مقالات

با انواع بهترین مدل حلقه ازدواج طلا آشنا شوید

بهترین مدل حلقه ازدواج

عنوان بهترین مدل حلقه ازدواج به حلقه‌هایی اعطا می‌شود که هم زیبا و شکیل باشند و هم از نظر سایز و مدل و اندازه متناسب باشند. همچنین حلقه‌های ازدواج باید منطبق با سلیقه هر دو طرف انتخاب و خریداری شوند و هر دو طرف در استفاده از آن معذوریتی نداشته باشند.

در این مقاله ابتدا در مورد انواع بهترین مدل‌های حلقه ازدواج توضیحاتی داده می‌شود. سپس فاکتورهای مهمی که در انتخاب حلقه‌های ست بایستی رعایت شوند مورد بررسی قرار می‌گیرند.

همچنین در مورد جنس حلقه‌های ازدواج، ویژگی‌های این حلقه‌ها و فاکتورهای لازم جهت انتخاب حلقه ازدواج مردانه مناسب توضیحات لازم ارائه می‌شوند. در نهایت نیز در مورد چگونگی انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج با قیمت مناسب صحبت خواهد شد.

انواع بهترین مدل‌های حلقه ازدواج

انواع بهترین حلقه‌های ازدواج، حلقه‌هایی هستند که مطلوب هر دو طرف باشند و هر دو طرف بتوانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند. با توجه به این فاکتور ممکن است زوجین ترجیح بدهند حلقه ست و یا حلقه‌های غیر ست اما منطبق با سلیقه خود را خریداری کنند.

در تقسیم بندی حلقه‌ها بهترین مدل‌های حلقه ازدواج به سه دسته تقسیم می‌شوند.

حلقه‌های ساده

حلقه‌های ساده در شمار یکی از بهترین مدل‌های حلقه ازدواج هستند. چراکه این حلقه‌ها معمولا با گذشت زمان هم قدیمی نمی‌شوند و همیشه و در تمام مکان‌ها قابل استفاده هستند. حلقه‌های ساده معمولا با هر نوع پوششی اعم از رسمی و یا غیر رسمی به راحتی ست می‌شوند و از این نظر طرفداران بی‌شماری دارند.

البته بهترین مدل حلقه ازدواج ساده نیز دارای انواعی است. به عنوان مثال یکی از بهترین مدل حلقه ازدواج ساده که بسیار پرطرفدار و پرفروش است رینگ‌های ساده هستند. این رینگ‌ها هیچ‌گونه طرح و تراشی ندارند و از هیچ سنگ و نگینی نیز در آن‌ها استفاده نشده است.

از دیگر انواع بهترین مدل حلقه ازدواج ساده، نوع ست این حلقه‌هاست که برای افرادی که از سبک‌های مینیمال استقبال می‌کنند کاملا گزینه مناسبی هستند. همچنین این نوع حلقه‌ها معمولا نسبت به حلقه‌های نگین‌دار قیمت مناسب‌تری دارند و امکان حک کردن اسم، تاریخ و یا عبارت خاصی بر روی آن‌ها وجود دارد.

حلقه‌های نگین‌دار

یکی دیگر از بهترین مدل‌های حلقه ازدواج، حلقه ازدواج نگین دار است. البته حلقه‌های نگین دار، خود به دو دسته تک نگین و پر نگین تقسیم می‌شوند.  معمولا بسیاری از بهترین مدل حلقه ازدواج طلا دارای نگین‌هایی از جواهر هستند و این جواهرات کار شده بر روی حلقه‌های طلا جلوه و زیبایی آلیاژ طلا را چندین برابر می‌کنند.

معمولا حلقه‌های مردانه، تک نگین هستند اما نوع زنانه این حلقه‌ها معمولا با تعداد بالایی نگین‌های جواهر تزئین می‌شوند.

حلقه‌های طلا تراش‌(حلقه‌های کار شده)

نوع دیگری از انواع بهترین مدل حلقه ازدواج طلا، حلقه‌ طلا تراش است. این نوع حلقه‌ها فاقد نگین هستند اما روی آن‌ها تراش‌های مختلفی ایجاد شده است. به عبارت دیگر روی آن‌ها انواع و اقسام طرح‌ها را حکاکی می‌کنند. این نوع از حلقه‌ها نسبت به نوع حلقه‌های نگین‌دار، دارای قیمت مناسب‌تری هستند.

 فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج ست

در چند سال اخیر، انتخاب حلقه‌های ست برای عروس و داماد بسیار شایع شده است و این حلقه‌ها در انواع و اقسام متعددی در بازار موجود هستند و معمولا عروس و داماد در انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج ست، دارای دایره انتخاب گسترده‌ای هستند. اما جدای از طرح و مدل حلقه‌های ست عروس و داماد، لازم است که برخی از فاکتورهای ضروری را نیز در انتخاب حلقه‌های ست مدنظر قرار داد.

در واقع حلقه‌های عروس و داماد باید از جنس و مدلی باشند که به مرور زمان دچار زنگ‌زدگی، پوسیدگی و تغییر شکل نشوند. از این رو بهتر است از جنس آلیاژ طلا انتخاب شوند، چراکه آلیاژ‌های طلا در بین سایر آلیاژها مقاوم‌تر و البته زیباتر هستند.

از طرفی دیگر با توجه به اینکه حلقه‌های ازدواج به عنوان یک نشان از تاهل و تعهد بایستی همواره همراه زوجین باشند، بهتر است از نوع ساده‌تر انتخاب شوند که به مرور زمان تکراری و خسته‌کننده نشوند. همچنین بهتر است که حلقه‌های ست به‌گونه‌ای انتخاب شوند که برای هر دو طرف راحتی در استفاده را فراهم کنند. به عنوان مثال نباید حلقه‌های ست به گونه‌ای باشند که یکی از طرفین با توجه به نوع شغل خود نتواند از آن همیشه و همه‌جا استفاده کند.

 بدیهی است که با در نظر گرفتن فاکتورهای گفته شده انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج ست ساده‌تر خواهد بود.

 فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج ست

 جنس بهترین مدل‌های حلقه ازدواج

بهترین مدل‌های حلقه ازدواج از 3 جنس طلای زرد، طلای سفید و پلاتین ساخته می‌شوند. هر کدام از این جنس حلقه‌ها، با توجه به سلیقه و بودجه عروس و دامادها می‌توانند انتخاب شوند.

بهترین حلقه ازدواج چه فاکتورهایی باید داشته باشد؟

بهترین حلقه‌های ازدواج، حلقه‌هایی هستند که به جز فاکتور زیبایی، دارای ویژگی‌های دیگری نیز باشند. در ادامه برخی از فاکتورهای ضروری که حتما بایستی در انتخاب حلقه عروس و داماد در نظر گرفته شوند توضیح داده می‌شوند. این فاکتورها عبارتند از:

حلقه ازدواج باید متناسب بارنگ پوست انتخاب شود

حلقه ازدواج باید متناسب بارنگ پوست انتخاب شود

یکی از فاکتورهای انتخاب بهترین حلقه ازدواج، انتخاب حلقه‌ای متناسب با رنگ پوست است. حلقه‌های سفید، معمولا برای پوست‌های سفید و روشن مناسب هستند. حلقه‌های زرد هم گزینه مناسبی برای پوست‌های تیره به حساب می‌آیند.

سایز حلقه و رکاب حلقه باید متناسب با دست باشد.

از دیگر فاکتورهایی که در انتخاب بهترین حلقه ازدواج باید مد نظر داشت، انتخاب حلقه‌ای است که رکاب آن و همینطور پهنای رکاب آن با سایز دست متناسب باشد. در واقع حلقه‌هایی با رکاب‌های خیلی پهن برای دستان ظریف و کوچک جلوه مناسبی ندارند. از این رو بایستی حلقه‌ای انتخاب شود که هم سایز و هم رکاب آن با دست دارای تناسب باشد.

نگین حلقه باید محکم باشد

نگین حلقه باید محکم باشد

توجه به نگین حلقه نیز از دیگر فاکتورهایی است که در انتخاب بهترین حلقه ازدواج باید به آن توجه کافی داشت. بایستی در هنگام انتخاب حلقه دقت شود که نگین حلقه توسط یک قاب محکم شده باشد. چراکه برای نگه داشتن نگین برخی  از حلقه‌ها، از چسب استفاده می‌شود. معمولا چسب‌ها دوامی ندارند و در چنین مواقعی امکان جدا شدن نگین از حلقه وجود دارد.

 فاکتورهای ضروری جهت انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج مردانه

فاکتورهای ضروری جهت انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج مردانه

معمولا انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج مردانه از انتخاب حلقه‌های زنانه دشوارتر است و دلیل این موضوع این است که در انتخاب حلقه مردانه بایستی به فاکتورهای بیشتری توجه شود. از جمله این فاکتورها عبارتند از: سن و سال، شرایط شغلی، راحتی در استفاده، ست بودن با حلقه عروس، در نظر گرفتن حالت انگشتان و…

معمولا بهترین مدل حلقه ازدواج طلا برای آقایان از نوع تک نگین و یا رینگ‌های ساده است. چراکه این نوع حلقه‌ها جهت استفاده همیشگی مناسب‌تر هستند و با هر سبک لباسی نیز به راحتی ست می‌شوند.

 در واقع در کنار هم قرار گرفتن تمامی این فاکتورهاست که می‌تواند منجر به انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج مردانه شود.

بهترین مدل حلقه ازدواج با قیمت مناسب

بهترین مدل حلقه ازدواج با قیمت مناسب

با توجه به بالا رفتن قیمت طلا، گاها بسیاری از زوج‌های جوان در خرید انواع حلقه با چالش رو به رو می‌شوند   و گاها نمی‌توانند حلقه مناسبی را که با بودجه آن‌ها همخوانی داشته باشد را برگزینند. در واقع خواسته اصلی این افراد انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج با قیمت مناسب است.  این خواسته بر خلاف تصور بسیاری از افراد، تقاضای محالی نیست و با در نظر گرفتن برخی از فاکتورها این امر کاملا امکان پذیر است.

معمولا برخی از حلقه‌های طلا موجود در بازار وزن سنگینی دارند و ممکن است با بودجه بسیاری از عروس و دامادها همخوانی نداشته باشد. از این رو بهترین راه‌حلی که می‌توان در این مواقع جلوی پای عروس و داماد قرار داد این است که  مدل حلقه‌های خود را انتخاب و از طلا ساز درخواست کنند که حلقه منتخب آن‌ها را در وزن کمتری برای آن‌ها بسازد و یا اینکه از نگین‌های کمتری در تزئین حلقه‌ها استفاده شود.

سخن پایانی

 در این مقاله انواع بهترین حلقه‌های ازدواج مورد بررسی قرار گرفتند و در مورد فاکتورهای لازم در انتخاب حلقه‌های ست نیز توضیحاتی ارائه گردید. همچنین در باب جنس حلقه‌های ازدواج و ویژگی‌های ضروری که در انتخاب حلقه عروس و داماد باید در نظر گرفته شوند و همینطور نحوه انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج مردانه نیز صحبت شد.

در نهایت، در مورد چگونگی انتخاب حلقه‌های مورد نظر با قیمت مناسب‌ هم نکات کاربردی بیان گردید.

بدیهی است که با توجه به فاکتورهای مهمی که مورد بررسی قرار گرفتند انتخاب بهترین حلقه ازدواج امر دشواری نخواهد بود.

 البته ناگفته نماند، اگرچه حلقه انتخابی عروس و دامادها به عنوان نشان تعهد و صداقت، همیشه در دست آن‌ها خواهد بود اما مکان برگذاری جشن عروسی و پیمان همبستگی نیز مهم و ضروری است. از این رو جهت انتخاب مکان مناسب برای برگذاری جشن نامزدی و عروسی و… هم باید زمان کافی اختصاص داد.

باغ تالار ماه گاردن یک مجموعه مجهز و بی‌نظیر است که در تمامی ایام سال میزبان عروس و دامادها خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت www.mahgarden.com

مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های09123686513/09368829965 تماس برقرار کنید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *