چی بگیرم را برطرف کنند، چراکه کمتر خانمی را می‌توان سراغ داشت که از خرید و یا هدیه گرفتن اکسسوری استقبال نکند؛ مخصوصا که در حال حاضر تنوع این محصولات بسیار بالا رفته است و برای هر سلیقه‌ای نوع خاصی از اکسسوری موجود است.

 راهنمای انتخاب بهترین کادو تولد برای دوست دختر

 1. لوازم آرایشی؛ بهتری جواب برای سوال کادو تولد چی بخرم

لوازم آرایشی نیز همچون اکسسوری‌ها، به خوبی توانسته‌اند به سوال کادو تولد چی بخرم پاسخ دهند؛ چرا که معمولا اکثرخانم‌ها از لوازم آرایشی در حد کم یا زیاد استفاده می‌کنند. از این رو از هدیه گرفتن این وسایل به عنوان کادو تولد استقبال می‌کنند.

کادو برای خانم‌ها چی بخریم و چی نخریم؟

 1. عطر و ادکلن؛ شناسایی سلیقه در خرید عطر بسیار مهم است

عطر و ادکلن‌ها نیز پاسخ محکمی به سوال کادو تولد چی بگیرم هستند. مخصوصا در صورتیکه از علاقه خانمی به برند خاصی از عطر و ادکلن آگاه هستید. در این مواقع شما فقط یک هدیه نداده‌اید بلکه به طرف مقابل غیر مستقیم نشان داده‌اید که عطر او را دوست دارید و آن را می‌پسندید.

عطر و ادکلن برای کادو تولد

 1. شومیز؛ انتخابی کاربردی داشته باشید

علاقه خانم‌ها به لباس هم که دیگر بر هیچکسی پوشیده نیست، معمولا همه خانم‌ها هرچقدر هم لباس داشته باشند، از یک لباس جدید همچنان استقبال می‌کنند. شومیزها نوع جدیدی از بلوزهای زنانه هستند که با تنوع نوع و مدلی که دارند به خوبی توانسته‌اند به نیاز و سلیقه اکثر خانم‌ها پاسخ بدهند. از این رو به عنوان کادو تولد گزینه مناسبی هستند.

شومیز - هدیه تولد برای خانم ها

موارد گفته شده معمولا مورد تایید اکثر خانم‌ها هستند اما چنانچه می‌خواهید برای تولد یک خانم سنگ تمام بگذارید بهتر است به عنوان کادو تولد برخی از دوستان قدیمی او را به یک مکان شیک دعوت کنید و همانجا هم کادو تولد او را بدهید، ماه گاردن یک باغ تالار شیک و مجلل با کادری متخصص در برگزاری انواع جشن‌ها مراسم‌ها است که در برگزاری این جشن چه مجلل و چه ساده می‌تواند به شما کمک کند.

باید و نبایدهای خرید کادو تولد برای آقایان؛ انتخابی ساده‌تری را در پیش دارید

دغدغه کادو تولد چی بخرم، فقط مختص تولد خانم‌ها نیست، در بیشتر مواقع هنگام خرید کادو تولد برای آقایان هم ممکن است از خود بپرسیم کادو چی بخرم اما در این روند حساسیت بسیار کمتر خواهد بود به این دلیل که دستتان برای خرید کادو تولد آقایان بسیار بازتر می‌باشد.

در واقع همیشه هم موضوع اصلی کادو تولد چی بگیرم نیست، بلکه بعضی اوقات باید به درستی فکر کرد که چه کادویی را نباید گرفت. با نزدیک شدن تولد آقایان، یکی از مکالمات تلفنی خانم‌ها با دوستشان با این جمله شروع می‌شود که کادو تولد چی بخرم برای شوهرم و معمولا هم اکثر افراد برخی از گزینه‌های شایع مثل پیراهن، شلوار، تیشرت و… را پیشنهاد می‌دهد اما در واقع هیچ کدام از این موارد پاسخ سوال کادو تولد چی بخرم نیستند.

 چرا که فردی که چنین سوالی را مطرح می‌کند به دنبال موارد روتین و شایع نیست و ترجیح می‌دهد هدیه‌ای خاص را تهیه کند. از این رو در پاسخ به سوال کادو چی بخرم، باید هوشمندانه مشاوره داد. در وهله اول باید به فاکتورهایی که در ابتدای مقاله گفته شد توجه کرد. همچنین نباید کادو تولد و یا هر مناسبتی به گونه‌ای باشد که گویای یک ضعف یا ناتوانی فرد متولد باشد، چراکه این موضوع نه تنها فرد متولد را خوشحال نخواهد کرد، بلکه عزت نفس او را هم پایین می‌آورد.

به عنوان مثال به مردی که اعتماد به نفس پایینی دارد نباید کتابی هدیه داد که این ضعف او را برایش بیشتر نمایان کند. چراکه در این صورت غیر مستقیم به فرد متولد گفته می‌شود که تو، این ضعف را داری و من از این ضعف تو آگاهم. از این رو انتخاب چنین کادوهایی برای تولد همسر و یا دوست آقا اکیدا ممنوع است؛ با توجه به توضیحات ارائه شده، چنانچه شما هم جز افرادی هستید که با سوال کادو تولد چی بخرم مواجه هستید، می‌توانید از ایده‌های ارائه شده که در ادامه آورده می‌شوند، کمک بگیرید. این ایده‌ها عبارتند از:

 1. ماشین اصلاح؛ بهترین انتخاب برای خرید کادو تولد آقایان

ماشین اصلاح برای آقایان در حکم یکی از وسایل ضروری است و در واقع از وسایل بسیار کاربردی برای آقایان محسوب می‌شود و بی‌شک همه مردها از هدیه گرفتن یک ماشین اصلاح جدید به شدت استقبال می‌کنند.

هدیه تولد برای آقایان - ماشین اصلاح

 1. ساعت هوشمند؛ محبوب‌ترین کادو تولد آقایان

ساعت هوشمند هم در چند سال اخیر محبوبیت بالایی یافته است و تنوع بالایی هم دارد و به عنوان یک هدیه تولد برای آقایان کاملا مناسب و کاربردی است، لازم به ذکر است که ساعت‌های هوشمند با توجه به امکانات و برند محصول قیمت‌های متفاوتی نیز دارند.

ساعت هوشمند هدیه تولد برای آقایان

 1. کیف پول چرم؛‌ متداول ترین جواب در مقابل سوال کادو تولد چی بخرم؟

کیف پول چرم هم یکی از گزینه‌های پیشنهادی است که اکثر آقایان از هدیه گرفتن آن چه به مناسبت تولد و چه برای هر مناسبت دیگری استقبال می‌کنند. در حال حاضر کیف پول‌های چرمی در رنگ‌ها و اندازه‌ها و مدل‌های مختلف در بازار موجود هستند.

کیف پول چرم - کادو تولد آقایان

 1. ست لوازم بهداشتی؛ کابردی‌ترین انتخاب را نهایی کنید

ست لوازم بهداشتی نیز یکی از بهترین کادوهای تولدی است که می‌توانید به یک آقا بدهید، چراکه لوازم بهداشتی جز محصولاتی هستند که هر فردی در طول روز به کرات از آن‌ها استفاده می‌کند؛ البته در صورتیکه از همان برند مصرفی فرد متولد هم تهیه شود، قطعا با ارزش‌تر خواهد بود.

ست لوازم بهداشتی - کادو تولد آقایان

 1. جا سوییچی؛ گزینه‌ای اقتصادی اما کاربردی

برکسی پوشیده نیست که آقایان چقدر به ماشین خود علاقه دارند. از این رو چنانچه هنوز مردد هستید و مدام از خود می‌پرسید کادو تولد چی بخرم، جا سوییچی جواب قطعی شماست. در حال حاضر جا سوییچی‌های برند چرم هم در بازار با تنوع بالا موجود هستند.

جا سوییچی - کادو تولد مرد

 1.   وسایل ورزشی؛ برای سلامت طرف مقابل خود ارزش قائل شوید

 پاسخ سوال کادو چی بخرم، زمانی که فرد مورد نظر شما ورزشکار است و ورزش خاصی را دنبال می‌کند بسیار ساده است، چراکه قطعا افراد ورزشکار از اینکه هدیه‌ای متناسب با رشته ورزشی خود دریافت کنند بینهایت به وجد می‌آیند؛ به عنوان مثال کوله کوه‌نوردی قطعا می‌تواند برای یک آقا کوهنورد انتخاب مناسبی باشد.

  وسایل ورزشی - هدیه تولد آقایان

در ادامه برای یافتن ایده های بهتر در زمینه انتخاب کادو تولد برای آقایان مقاله چگونگی انتخاب هدیه تولد برای شوهرتان را بخوانید.

عوامل تاثیرگذار بر خرید کادو تولد؛ هوشمندانه انتخاب خود را نهایی کنید

معمولا افراد متعدد سوال شایع برای کادو تولد چی بخرم را گاهی از خودشان و گاهی از اطرافیانشان می‌پرسند و معمولا هم هر فردی با توجه به سلیقه خود به این سوال پاسخ می‌دهد. در حالیکه بهترین کادو تولد، کادویی است که با روحیات فرد متولد هم‌خوانی داشته باشد و نشان‌دهنده ارتباط قلبی بین کادو دهنده و کادو گیرنده هم باشد.

 • جنسیت مهم ترین عامل تاثیرگذار بر خرید کادو تولد

از مهم‌ترین فاکتورها و عواملی که در خرید کادو تولد دخیل است جنسیت فردی است که قصد خرید کادو برای او را داریم؛ زیبایی ظاهری ظریف یا کابردی‌ترین وسیله‌ی موردنیاز؟ بدیهی است که جنسیت بر سلیقه‌ی و همچنین نیاز هر فردی تا حد بسیار زیادی تاثیرگذار می‌باشد؛ به عنوان مثال خرید کادو تولد با عنوان انگشتر یک خانم را تا حد بسیار زیادتری نسبت به آقایان می‌تواند خوشحال کند، اما به این نکته توجه داشته باشید که این مفاهیم و این مثال‌ها در حالت کلی می‌باشد و شما می‌بایست در کنار جنسبت سلیقه و علایق شخص مقابل خود را در نظر داشته باشید.

 • سن یک عدد است؛‌ اما عددی مهم در روند خرید کادو تولد

سن یک معیاری است که در بیشتر مواقع تا حد بسیار زیادی در روند جواب این سوال که کادو تولد چی بخرم؟ تاثیرگذار می‌باشد، بی‌شک کادویی که برای یک نوجوان خریداری می‌شود با کادویی که برای یک میانسال خریده می‌شود یکسان نخواهد بود.

 • سلیقه‌ی شخص مقابل را در اولویت بگذارید

از دیگر ملاک‌هایی که در خرید بهترین کادو تولد می‌بایست به آن توجه کرد سلیقه و علاقه‌مندی‌های فرد متولد است، قبل از هر معیار دیگری در جواب این سوال که کادو تولد چی بخرم این نکته را در نظر داشته باشید که سلیقه همیشه حرف اول را می‌زند، آن را نادیده نگیرید؛ این موضوع معمولا با شناختی که بر روی فرد مورد نظر داریم حاصل می‌شود، گاهی نیز با توجه به تحصیلات و شغل هر فردی می‌توان به علاقه‌مندی‌های او پی برد.

البته یافتن سلیقه و علاقه‌مندی های هر فرد هم زیرکی خاص خود را می‌طلبد؛ همچنین موضوع دیگری که در خرید کادو تولد نقش مهمی دارد، میزان هزینه‌ای است که هر فرد قصد خرج کردن آن را دارد. لازم به ذکر است که منظور صرف هزینه بالا نیست و مسلما با تجزیه و تحلیل صحیح و ایده گرفتن می‌توان با همان هزینه‌ای که مد نظر دارید بهترین کادو تولد را هم تهیه کنید.

سخن پایانی

   بی‌شک سوال شایع کادو تولد چی بخرم را باید در ردیف یکی از زیباترین سوالات مطروحه قرار داد. چراکه فردی که این سوال را مطرح می‌کند برای گیرنده کادو تولد ارزش و احترام بالایی قائل است و تمایل دارد او را به بهترین صورت ممکن خوشحال کند. فلذا در این مقاله با توضیحاتی که داده شد تا حدی به این سوال شیرین پاسخ داده شد و ایده‌هایی نیز ارائه شد. بدیهی است که با به کارگیری نکات گفته شده بهترین انتخاب را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *