مقالات

وظایف خانواده داماد در عقد محضری

وظایف خانواده داماد در عقد محضری

مراسم عقد یکی از بهترین مراسم‌های زوجین در طول ازدواج می‌باشد، از این رو بسیار مهم است که این مراسم به دقیق‌ترین شکل ممکن برگزار شود؛ بی‌شک برای هر زوجی اولین مراسمی که قرار است محرمیت آن به طور رسمی اعلام شود جزئیات و نحوه برگزاری مراسم عقد بسیار حائز اهمیت می‌باشد که یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که تا حد زیادی ذهن زوجین را به خود درگیر می‌کنم این است که وظایف خانواده داماد در عقد محضری چیست؟ از این رو در ادامه قصد داریم هرآنچه که می‌بایست در رابطه با وظایف خانواده داماد در عقد محضری را بیان کنیم؛ با ما همراه باشید.

وظایف خانواده داماد در عقد محضری

بی‌شک در تمام روند پیوند خوردن دل‌های دو زوج عاشق وظایف‌ها میان خانواده‌های طرفین تقسیم بندی می‌شود؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که تمام این وظایف ارتباط مستقیم با فرهنگ‌ خانواده‌های بستگی دارد و ممکن است که این مطالب در فرهنگ‌ برخی خانواده‌ها به طور کل نقض شود از این رو ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که در جواب این سوال که وظایف خانواده داماد در عقد محضری چیست به فرهنگ و عقاید خانواده‌ها رجوع کنید و بهترین روش در این روند کمک گرفتن از بزرگان خانواده‌ها می‌باشد؛ اما به طور کل ما در این مقاله سعی بر این داریم تا مطالبی را در رابطه با این موضوع که وظایف خانواده داماد در عقد محضری چیست شرح دهیم تا شما عزیزان در روند برگزاری مراسم عقد دچار مشکل نشوید؛ با ما همراه باشید.

محضر عقد

  1. هزینه برگزاری جز وظایف خانواده داماد در عقد محضری می‌باشد

یکی از مهم‌ترین وظایف خانواده داماد در عقد محضری پرداخت هزینه‌هایی از جمله هزینه سالن عقد و مشتقات آن مانند سفره عقد بر عهده خانواده داماد می‌باشد؛ اما همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم بسیاری از این رسم‌ها تا حد زیادی به فرهنگ خانواده‌های طرفین وابسته می‌باشد از این رو در تمام روند برگزاری مراسم عقد توجه ویژه‌ای به رسم و رسومات خانواده‌های طرفین داشته باشید؛ در این روند انتخاب محفل برگزاری جشن هم برعهده خانواده داماد می‌باشد که برخی از آن‌ها در محضری عقد و برخی دیگر در باغ تالار،‌ روف گاردن برای عقد و … استفاده می‌کنند.

  1. مدیریت لیست مهمان‌ها در روند برگزاری مراسم عقد

از آنجایی که هزینه‌های برگزاری مراسم عقد بر عهده خانواده داماد می‌باشد در بسیاری از فرهنگ‌ها بدین شکل بیان شده است که مدیریت لیست مهمان‌ها در روند برگزاری مراسم عقد در محضر به عهده خانواده داماد می‌باشد؛ این موضوع بدین معنا می‌باشد که خانواده داماد تعداد افراد مناسب برای برگزاری مراسم عقد را بیان می‌کنند.

  1. تدارکات و پذیرایی از مهمان‌ها در محضر عقد

جدا از هزینه‌هایی که می‌بایست در روند رزرو سالن عقد و مشتقات آن خانواده داماد در عقد محضری تدارک ببینند می‌بایست هزینه‌های تدارک و پذیرایی از مهمانان هم پرداخت کنند؛ این تدارک و پذیرایی که تشریفات عقد می‌باشد عبارتند از شیرین، میوه، دیزایین، و … می‌باشد.

  1. خرید هدیه به عنوان زیر لفظی در مراسم عقد

یکی دیگر از وظایف خانواده داماد در عقد محضری خرید هدیه‌ای دلخواه برای زیر لفظی می‌باشد که انتخاب این مورد تا حد زیادی وابسته به انتخاب و سلیقه خانواده داماد می‌باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما عزیزان را با هرآنچه که می‌بایست در رابطه با برگزاری مراسم عقد در محضر عقد از جانت وظایف خانواده‌ی داماد می‌دانستید را شرح دهیم؛ امیدواریم که این مطالب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *