مقالات

۵ نکته که قبل از نوشتن متن کارت عروسی باید بدانید

نوشتن متن کارت عروسی

یکی از کارهایی که بعد از اتمام سایر کارهای عروسی باید انجام شود، انتخاب کارت عروسی و نوشتن متن کارت عروسی است. عروس و دامادهای عزیز باید اصول و قواعدی را برای نوشتن متن کارت مراسم خود رعایت کنند و ما این محتوا را آماده کردیم تا چند نکته مهم را که قبل از نوشتن متن این نوع کارت باید بدانید به شما آموزش دهیم.

متن کارت عروسی

نکات مهم برای نوشتن متن کارت عروسی

بعد از این که شما کارت عروسی مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به نوشتن متن کارت عروسی می‌رسد و مسلماً ایده‌های زیادی برای نوشتن متن این کارت وجود دارد. چند نکته وجود دارد که میزبانان عزیز برای دعوت کردن از مهمانان خود و همینطور برای نوشتن کارت عروسی، باید آن‌ها را رعایت کنند.‌ یکی از نکات مهمی که برای نوشتن کارت عروسی باید مد نظر قرار داده شود، استفاده کردن از یک متن زیبا برای نشان دادن مقدس بودن پیوند ازدواج است. نکته دیگر مربوط به نوشتن یک متن محترمانه برای دعوت کردن از مهمانان برای حضور در مراسم عروسی است.

همچنین بخوانید: جدیدترین متن کارت عروسی کوتاه و عاشقانه

متن کارت عروسی کوتاه و خاصاسم عروس و داماد هم، یکی از مواردی است که باید در کارت عروسی قید شود. معمولا اسم عروس و داماد همراه با فامیل آن‌ها در کارت عروسی نوشته می‌شود و در بسیاری از کارت‌های عروسی، مشاهده می‌شود که اسم عروس و داماد در قسمت بالای کارت قرار می‌گیرد و فامیل آن‌ها هم در پایین کارت. با توجه به این که مراسم عروسی در یک تاریخ مشخص برگزار می‌شود، مهمانان باید بدانند که این تاریخ چه زمانی است و بنابراین نوشتن تاریخ برگزاری مراسم عروسی در کارت ضروری است. هر کدام از مراسم‌های عروسی در یک زمان مشخص شروع می‌شوند و در یک زمان مشخص هم پایان پیدا می‌کنند و میزبانان عزیز باید ساعت شروع و پایان این مراسم را برای مهمانان مشخص کنند و در کارت قید نمایند.

متن کارت عروسی باکلاس

مسلماً مراسم عروسی یا در خانه برگزار می‌شود و یا در باغ و تالار که در صورت برگزاری این مراسم در هر کدام از این مکان‌ها، باید آدرس مکان مورد نظر هم در کارت نوشته شود. برخی از عروس و دامادها تمایل دارند که کارت عروسی آن‌ها خاص و تک باشد و به همین خاطر از کارت‌های عروسی کشورهای خارجی هم ایده می‌گیرند و برای مهمانان خود تم مشخص می‌کنند. معمولا در کارت‌های عروسی امروزی، از مهمانان خواسته می‌شود که اگر آمادگی حضور در جشن را ندارند، حتماً به میزبان اعلام کنند تا میزبان هم بتواند در هزینه‌های خود صرفه‌ جویی کند.

نکات مهم در خصوص پشت نویسی کارت عروسی

همانطور که اشاره کردیم، مطالب مهمی در کارت عروسی جهت آگاهی مهمانان نوشته می‌شود که این مطالب شامل یک متن زیبا در کارت عروسی، تاریخ برگزاری مراسم عروسی، زمان شروع و پایان مراسم و غیره هستند. برای پشت نویسی کارت عروسی هم، یک سری نکات باید مد نظر میزبانان قرار بگیرد و آن‌ها باید این نکات را رعایت کنند. یکی از نکات مهمی که میزبانان باید به آن توجه داشته باشند، این است که یک زوج را به صورت محترمانه برای شرکت در مراسم عروسی دعوت کنند.

همین‌طور بخوانید: آموزش ساخت کارت عروسی با گوشی / ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

نوشتن متن کارت عروسیدعوت کردن یک زوج، می‌تواند با عنوان جناب آقای شروع شود و در نهایت می‌تواند با سرکار خانم و بانو تمام شود. با توجه به این که برخی از افراد با یکدیگر نامزد هستند، میزبانان می‌توانند آن‌ها را هم به صورت محترمانه به عروسی دعوت کنند و کارت آن‌ها راهم به عنوان دعوت برای نامزدها پشت نویسی کنند. برخی از افراد، مجردها را هم برای عروسی به صورت جداگانه دعوت می‌کنند و یک کارت جدا برای آن‌ها پشت نویسی می‌کنند. یکی دیگر از نکات جالبی که در این قسمت وجود دارد، این است که بعضی از میزبانان برای دعوت کردن از افراد، از عنوان شغلی آن‌ها در کنار اسمی که دارند، استفاده می‌کنند.

یک نمونه دیگر از پشت‌ نویسی‌ها، مربوط به دعوت کردن خانواده‌ها به همراه فرزند یا فرزندانشان است. یکی از سوال‌هایی که ممکن است در این قسمت پیش بیاید، این است که برای دعوت کردن نامزدها چه نوع پشت نویسی باید انجام دهیم؟ شما برای دعوت کردن نامزدها، می‌توانید اسم شخصی را که با او ارتباط نزدیک‌تری دارید، در اول متن بنویسید و پشت سر آن اسم نامزد او را هم بنویسید. دعوت کردن مجردها و پشت نویسی کارت آن‌ها هم، از همه راحت‌تر است و میزبان می‌تواند به صورت محترمانه نام او را به عنوان جناب آقای یا سر کار خانم بنویسد.

تشریفات عروسی

انتخاب کارت عروسی مناسب

همانطور که می‌دانید، تنوع بسیار زیادی برای کارت‌های عروسی در بازارهای فروش وجود دارد. زمانی که عروس و داماد می‌خواهند برای خرید کارت عروسی خود اقدام کنند، باید به موارد مهمی توجه داشته باشند. نمونه کارت عروسی مطابق با سلیقه تمام افراد پیدا می‌شود و هر شخصی علاوه بر سلیقه خود، باید فاکتورهای دیگری را هم برای انتخاب کارت عروسی در نظر داشته باشد. این موارد شامل:

متن کارت عروسی باکلاس

 • عروس و داماد باید با توجه به سن خود، کارت عروسی مورد نظرشان را انتخاب کنند.
 • بهتر است که نوشته‌های داخل کارت عروسی، مناسب باشند.
 • در طراحی کارت عروسی، نوشتن زمان و مکان برگزاری این مراسم، باید به صورت دقیق و بدون اشتباه باشد.
 • اگر مراسم عروسی شما نقشه پیچیده‌ای دارد، بهتر است که کروکی یا نقشه مکان برگزاری مراسم را به کارت عروسی ضمیمه کنید.
 • دقت لازم را در نوشتن متنی که پشت کارت می‌خواهید بنویسید، به کار ببرید.
 • معمولاً بهترین زمانی که می‌توانید کارت عروسی را به مهمانان ارسال کنید، دو هفته قبل از برگزاری مراسم عروسی است.
 • توجه داشته باشید که تعداد کارت‌های عروسی را، با توجه به تعداد خانواده‌ها سفارش دهید.
 • اگر می‌خواهید در هزینه‌ها صرفه ‌جویی کنید، می‌توانید دو نوع کارت را برای مراسم خود انتخاب کنید و کارت گران‌تر را برای اقوام درجه یک و کارت با قیمت مناسب را برای افراد دیگر ارسال کنید.
 • برای سفارش دادن کارت عروسی خود، حتماً ۳ هفته قبل از برگزاری مراسم اقدام کنید.
 • توصیه کنیم که برای سفارش دادن کارت عروسی، به فروشندگان خوش قول و معتبر رجوع نمایید.

انواع متن کارت عروسی

انتخاب کردن یک کارت عروسی مناسب و همینطور نوشتن جملات متن کارت عروسی روی آن، نشان دهنده روحیات شما و همینطور احترامی است که برای مهمانان قائل هستید. بنابراین باید در انتخاب کارت عروسی خود، دقت داشته باشید و باید اضافه کنیم که کارت‌های عروسی انواع مختلفی دارند که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

همچنین بخوانید: آلبوم عکس عروسی / طراحی انواع آلبوم عکس لاکچری و خاص 2023

نوشتن متن کارت عروسی

 • متن کارت عروسی انگلیسی: برخی از عروس و دامادها تمایل دارند که کارت عروسی آن‌ها متن انگلیسی داشته باشد و اگر اقوام و فامیل‌های شما زبان انگلیسی را به خوبی متوجه می‌شوند، می‌توانید از این ایده برای متن کارت عروسی خود استفاده کنید. البته نوشتن متن کارت عروسی، به زبان خود کشور بهتر است، ولی اگر مهمانان خارجی را برای عروسی خود دعوت کرده‌اید، می‌توانید چند نمونه کارت انگلیسی هم چاپ کنید.
 • کارت عروسی فانتزی و خاص: عروس و دامادهایی که سن و سال آن‌ها کمتر است، می‌توانند از ایده کارت عروسی فانتزی و خاص استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند از جملات طنز برای کارت عروسی خود استفاده کنند. یکی از ایده‌هایی که در این زمینه وجود دارد، این است که عروس و داماد قادر هستند برای طراحی کارت دعوت دوستان خود، از متون طنز و خودمانی استفاده کنند.

متن كارت عروسي آريايي

 • انتخاب کردن متن شخصی برای کارت عروسی: اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به شعر سرایی یا نویسندگی دارید، می‌توانید متن کارت عروسی خودتان را بنویسید. سرودن شعر کارت عروسی توسط عروس یا داماد، می‌تواند ایده خیلی جذابی باشد و ذوق آن‌ها را برانگیزد. برای سرودن شعر، می‌توانید از ویژگی‌های خود و همسرتان هم استفاده کنید.
 • متن لاکچری: یکی دیگر از انواع متونی که می‌توان برای نوشتن متن کارت عروسی استفاده کرد متن لاکچری است. اگر به سرودن شعر یا استفاده کردن از بیت‌های شعر برای کارت عروسی خود علاقه‌ای ندارید می‌توانید از نثرهای ادبی زیبا استفاده کنید. نثرهای ادبی حالت آهنگین دارند اما شعر نیستند. این قبیل نثرها می تواند برگرفته از خاطره زوج با یکدیگر در یک روز رمانتیک یا موسیقی به یاد ماندنی برای این دو نفر باشد. برای آنکه بدانید چه نوع متنی جذاب خواهد بود و کارت عروسی شما را لاکچری نمایان می کند بهتر است خود را به جای فرد دریافت کننده کارت قرار دهید. اگر شما این فرد باشید، با دیدن چه متنی، آن را لاکچری می دانید؟

تالار

در نهایت باید بگوییم که استفاده کردن از هر کدام از متون برای کارت عروسی، می‌تواند جذابیت خاص خود را برای متن نویسی کارت عروسی داشته باشد.

سخن پایانی

یکی از مراسم‌های جذابی که در زندگی هر فردی وجود دارد مراسم عروسی او است. برای برگزار کردن یک مراسم عروسی خیلی خوب کارهای زیادی باید انجام شوند که یکی از این کارت‌ها انتخاب کردن کارت عروسی است. لازم به ذکر است که نوشتن متن کارت عروسی در جذابیت کارت عروسی تاثیرگذار است و عروس و داماد باید بدانند که چه نوع متنی می‌تواند جذابیت کارت آنها را بیشتر کند. همانطور که توضیح دادیم متون مختلفی وجود دارند که می‌توانند به عنوان متن کارت عروسی انتخاب شوند. دست نوشته کارت عروسی، باید خوانا باشد و عروس و داماد نباید برای آن از جملات نامفهوم استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *