مقالات

انواع مدل های اکسسوری عروس را بشناسید

انواع مدل های اکسسوری عروس را بشناسید

انواع مختلفی از اکسسوری عروس در بازار موجود است که عروس خانم‌ها می‌توانند متناسب با سلیقه خود، مدل لباس، نوع آرایش و سایر دیزاین‌های استفاده شده در مراسم، از آن‌ها استفاده کنند. اکسسوری عروس از گذشته وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما در چند سال اخیر، سبک و نوع اکسسوری‌ها تغییر محسوسی داشته است و بیشتر به سمت سادگی و ظرأفت رفته است.
در این مقاله ابتدا تعریف اکسسوری عروس بیان می‌شود و سپس انواع مدل‌های آن معرفی می‌شوند.

اکسسوری عروس چیست؟

اکسسوری مجموعه‌ای از کلیه لوازم جانبی به جز پوشاک است که در زمان عروسی مورد استفاده عروس خانم‌ها قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر اکسسوری عروس شامل زیورآلات عروس، تاج عروس، دسته گلی که دور مچ دست عروس و یا روی مو‌های او قرار می‌گیرد، ساعت و… می‌شود.

در چند سال اخیر بازار اکسسوری بسیار رونق داشته است و برخلاف گذشته که تنها تمرکز بر روی آرایش چهره عروس بود، امروزه زیبایی زیور آلات و لوازم جانبی که عروس استفاده می‌کند به نوعی تکمیل‌کننده زیبایی چهره و استایل عروس قلمداد می‌شود.

انواع اکسسوری عروس

انواع مختلفی از اکسسوری عروس و داماد در بازار موجود است البته برخی از اکسسوری‌ها فقط مختص عروس خانم‌ها هستند اما برخی از آن‌ها همچون انگشتر و یا دستبند‌های چرمی با علامت و نشان‌های خاص، جز اکسسوری‌های مشترک بین عروس و داماد‌ها محسوب می‌شوند. در ادامه درمورد انواع اکسسوری عروس و داماد بیشتر توضیح داده می‌شود.

از مهم‌ترین انواع اکسسوری عروس عبارتند از:

زیور آلات

زیور آلات عروس اعم از گردنبند، دست‌بند و انگشتر و گوشواره عروس، پابند، همگی در ردیف اکسسوری عروس قرار می‌گیرند. در چند سال اخیر، سبک این مدل اکسسوری‌ها به سمت ظرأفت رفته است و کمتر عروسی را می‌توان سراغ داشت که از زیور آلات فراوان و زمخت استفاده کند.

البته در انتخاب زیور آلات عروس به مدل لباس و نوع آرایش هم باید دقت شود. معمولاً در صورتی که پیراهن عروس یقه باز است از یک گردنبند که بلندی آن تا بالای سینه باشد استفاده می‌شود. همچنین نیم ست گردنبند و گوشواره نیز در این مواقع می‌تواند اکسسوری مناسبی باشد.

پابند نیز در لیست این سبک اکسسوری‌ها قرار می‌گیرد که معمولاً چون لباس عروس بلند است و ممکن است اصلاً دیده نشود کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در مراسم‌های بلبرون و عقد‌های محضری استفاده از پابندی متناسب با نوع لباس و آرایش عروس می‌تواند بسیار شکیل و زیبا باشد.

همچنین استفاده از اکسسوری عروس و داماد ست، هم طرفداران بی‌شماری دارد و زیبایی و جلوه بسیار خوبی به استایل عروس و داماد‌ها می‌دهد. از اکسسوری‌های ست عروس و داماد می‌توان به دستبند و انگشتر‌های اسپرت اشاره کرد.

دسته گل عروس

دسته گل دور مچ عروس نیز از دیگر اکسسوری عروس‌هاست که در چند سال اخیر بسیار شایع و مورد استفاده قرار گرفته است. این سبک اکسسوری در حین سادگی اما بسیار زیباست و عروس خانم‌ها را از حمل دسته گل‌های بزرگ و گا‌هاً خسته‌کننده ر‌ها کرده است.

البته انتخاب دسته گل دور مچ عروس و یا دسته گل‌هایی با اشکال دیگر، کاملاً سلیقه‌ای است اما انتخاب دسته گل دور مچ عروس، مخصوصاً زمانی که از تاج گل‌های طبیعی برای مو‌ها استفاده می‌شود، قطعاً انتخاب مناسب‌تری است.

همچنین در مواقعی که نمای سالن برگزاری مراسم عروسی نیز با گل‌های طبیعی دیزاین شده است، بهتر است که به جای دسته گل با اشکال دیگر، از دسته گل دور مچ عروس استفاده شود.

دسته گل دور مچ عروس، می‌تواند از ترکیب چند گل رز به همراه برگ‌های سبز باشد و حتی ممکن است بنا به سلیقه عروس و داماد، تنها از یک گل برای این سبک از اکسسوری استفاده شود. همچنین از همان نوع گلی که بر روی مچ‌بند عروس خانم استفاده شده است می‌توان یکی هم در جیب آقای داماد قرار داد.

ایده های کاربردی درمورد لحظه ورود عروس و داماد به تالار

دسته گل عروس

لازم به ذکر است که معمولاً در مواقعی که از تاج گل و مچ‌بند گل طبیعی استفاده می‌شود، بهتر است که گل‌آرایی مکان عقد نیز با این دو ست شود تا شاهد زیبایی طبیعی غیر قابل باوری بود.

چنانچه به دنبال پیاده‌سازی چنین‌ایده‌ای هستید قطعاً مرکز تشریفات عروسی ماه گاردن می‌تواند در این زمینه به شما کمک شایانی کند. چراکه یکی از خدمات این مرکز گل‌آرایی و دیزاین مکان عقد و عروسی است.

جهت دیدن نمونه‌های گل‌آرایی و دیزاین‌های خاص و اطلاع از سایر خدمات این مرکز ارائه دهنده خدمات عقد و عروسی، می‌توانید به سایت www.mahgarden.com
سر بزنید و یا با شماره تلفن های۰۹۱۲۳۶۸۶۵۱۳/۹۳۶۸۸۲۹۹۶۵ تماس بگیرید.

تاج عروس

یکی دیگر از انواع اکسسوری عروس، تاج عروس است. تاج عروس در ردیف اکسسوری‌هایی قرار می‌گیرد که در چهره عروس تأثیر فراوانی دارد. از این رو بایستی با دقت انتخاب شود و با شینیون و آرایش چهره عروس نیز متناسب باشد.

به عنوان مثال از تاج‌های با دیزاین گل‌های طبیعی معمولاً در مواقعی که مراسم عروسی در فضای باز برگزار می‌شوند و همینطور در شینیون‌های موی باز و ساده استفاده می‌شوند. از طرفی دیگر لازم است که اکسسوری تاج گل طبیعی با گل مچ‌بند عروس ست باشد تا جلوه و زیبایی خود را بیشتر نشان دهد.

همچنین در مواقعی که عروس ساقدوش دارد از همان نوع گل‌ها بر روی مو‌های ساقدوش‌ها نیز استفاده می‌شود و آنان نیز می‌توانند از مچ‌بندی ست با عروس استفاده کنند.

به عروس و داماد های عزیز توصیه میکنیم بلاگ بهترین مدل جا حلقه ای عروس و داماد را حتما بخوانند.

البته نوع دیگری از تاج عروس، تاج‌های فلزی با دیزاین نگین‌های براق است که در انواع شینیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع اکسسوری‌ها نیز در انواع مختلفی وجود دارند که بایستی متناسب با چهره و نوع شینیون انتخاب شوند.

ناگفته نماند که عروس خانم‌ها بهتر است پیش از انتخاب تاج عروسی خود، حتماً با میکاپ آرتیست خود مشورت کنند. چراکه برخی از انواع تاج عروس، اگرچه زیبا به نظر می‌رسند اما ممکن است با چهره و لباس و نوع آرایش انتخابی عروس خانم متناسب نباشند و جلوه خوبی نداشته باشند.

گیره مو

از دیگر انواع اکسسوری عروس که معمولاً در مراسم‌های بلبرون و یا عقد‌های محضری مورد استفاده قرار می‌گیرند گیره مو است. این سبک اکسسوری بسیار پر طرفدار و دارای تنوع بی‌شماری است. معمولاً برای مراسم‌های کوچک که از تاج برای عروس‌ها استفاده نمی‌شود، قرار دادن یک گیره کوچک با طرحی خاص به مو‌های عروس جلوه بسیار زیبایی می‌دهد.

همچنین گا‌هاً برای ساق‌دوش‌های عروس نیز از گیره‌مو‌های یک شکل و یک اندازه که تا حدی به تاج عروس نیز شباهت داشته باشند استفاده می‌شود.

گیره مو عروس

ساعت

از انواع مشترک اکسسوری عروس و داماد که قابلیت ست کردن نیز دارد ساعت عروس و داماد است. ساعت‌های ست چنانچه به درستی انتخاب و خریداری شوند می‌توانند در استایل عروس و داماد در شب عروسی، زیبایی خاصی را ایجاد کنند.

البته ناگفته نماند که صرف ست بودن این اکسسوری عروس و داماد دلیل بر این نیست که حتماً در شب عروسی استفاده شوند. بلکه بایستی به تناسب این اکسسوری با نوع لباس عروس و داماد، نوع آرایش عروس و… هم توجه شود.

بلاگ پیشنهادی ما دراین بخش : مدل های جدیدترین میکاپ عروس سال ۲۰۲۳

سخن پایانی

در این بلاگ سعی کردیم تا شما را با انواع و اقسام اکسسوری عروس و داماد معرفی کنیم. بدیهی است که انتخاب صحیح هر کدام از این سبک اکسسوری‌ها و تناسب آن‌ها با یکدیگر می‌توان در زیبایی آن‌ها تأثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد. چراکه گاهی، هر کدام از انواع اکسسوری‌های انتخابی، دارای زیبایی خاص خود هستند اما در کنار دیگر اکسسوری‌های عروس، جلوه و زیبایی خاص خود را حفظ نمی‌کنند.
از این رو در خرید اکسسوری عروس، لازم است به تناسب بین انواع اکسسوری‌ها و ست بودن آن‌ها هم توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *