مقالات

فرمالیته چیست ؟ نکات مهم در برگزاری فرمالیته عروسی

فرمالیته چیست

فرمالیته چیست ؟ سوالی که ممکن است برای عروس و داماد مطرح شود چون در آستانه روز عروسی و مراسم اصلی این عنوان را زیاد می‌شوند. فرمالیته عروس یا فرمالیته عروسی در واقع یک مراسم غیرواقعی است که بنا به انجام روتین‌هایی مانند عکاسی و… شکل می‌گیرد. شما می‌توانید پیش ‌از این که مراسم‌تان شروع شود به آتلیه بروید و عکس‌ها و ویدئوهای خود را ثبت کنید. لوکیشن این ویدئوها و عکس‌ها هرجا می‌تواند باشد عروس و داماد به آرایشگاه می‌روند و لباسی را انتخاب می‌کنند. حال این لباس می‌تواند همان چیزی باشد که روز عروسی می‌پوشند یا حتی با آن متفاوت باشد. آن‌ها در این شرایط زمان بیشتری برای انتخاب لباس، انتخاب لوکیشن‌ها و همین‌طور ثبت عکس‌های بیشتر دارند.
این روزها عکاسی فرمالیته یکی از خدمات و سرویس‌هایی است که توسط آتلیه‌ها ارائه می‌شود. گل‌فروشی‌ها نیز به شما امکان تهیه گل مخصوص روز فرمالیته یا عکاسی و فیلم‌برداری را می‌دهند. معمولاً گل‌های مصنوعی هم برای این روز استفاده می‌شوند.

مراسم فرمالیته عروسی چیست؟

فرمالیته عروس و داماد در واقع بنا به جهت کاهش استرس و تنش روز اصلی به وجود آمده است و آتلیه‌ها هم از این فرصت استفاده می‌کنند تا بهترین عکس‌ها را ثبت کنند و بتوانند به‌خوبی و بدون دلهره، شما را به لوکیشن‌های بیشتر و خاص‌تر ببرند. چند مزیت مهم در مورد این روز وجود دارد. شما در روز فرمالیته عروسی می‌توانید آرایش یا پیرایش خود را تغییر دهید و جلوی مشکلات غیرقابل ‌پیش‌ بینی را بگیرید. همین‌طور اگر هواشناسی را چک کرده‌اید و می‌دانید که روز عروسی شما وضعیت هوا خیلی خوب نیست در نتیجه این فرصت را دارید که کمی زودتر فرمالیته عروسی را برگزار کنید اما سوال مهم: نکته مهم در مورد فرمالیته چیست ؟
محاسبه زمانی در مورد فرمالیته عروس و داماد اهمیت زیادی دارد. بهتر است از اول صبح شروع کنید تا به تمام کارهای خود برسید. پیشنهاد اصلی این است که حتی از ساقدوش‌ها هم بخواهید که در همین روز همراه شما باشند تا بتوانید تصاویر بیشتری را به‌صورت همان فرمول فرمالیته ثبت کنید. آن‌ها بدون هیچ مشکلی می‌توانند در کنار شما باشند و در ثبت ویدئو و عکس به شما کمک کنند. به فرمالیته، پیش کاری روز عروسی هم گفته می‌شود. شما می‌توانید تمامی خواسته‌های خود را در این روز تبدیل به واقعیت کنید. اگر روز اصلی مراسم خود وقت کافی ندارید و فکر می‌کنید که ممکن است برنامه‌ریزی‌های شما درست پیش نرود یا این که میکاپ و آرایش شما خیلی خاص است و وقت زیادی از شما می‌گیرد در نتیجه می‌توانید از فرمالیته استفاده کنید.

فرمالیته در جنگل

مقاله پیشنهادی : دسته گل فرمالیته

آیا مراسم فرمالیته ضروری است؟

یکی از سؤالاتی که مطرح می‌شود این است که ضرورت برگزاری فرمالیته عروسی چیه ؟ آیا واقعاً لازم است که حتماً این کار را انجام دهید؟ در پاسخ به این سوال باید یک‌بار دیگر خاطرنشان شویم که خیر، در این مورد هیچ حتم یا ضرورتی وجود ندارد. برای برخی ممکن است هزینه بابت روز فرمالیته زیاد باشد در واقع لازم است که برای آرایشگاه، حضور ساقدوش‌ها و همین‌طور ثبت هر شات عکس و ویدئو، شما هزینه‌های مازاد هم پرداخت کنید.
البته که عکاسی بخش مهمی از این مراسم خواهد بود. شما باید بتوانید آن را به بهترین شکل برگزار کنید. در نتیجه بیشتر عروس و دامادها این هزینه را به جان می‌خرند و ترجیح می‌دهند که عکاسی را در این روز انجام دهند. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد فرمالیته و عکاسی فرمالیته این است که شما یک آتلیه کاربلد، حرفه‌ای و متخصص انتخاب کنید. به طبع دوست ندارید که روزی دیگر، این لباس‌ها را بپوشید و لوکیشن خاصی را انتخاب کنید و به عکاسی بپردازید چون این کار به‌اندازه کافی خسته‌کننده است. اگر قصد دارید روز فرمالیته، عکاسی کنید می‌توانید انتخاب لوکیشن‌ها را نیز به آتلیه بسپارید. فضای مدنظر باید نور خوبی داشته باشد و ضمن این که تیم عکاسی هم تجربه کافی در مورد این سبک عکاسی را قبلاً کسب نموده و همه هزینه‌ها از قبل برآورد شود. اگر قصد عکاسی خارج از شهر را دارید پس فرمالیته منطقی‌ترین انتخاب است.

فرمالیته در پاییز

انتخاب لباس فرمالیته عروسی

البته هزینه فرمالیته عروسی آن‌قدر هم بالا نیست پس از نظر ما به امتحانش می‌ارزد. برای انتخاب لباس هم شما می‌توانید همان چیزی که روز عروسی به تن می‌کنید را بپوشید. داماد هم می‌تواند از همان کت‌وشلواری استفاده کند که قرار است روز عروسی بپوشد اما در مقابل مزیت مهم عکاسی فرمالیته عروسی این است که عروس می‌تواند لباسی دیگر انتخاب کند، مدل و سبک آرایش خود را تغییر دهد.
حتی اگر از عکس‌ها پس از این که نتیجه را دیدید راضی نبودید می‌توانید مجدداً صبح روز عکاسی این کار را تکرار کنید اما در مقابل خستگی در چهره عروس و داماد در روز عروسی نمایان می‌شود. پس پیشنهاد ما این است که این کار را در یکی از شلوغ‌ترین و مهم‌ترین روزهای زندگی خود انجام ندهید. انتخاب لباس برای فرمالیته عروس و داماد کاملاً بستگی به سلیقه آن‌ها دارد. آرایش و میکاپ البته باید به بهترین و ایده‌آل‌ترین شکل ممکن انجام گردد.
برای انتخاب لباس عروس فرمالیته می‌توانید از متدهای روز فشن، طرح‌هایی هماهنگ با لوکیشن یا فصل عکاسی استفاده کنید. تم‌های زرد در فصل پاییز، رنگ‌هایی نزدیک به سبز یا استفاده از تاج گل فرمالیته و دسته‌گل برای این روز مطابق پیشنهاد عکاس هم می‌تواند عکس‌های شما را جذاب کند. به طور کل هم پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب دسته‌گل فرمالیته یا تاج گل حتماً از نظر عکاس استفاده کنید چون به‌هرحال برخلاف شما تجربه کافی در مورد عکاسی و انتخاب لوکیشن برای این روز را دارد و به طبع می‌تواند روی نتیجه نهایی تأثیر مثبتی بگذارد.

فرمالیته در خیابان های شهر

یکی از لباس های زیبا که برای مراسم فرمالیته خود میتوانید نتخاب کنید لباس دنباله دار است. جدیدترین مدل های این لباس را میتوانید در مقاله “لباس فرمالیته دنباله دار” ببینید.

بهترین لوکیشن عکاسی فرمالیته چیست ؟

فرمالیته می‌تواند روزی عاری از استرس و تنش برای شما باشد بدون این که در چهره شما خستگی دیده شود می‌توانید عکاسی و فیلم‌برداری را انجام دهید و ویدئوی مراسم خود را چند روز زودتر ثبت کنید. حتی این ویدئوها زودتر نیز مونتاژ و ویرایش شده و به دستتان می‌رسد. علاوه‌ برآن، ذهن شما پیش از برگزاری مراسم بازتر است و می‌توانید ایده‌های جذاب‌تری را برای عکاسی استفاده کنید.
لوکیشن آن هم‌ بستگی به شما خواهد داشت. کویر، دشت و جنگل، دریا، ویلا، عمارت‌های لوکس قدیمی و بناهای تاریخی از جمله محبوب‌ترین‌ها هستند. البته اگر محدودیت دارید لوکیشن‌های آماده و پیش‌ساخته‌ای هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. لوکیشن عکاسی فرمالیته خارج از ایران هم مدتی است که محبوب شده است که به طبع هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت اما مزیت آن این است که ویدئو و تصاویر مراسم عروسی شما تا ابد در ذهن همه ماندگار خواهد بود.

جمع‌بندی نهایی

انتخاب لباس برای عروس و داماد در مراسم فرمالیته، انتخاب مکان عکاسی و زمان مناسب و صدالبته ریزودرشت هزینه‌ها احتمالاً مهم‌ترین نکات و سؤالات برای شما خواهد بود. نمی‌توان گفت که هزینه فرمالیته و مراسم قبل از ازدواج برای عکاسی چقدر است، این به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.
در این مقاله در خصوص این که فرمالیته چیست ؟ فرمالیته عروسی چیست ؟ و چه مزیت‌هایی دارد صحبت کردیم و به این موضوع اشاره داشتیم که این روز و هزینه‌هایی که بابت آن پرداخت می‌شود کاملاً دل‌خواه خواهد بود. در نتیجه هیچ ضرورتی بابت این موضوع وجود ندارد. اما در مقابل اگر دوست دارید که کلیپ یا عکس‌های روز عروسی شما خیلی خاص باشد، اگر ساکن تهران هستید و می‌خواهید عکس‌های عروسی شما در کویر، شمال و لب ساحل ثبت شود به طبع این فرصت را خواهید داشت که چند روز زودتر عکاسی فرمالیته را انجام دهید. این مراسم حتی پس از روز عروسی هم قابل برگزاری خواهد بود. در نهایت فیلم‌بردار می‌تواند تصاویر روز فرمالیته را با روز اصلی میکس و مونتاژ کند و شما بهترین خاطره زندگی خود را در قالب تصاویر زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *