مقالات

شکار لحظاتی ناب و خاطره‌انگیز با فیلمبرداری هوایی عروسی

فیلمبرداری هوایی عروسی

فیلمبرداری هوایی عروسی یا به عبارتی دیگر هلی شات، یکی از روش‌های جدید در فیلمبرداری است که در مراسم‌های عروسی که تعداد مهمانان بالاست، معمولا بیشترین کارایی را دارد. ثبت لحظه‌های زیبا با نمایی وسیع از تمام زوایای مراسم کمترین کاری است که از طریق فیلمبرداری هوایی عروسی می‌توان به آن دست یافت.

 در واقع تصویربرداری هوایی از عروس و داماد در روز عروسی، ایده‌ای بکر است که می‌تواند همه جزئیات مراسم را پوشش دهد و سبب می‌شود که فیلم عروسی جذاب‌تر به نظر برسد. در واقع در این روش فیلم‌برداری با هربار دیدن فیلم عروسی، یک نمای جدید از مراسم به عروس و داماد نشان داده می‌شود.

در این مقاله تصویربرداری هوایی عروسی و نکاتی که بایستی در این نوع فیلمبرداری رعایت کرد، توضیح داده می‌شود.

فیلمبرداری هوایی عروسی

با تصویربرداری هوایی مراسمتان را خاص‌تر کنید

بدیهی است که شب عروسی بهترین شب زندگی عروس و داماد است. از این رو تک تک لحظه‌های جشن برای زوج‌ها با ارزش است و عروس و داماد با برنامه‌ریزی‎‌ها و تدارکاتی که درنظر می‌گیرند سعی می‌کنند شبی رویایی و خاص را برای خود و مهمانانشان رقم بزنند. از این رو ثبت این لحظات نیز برای عروس و داماد مهم و ضروری است.

تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی تمام زوایای مراسم را پوشش می‌دهد. مخصوصا استفاده از این ترفند در مراسم‌های عروسی که در باغ برگزار می‌شوند به دلیل وجود درختان و گل و سبزه‌های موجود در باغ، نمای خارع‌العاده ای را خلق می‌کند.

منظور از تصاویر هوایی در آتلیه عروس هم همان استفاده از این سیستم جدید تصویربرداری هوایی است که در چند سال اخیر این مورد هم به منوی عکاسی و فیلمبرداری آتلیه‌ها اضافه شده است.

البته معمولا آتلیه‌های عروسی مکان‌هایی را از قبل برای فیلمبرداری هوایی عروسی در نظر می‌گیرند و معمولا برای بسیاری از مکان‌ها نیز به مجوز نیاز است که افراد حرفه‌ای این مجوز را از قبل جهت عکاسی و فیلم‌برداری با هلی شات دریافت می‌کنند.

 انتخاب آیتم تصاویر هوایی در آتلیه عروس، نشان از ذوق و سلیقه عروس و دامادها است و معمولا به جز روز عروسی، جهت ساخت کلیپ عروسی و فیلم‌های فرمالیته‌ عروسی هم از این شیوه به وفور استفاده می‌شود.

با تصویربرداری هوایی مراسمتان را خاص‌تر کنید
تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی
ساخت کلیپ عروسی و فیلم‌های فرمالیته‌ عروسی

مهم‌ترین نکاتی که باید در تصویربرداری هوایی توجه کنید

تصویربرداری هوایی از عروس و داماد در روز عروسی، اگرچه بسیار خاص و منحصر به فرد خواهد بود اما برای اینکه بهترین نتیجه از این نوع فیلمبرداری به دست بیاید، لازم است که به برخی از نکات توجه شود. از جمله نکات مهمی که در فیلمبرداری هوایی عروسی بایستی به آن دقت کرد، استفاده از دوربین با کیفیت است. چراکه زیبایی تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی، در این است که عکس و فیلم‌های با کیفیتی ثبت شود، در غیر این صورت قطعا جذابیتی نخواهد داشت.

دومین نکته‌ای که در تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی مهم است، این است که باید فاصله دوربین از سطح زمین و پوشش‌دهی مراسم به درستی تنظیم شود. چراکه فاصله خیلی نزدیک و یا غیر دور فاقد زیبایی و جذابیت است.

نکته مهم دیگری که در تصویربرداری هوایی از عروس و داماد در روز عروسی اهمیت دارد انتخاب مکان استفاده از هلی شات است. در واقع مهم است که در مکان‌هایی از این وسیله استفاده شود که موانعی برسر راه هلی شات نباشد. این موانع ممکن است درخت، لوستر و یا هرچیزی باشد. از این رو پیش از اقدام برای فیلمبرداری هوایی عروسی لازم است این موانع شناسایی شوند تا در زمان استفاده از هلی شات مشکلی رخ ندهد.

موضوع دیگری که بایستی در فیلمبرداری هوایی عروسی به آن توجه کرد، این است که پهباد فیلمبرداری فوق‌العاده پرسر و صداست و از این جهت اصلا وسیله مناسبی برای گرفتن عکس و فیلم از زاویه نزدیک نیست. از این رو باید فاصله مناسب پهباد با مهمانان و عروس و داماد حفظ شود. با تنظیم فاصله مناسب، هم از سر و صدای آن پیشگیری می‌شود و هم در هنگام فیلمبرداری برای عروس و داماد و سایر مهمانان حواس‌پرتی ایجاد نمی‌شود؛‌ همچنین موارد زیر هم می‌توانید مدنظر داشته باشید.

برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشید

همه چیز باید قبل از شروعِ روز بزرگ برنامه‌ریزی شده باشه. صحبت کردن با زوجین و فیلمبردار درباره مکان‌ها و عکس‌هایی که قصد دارید داشته باشید؛ همینطور شما عزیزان می‌بایست از قبل تر وضعیت و شرایط آب و هوایی را بسنجید.

از پهباد مناسب استفاده کنید

شما عزیزان در روند فیلمبرداری عروسی به پهپادی نیاز دارین که  کیفیت تصویر خوبی داشته باشه و بتواند در شرایط مختلف تجربه فیلمبرداری خوبی را به شما عزیزان انتقال دهد.

از خلبان باتجربه بهره‌مند شوید

پرواز پهپاد تجربه و مهارت نیاز دارد؛ اگر خودتان مطمئن نیستید که چگونه پهپاد را به صورت قانونی و بدون مشکل پرواز دهید، بهتر است از یک خلبان حرفه‌ای کمک بگیرید.

مهم‌ترین نکاتی که باید در تصویربرداری هوایی توجه کنید
صویربرداری هوایی از عروس و داماد در روز عروسی
فضاهایی برای فیلمبرداری و تصاویر هوایی

چه فضاهایی برای فیلمبرداری و تصاویر هوایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال که چه مکان‌هایی برای فیلمبرداری هوایی عروسی مناسب است باید گفت که این نوع از فیلمبرداری را در هر مکانی می‌توان انجام داد، البته در مکان‌هایی که سقف کوتاهی داشته بشند، امکان استفاده از این وسیله نیست چرا که سر و صدای زیادی دارند و سبب حواس پرتی هم می‌شوند.

 اما در فضاهای باز و تالارها که معمولا سقف‌های بلندی دارند به راحتی می‌توان از این وسیله استفاده کرد.

از این وسیله زمانی بیشتر استفاده می‌شود که دایره وسیعی از فضا و یا افراد حاضر در جشن، جامعه هدف عکاس و فیلمبردار است. به عنوان مثال به تصویربرداری از لحظه ورود عروس و داماد و یا لحظه پرتاب دسته گل عروس، تصویربرداری از سن رقص و… میتوان اشاره کرد.

البته در هنگامی که در فضاهای باز از این نوع فیلم‌برداری استفاده می‌شود باید دقت شود که در محدوده تصویربرداری هوایی مورد نظر، خرابه و مکان‌های بیابانی  وجود نداشته نباشد. همچنین برخی از مکان‌ها هم هستند که فیلم‌برداری از آن‌ها ممنوع است، به همین دلیل نمی‌توان به این شکل در مکان‌های مجاور آن‌ها با پهباد فیلم و عکس گرفت. البته در برخی از آتلیه‌های حرفه‌ای که آیتم تصاویر هوایی در آتلیه عروس را در لیست خدمات خود دارند، از قبل مجوزهای مربوطه را دریافت می‌کنند.

تصاویر هوایی در آتلیه عروس
تصاویر هوایی در آتلیه عروس

تصاویر هوایی ویژه مراسم عروسی خود را به مجموعه ماه گاردن بسپارید

بر کسی پوشیده نیست که فیلمبرداری هوایی عروسی، می‌تواند تا حد قابل توجهی فیلم و عکس‌های مراسم عروسی را جذاب و زیبا کند. اما موضوع مهمی که باید در جهت زیباتر شدن فیلم و عکس‌های مراسم بدان دقت کرد، تبحر و خلاقیت فیلم‌بردار و عکاس هوایی است که از پهباد استفاده می‌کند.

 میزان تبحر در کنترل پهباد، انتخاب مکان‌های زیبا و بدون مانع جهت عکاسی و فیلم‌برداری، شناخت بر لوکیشن برگذاری جشن و… مواردی هستند که جهت جذابیت بیشتر عکس و فیلم‌های مراسم عروسی بایستی به آن‌ها دقت کرد.

ماه گاردن دارای یک کادر متبحر و متخصص فیلمبرداری و عکاسی است که در زمینه تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی نیز به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند. این کادر خوش ذوق و حرفه‌ای با محیط باغ تالار ماه گاردن کاملا آشنا هستند از این رو بهترین لوکیشن‌های عکاسی و فیلمبرداری هوایی عروسی را می‌توانند پیشنهاد دهند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه عکس‌های مجموعه ماه گاردن می‌توانید به وب‌سایت www.mahgarden.comمراجعه کنید و یا با شماره تلفن های09123686513/09368829965 تماس برقرار کنید تا کارشناسان مجموعه به خوبی شما را راهنمایی کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد فیلمبرداری هوایی عروسی، توضیحاتی داده شد و بایدها و نبایدهایی که در زمان عکاسی و فیلمبرداری از طریق هلی شات بایستی رعایت شوند نیز بیان شدند.

در نهایت نیز یک کادر متخصص و متبحر معرفی شدند. امید است که با انتخابی شایسته، لحظاتی ناب از بهترین و رویایی‌ترین روز زندگی خود را تا همیشه ماندگار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *