مقالات

نحوه انتخاب بهترین فینگرفود عروسی

بهترین فینگرفود عروسی

همیشه در عروسی و مهمانی ها، غذا و پذیرایی یک رکن اساسی بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اکثر افراد برای پذیرایی مهمان هایشان از غذاهای متنوعی استفاده می کنند. در سال های اخیر، فینگرفود به دیگر غذاهای مجالس اضافه شده است که در مدت بسیار کمی، به عنوان یکی از اصلی ترین غذا های مراسمات برشمرده می شود. اگر فکر می کنید که فینگرفود یک غذای ساده است که در مراسم های معمولی از آن استفاده می شود، اشتباه فکر می کنید؛ این غذا مدل های مختلفی دارد که فینگرفود عروسی در مجالس، بهترین نوع پذیرایی شما از مهمان هایتان است.

فینگرفود عروسی چیست؟

فینگرفود، نوعی غذای کوچک است در مراسم های مختلفی استفاده می شود. خوردن این نوع غذا بسیار ساده است و نیاز به هیچ تشریفاتی ندارد. این غذا بسیار متنوع است و مدل های بسیار زیادی از آن وجود دارند که می توانید در مراسم های مختلف از آنها استفاده کنید.

لازم به ذکر است که ایرانی ها در مراسم های مختلف بیشتر از غذا های سنتی استفاده می کنند؛ اما در سال های اخیر، فینگرفود وارد منوی غذا های عروسی شده و از محبوبیت خاصی برخوردار است. مهم ترین چیزی که در این غذا باید به آن توجه کرد، چیدمان میز فینگرفود و تزیین آن است

فینگرفود عروسی چیست

فینگرفود برای عروسی، ایرانی یا خارجی؟

ایرانی ها در سال های اخیر، در تهیه و تزیین فینگرفودها برای مراسم ها بسیار پیشرفت کرده اند و مدل های متنوع و زیبایی را درست می کنند. فینگرفودهای ایرانی از محبوبیت خاصی برخوردار هستند که طرفداران خود را دارند.

این فینگرفودها بیشتر به صورت لقمه ای درست می شوند که شما می توانید در تهیه غذاهای سنتی در مجالس نیز از این نوع غذا استفاده کنید؛ البته هر کسی نسبت به سلیقه و ذائقه عروس و داماد و مهمان هایشان، غذا های مراسم را درست می کند. شما می توانید در کنار غذا های برنجی و سنتی، از فینگرفود عروسی نیز استفاده کنید.

فینگرفود پرطرفدار عروسی

همان طور که در مطالب قبل گفته شد، انواع و مدل های مختلفی از فینگرفودها وجود دارند که شما با توجه به علایق و سلیقه خودتان، می توانید چند نمونه از آن ها را برای مراسم هایتان انتخاب کنید. در ادامه، برخی از انواع فینگرفودها گفته شده است. می توانید با توجه به چیزهایی که گفته شد، فینگرفود موردنظر خود را انتخاب کنید.

کاپ کیک گوشت

گوشت همیشه در بین ایرانیان طرفدار زیادی داشته است که در بیشتر مواقع، در غذاهای ایرانی استفاده می شود؛ اما نمی توان به طور کامل گفت که فینگرفود گوشت نوعی غذای ایرانی محسوب می شود. برای درست کردن این کاپ کیک به گوشت، مرغ ریش ریش شده، فلفل دلمه ای، قارچ، پنیر پیتزا و سس نیاز دارید. با ترکیب کردن این خوراکی ها، می توان نوعی فینگرفود خوشمزه و پرطرفدار درست کرد.

کاپ کیک گووشت- فینگر فود عروسی

تست

تست ها معمولا به صورت لقمه ای هستند که موادی مانند گوشت چرخ کرده، مرغ، سوسیس، کالباس و همچنین گوجه فرهنگی و سبزیجات در درون آن ها استفاده می شوند و هر کدام از این خوراکی ها را می توان به صورت جداگانه در تست ها استفاده کرد.

کوکوسبزی

کوکوسبزی نوعی غذای ایرانی و غذای سنتی شهر تبریز است که در بین ایرانی ها محبوبیت خاصی دارد. این نوع غذا، بیشتر برای کسانی که گیاه خوار هستند مناسب است. کوکوسبزی در کنار خوراکی هایی مانند گردو، زرشک، پودر سیر و غیره بسیار خوشمزه است.

رول کالباس

با ترکیب کالباس و پنیر پیتزا، می توان نوعی فینگرفود عروسی بسیار خوشمزه و لذیذ را درست کرد. رول کالباس، یک فینگرفود بسیار خوشمزه است که طرفداران زیای دارد. در بیشتر مواقع، می توان برای درست کردن رول کالباس، نان باگت را صاف و باریک کرد و بعد ترکیب کالباس و پنیر پیتزا را در لای آن قرار داد و در آخر آن را رول کرد.

رول کالباس - فینگرفود عروسی

اسنک چوبی

اسنک های چوبی مانند رول کالباس، از پنیر پیتزا و کالباس و نون تست درست می شوند؛ اما شما می توانید با توجه به ذائقه خودتان از دیگر خوراکی ها نیز استفاده کنید. همچنین می توانید با سبزیجات و دیگر خوراکی ها، آن ها را تزیین کنید.

اسنک چوبی- فینگرفود عروسی

لیوان های سبزیجات

فینگرفود لیوان سبزیجات به دلیل رنگارنگ بودنش، برای عروسی بسیار جذاب است. برای درست کردن آن ها نیاز به سبزیجاتی مانند کاهو، کلم، هویج، کرفس، فلفل دلمه و همچنین سس دارید؛ ابتدا سس را در لیوان می ریزید و بعد سبزیجات را به صورت تکه ای به آن اضافه می کنید.

لیوان های سبزیجات فینگرفود عروسی

سیخ های چوبی

در سال های اخیر، علاوه بر استفاده از سیخ های چوبی برای کباب زدن، استفاده های دیگری نیز می شود. شما می توانید تعدادی تکه میوه را در سیخ های چوبی بزنید و به عنوان فینگرفود مخصوص عروسی استفاده کنید؛ همچنین می توانید از سوسیس، گوشت، مرغ و دیگر خوراکی ها در آن به کار ببرید.

سیخ های چوبی فینگرفود عروسی

جامبو شلز

شاید برای برخی از افراد فینگرفود جامبو شلز تازگی داشته باشد، اما باید بگوییم که این نوع غذا بهترین و پرطرفدارترین فینگرفود عروسی است. جامبو شلز از ماکارانی هایی که به شکل صدف هستند، درست می شوند که درون آن ها با گوشت تف داده شده به همراه ربع گوجه و ادویه های مخصوص پر شده است.

جامبو شلز فینگرفود عروسی

سیب زمینی شکم پر

سیب زمینی همیشه محبوبیت بسیار زیادی دارد؛ اما این بار از نوع فینگرفود. طرز تهیه فینگرفودها به این گونه است که درون سیب زمینی پخته شده را خالی می کنند و با پنیر، مرغ، سبزیجات و سایر مواد این چنینی، آن را پر می کنند. این غذا بسیار خوشمزه است و طرفداران خاص خود را دارد.

سیب زمینی شکم پر فینگرفود عروسی

کشک بادمجان

کشک بادمجان غذای سنتی استان فارس، اصفهان و کرمان است. این غذا در بین ایرانی ها طرفدار بسیار زیادی دارد؛ اما برای این که ظاهر زیباتری در چیدمان میز فینگرفود داشته باشد، می توانید آن ها را صورت تارت کشک بادمجان تزیین کنید.

کشک بادمجان

ته چین های انگشتی

ته چین در بین ایرانی ها بسیار محبوب است؛ اما این بار ته چین های انگشتی به عنوان فینگرفودهایی که در عروسی استفاده می شوند، بسیار خوشمزه و ظاهر زیبایی دارند. می توانید برای تزیین و زیباتر شدن آن ها از سبزیجات و دیگر خوراکی ها استفاده کنید.

ته چین های انگشتی فینگرفود عروسی

همبرگرهای انگشتی

همبرگرها غذاهای فست فودی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. همبرگرها از ترکیبات گوشت سرخ شده، گوجه، خیارشور، کاهو و سس درست شده که این بار همبرگر های انگشتی به عنوان فینگرفود، در مراسم های مختلف مخصوصا عروسی ها استفاده می شوند.

همبرگرهای انگشتی فینگرفود عروسی

مینی پیتزا

پیتزا نوعی غذای فست فود مشهور به شمار می رود که همیشه محبوبیت خاصی در بین انسان ها داشته است. مینی پیتزا ها با همان ترکیبات، اما در اندازه های کوچک تری هستند که به عنوان فینگرفود عروسی استفاده می شوند. مینی پیتزاها به دلیل این که کوچک هستند، در زیباتر شدن چیدمان میزهای عروسی تأثیر بالایی می گذارند.

مینی پیتزا فینگرفود عروسی

الویه

الویه نوعی غذا است که بیشتر افراد آن را می پسندند. این غذا را می توان برای مهمانی های خانوادگی، تولد ها، عروسی و نامزدی ها به عنوان فینگرفود استفاده کرد. الویه از ترکیب مرغ، سیب زمینی، تخم مرغ آب پز، سس مایونز، خیارشور، هویج، گوجه، نخودسبز و غیره درست می شود.

الویه فینگرفود عروسی

مرغ، قارچ و… سوخاری

مرغ، قارچ و... سوخاری فینگرفود عروسی

غذا های سوخاری، نوعی غذا فست فودی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این غذا با استفاده از ادویه و پودرهای مخصوص درست می شود. اگر قصد دارید از غذا های سوخاری به عنوان فینگرفود در مراسم های عروسی استفاده کنید، می توانید آن ها را در ابعاد مختلف درست کنید.

کیک مرغ

این نوع کیک در عین سادگی طعم بسیار خوشمزه ای دارد. برای درست کردن کیک مرغ، ابتدا سس مایونز را به نان تست بزنید و مخلوط مرغ، ادویه، گردو، پیازچه و سایر ادویه جات را بر روی نان بریزید و با توجه به سلیقه خودتان، روی آن را تزیین کنید.

کیک مرغ فینگرفود عروسی

نحوه سرو فینگرفود مناسب عروسی

به خاطر ابعاد بسیار کوچک فینگرفودها، اصلا نیاز نیست که هیچ تشریفات خاصی برای سرو آن ها داشته باشید؛ به همین خاطر هم افراد در مراسم های عروسی از فینگرفودها استفاده می کنند. همچنین این نوع غذا ها به دلیل طعم لذیذ و ظاهری زیبا، در بیشتر مراسم ها از فینگرفود عروسی به عنوان پذیرایی استفاده می شوند.

زمان کافی برای تهیه فینگرفودها

این نوع غذا ها به شما در صرفه جویی وقتتان کمک بسیار زیادی می کنند. فینگرفودها به دو صورت سرو می شوند؛ روش اول فینگرفودهایی که نیاز به گرم شدن دارند را باید قبل از استفاده در فر بگذارید و آن ها را گرم کنید؛ روش دوم فینگرفود سرد مانند الویه که نیاز به گرم شدن ندارند را می توانید از قبل در یخچال نگه داری کنید. در ادامه نکاتی که حین تهیه فینگرفودها باید رعایت کنید ذکر شده است.

 • صبر و حوصله داشته باشید.
 • برای درست کردن فینگرفودها از مواد باکیفیت و تازه استفاده کنید.
 • برای تهیه فینگرفود سیب زمینی بهتر است در حین پخت از کمی شیر استفاده کنید.
 • هر پنیری را برای فینگرفود مخصوص به خود استفاده کنید.
 • از پودر های باکیفیت برای غذاهای سوخاری استفاده کنید.
 • می توانید در فینگرفودها از حبوبات مانند ماش، عدس و نخود غافل نشوید.
 • از ادویه هایی مانند پودر سیر، آویشن، گرام ماسالا و چمپاری در تهیه فینگرفودها استفاده کنید.
 • تست نان در فینگرفودها بسیار مهم است، آن ها را فراموش نکنید.
 • می توانید از عسل و سرکه در برخی از سس ها استفاده کنید.
 • برای فینگرفودهای میگو و ماهی می توانید از سس تارتار استفاده کنید.
 • برای پاستا از سس پستو استفاده کنید.
 • برای این که فینگرفودی خوشمزه داشته باشید، می توانید از قارچ، زیتون، جعفری و ریحان نیز استفاده کنید.
 • اگر در فینگرفود عروسی از کالباس، سوسیس، ژامبون استفاده کرده اید، هنگام سرو آن ها را گرم کنید.
 • برای تزیین فینگرفودها خلاقیت به خرج دهید؛ چون در ظاهر میز شما تأثیر بسیار بالایی می گذارند.
 • قبل از درست کردن فینگرفودها از چند روز قبل برنامه ریزی کنید.
نحوه سرو فینگرفود مناسب عروسی

توجه به نوع فینگرفودها

فینگرفودهای بسیار متنوعی وجود دارند که شما می توانید در مراسمات خود از آن ها استفاده کنید. این غذا به دو روش گرم و سرد سرو می شود که هر کدام، یکی از انواع مختلفی از فینگرفود را پوشش می دهند. شما می توانید با توجه به ذائقه خود و مهمان هایتان، هر نوع از فینگرفودها که بخواهید را انتخاب کنید؛ لازم به ذکر است که فینگرفودهای دریایی هم به روش گرم سرو می شوند و هم به روش سرد می توان از آن ها استفاده کرد.

توجه به شکل و ظاهر فینگرفودها

به این نکته توجه داشته باشید که فینگرفودهای مراسم شما هر چقدر هم ساده باشند، باید در تزیین ظاهر آن ها سعی کنید فینگرفودی درست کنید که جذاب و چشمگیر باشند و چیدمان میز فینگرفودها را رنگارنگ و زیبا کنند. شما می توانید در تهیه فینگرفودها از مواد مختلفی استفاده نکنید؛ اما باید در تزیین آن ها خلاقیت به خرج دهید و با توجه به سلیقه و علاقه هایتان آن ها را تزیین کنید.

توجه به شکل و ظاهر فینگرفودها

توجه به سایز فینگرفودها

همان طورکه در قسمت های قبل گفته شد، برای سرو فینگرفود عروسی نیاز به هیچ تشریفاتی مانند بشقاب، چنگال و قاشق ندارید و می توانید با دست آن ها را بخورید؛ بنابراین، سایز فینگرفودها باید به گونه ای باشد که مهمان ها فرصت انتخاب فینگرفود دیگری را نیز داشته باشند. همچنین برخی فینگرفودها کوچک تر در ظاهر جذاب تر به نظر می رسند و می توانند در ظاهر میز پذیرایی کمک بسیار زیادی کنند.

دیزاین و تزیین فینگرفودها

همان طور که شما برای مراسم عروسی، ماشین را تزیین می کنید، تالاری انتخاب می کنید که دیزاین و ظاهر جذابی داشته باشد، باید حواستان به میز پذیرایی نیز باشد که قسمت جذاب مراسم خوردن غذا و فینگرفودها است. می توانید برای از سیخ های چوبی، سبزیجات، برگ درختان و سایر موارد این چنینی برای تزیین فینگرفودها استفاده کنید.

توجه به بودجه و هزینه

شما باید با توجه به بودجه ای که دارید، غذای مراسم عروسی را انتخاب کنید؛ چون اگر می خواهید از فینگرفودهای متنوعی استفاده کنید باید بودجه بیشتری داشته باشید؛ بنابراین، شما می توانید با توجه به مبلغ پرداختی انواع فینگرفودها را سفارش دهید، البته به این نکته توجه داشته باشید که هزینه فینگرفود ها متناسب با غذای سنتی و برنجی هستند.

توجه به بودجه و هزینه در انتخاب فینگرفود

فواید فینگرفودها

بیشتر فینگرفودها از مواد غذایی رایج درست می شوند و به همین دلیل تهیه مواد اولیه آن ها سخت و زمان گیر نخواهد بود. در نتیجه، هزینه فینگرفودها زیاد نیست به همین دلیل اغلب افراد می توانند از آن ها در مراسمات استفاده کنند. فینگرفودها به دلیل کوچک بودنشان، ظاهر بسیار جذابی دارند و به راحتی می توان آن ها را تزیین کرد. انواع مختلفی از فینگرفودها وجود دارند که دست شما را برای انتخاب، باز می کنند. نوعی فینگرفودهای گیاهی وجود دارند که می توانید برای مهمان های گیاه خوار از آن ها استفاده کنید.

بهترین زمان پذیرایی فینگر فود

شاید برایتان سوال باشد که چه زمانی باید از مهمان ها با فینگرفودها استفاده کرد؟ در مراسم ایرانی ها، غالبا عروسی از عصر شروع شده و تا پاسی از شب ادامه دارد؛ ممکن است مهمان ها به دلیل پایکوبی های فراوان، خسته شده باشند.

پس بهتر است در کنار میوه، شیرینی و نوشیدنی ها از فینگر فود ها برای پذیرایی مهمان ها به کار برده شود. از زمانی که مراسم عروسی شروع می شود تا یک ساعت قبل از شام، شما می توانید از مهمان ها با فینگرفودهای که تهیه کرده اید، پذیرایی کنید.

جمع بندی

از سال های اخیر، استفاده از فینگرفودها در مراسماتی مانند عروسی، عقد، نامزدی، تولد و سایر مراسمات شادی بسیار زیاد شده است. فینگرفود عروسی به دلیل تنوع زیادی که دارد، دست شما را برای انتخاب باز کرده است. شما باید قبل از انتخاب فینگرفود برای مراسم ها به چند نکته مانند سلیقه و ذائقه مهمان ها، ایرانی و خارجی بودن غذاها، سایز و اندازه فینگرفودها، نوع سرو فینگرفودها از نظر گرمی یا سردی، ظاهر و شکل آن ها توجه کنید. انتخاب فینگرفودها برای پذیرایی مراسم عروسی می توانند انتخاب بسیار جذاب و مناسبی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *