مقالات

۱۰ ایده سورپرایز عروس و داماد برای مهمان‌ها

۱۰ ایده سوپرایز عروس و داماد برای مهمان ها

یکی از جذاب‌ترین و خاطره انگیزترین روزهایی که در ذهن همه افراد می‌ماند، روز عروسی است‌. این روز می‌تواند با وجود ایده‌های جذاب و متفاوت خاطره انگیزتر شود. ایده‌های مختلفی در خصوص سورپرایز عروس و داماد برای مهمان‌ها وجود دارد که عروس و داماد می‌توانند با به کار بردن این ایده‌ها، شب خیلی خوبی را برای مهمان‌ها رقم بزنند. در ادامه مطلب قصد داریم این ایده‌ها را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

ایده‌های سوپرایز ورود عروس و داماد

زمانی که عروس و داماد وارد تالار می‌شوند، می‌توانند ایده‌های مختلفی را برای ورود خود به کار ببرند و این گونه سورپرایز عروس و داماد برای مهمان‌ها عملی می‌شود. یکی از ایده‌های جالبی که برای ورود عروس و داماد و سورپرایز مهمان‌ها وجود دارد، این است که پدر و مادر عروس داماد هم، همراه آن‌ها وارد سالن عروسی شوند و عروس و داماد را به سمت جایگاه خود هدایت کنند. ایده دیگری که در این خصوص وجود دارد، این است که مهمان‌ها دو طرف در ورودی قرار بگیرند و با دادن یک شاخه گل به عروس و داماد، ورود آن‌ها را تبریک بگویند و جشن بگیرند.

ایده‌های سوپرایز ورود عروس و داماد

یکی دیگر از ایده‌های خیلی جالبی که برای ورود عروس و داماد وجود دارد و می‌تواند مهمان‌ها را سورپرایز کند، رقص گروهی ساقدوش‌ها است. ساقدوش‌ها می‌توانند به همراه عروس و داماد وارد تالار شوند و کنار یا پشت سر آن‌ها رقص گروهی انجام دهند. رقص عروس و داماد می‌تواند روی پروژکتور هم نمایش داده شود که این مورد هم، یکی دیگر از ایده‌های سورپرایز ورود آن‌ها است. برخی از افراد هم تمایل به روشن کردن فشفشه و آتش بازی دارند که مهمان‌های عزیز می‌توانند از تماشای این لحظه هم لذت ببرند.

همچنین بخوانید: سورپرایز خواستگاری ایرانی / ایده خواستگاری خلاقانه

دو ایده جالب سورپرایز عروس و داماد برای مهمان‌ها

علاوه بر ایده‌های جالب برای ورود عروس و داماد، ایده‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها مهمان‌ها را سورپرایز کنید‌. به عنوان مثال می‌توانید از دو نوع لباس با سبک متفاوت استفاده کنید. برای به کار بردن این ایده، باید توجه داشته باشید که ممکن است لازم باشد زمان زیادی را از طرف دوختن یا پیدا کردن لباس عروس بکنید.‌ بنابراین توصیه می‌کنیم برای زحمت کمتر، لباسی را انتخاب کنید که بتوانید به دو شکل متفاوت آن را بپوشید.‌ مثلاً لباسی را انتخاب کنید که زیر آن کوتاه و روی آن بلند باشد. به این صورت می‌توانید قسمت بالایی لباس عروس را جدا کنید و آن را به یک لباس کوتاه تبدیل کنید.

یکی دیگر از برنامه‌ ریزی‌هایی که می‌توانید برای مراسم عروسی خود داشته باشید، این است که یک رقص گروهی به همراه خانواده یا گروه کوچکی از دوستانتان انجام دهید. همینطور می‌توانید یک رقص دو نفره داشته باشید و در نهایت از دوستان و مهمان‌های خود دعوت کنید تا به شما بپیوندند و یک رقص دسته جمعی را انجام دهید. رقص‌های مورد نظر خود را می‌توانید با استفاده از بهترین موسیقی‌ها انجام دهید و همینطور این امکان برای شما وجود دارد که از یک گروه ارکستر با تجربه دعوت کنید تا مراسم به شکل بهتری برگزار شود.

ایده‌های جذاب دیگر در مراسم عروسی

یکی از راهکارهای دیگری که می‌توانید با استفاده از آن مهمان‌های خود را سورپرایز کنید، این است که روی میز هر کدام از مهمان‌ها، بخشی از موسیقی یا نام یک موسیقی را بنویسید و هنگامی که موسیقی در تالار پخش شد، مهمان‌های دور آن میز، باید برقصند. همینطور می‌توانید برای ثبت لحظات خوش در مجلس عروسی خود، از یک نقاش ماهر کمک بگیرید تا بتواند لحظاتتان را به صورت زنده نقاشی کند. در شب عروسی می‌توانید یک هدیه جذاب برای همسر خود تهیه کنید و این کار می‌تواند ذوق مهمانان را هم برانگیزد. زمانی که عروسی به پایان رسید، می‌توانید به مهمان‌ها یادگاری‌ هم بدهید تا همیشه با دیدن آن، به یاد شما باشند.

ایده‌های جذاب دیگر در مراسم عروسی

یکی از درخواست‌هایی که می‌توانید از تشریفات مجلس خود داشته باشید، این است که پازل‌هایی از عکس‌های عروسی شما را روی یک میز قرار دهند و از مهمان‌ها بخواهند که هر کدام یک تکه پازل بردارند و پشت آن یک یادگاری برای عروس و داماد بنویسند. همانطور که می‌دانید، بعد از عروسی مهمان‌ها و مخصوصاً اقوام درجه یک به خانه عروس و داماد می‌روند و از منزل آن‌ها دیدن می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم آلبومی از عکس‌های مراسم‌های مختلف خود و همینطور عکس‌های اسپرتی که گرفتید را، روی یکی از میزهای منزلتان قرار دهید تا مهمان‌ها آن‌ها را مشاهده کنند.

سورپرایز کردن بچه‌ها هم، می‌تواند قسمت دیگری از عروسی باشد و برای این کار است یک میز را پر از انواع خوراکی‌ها و همینطور شکلات‌ها بکنید تا بچه‌ها بتوانند از خود پذیرایی کنند. یکی از ایده‌های دیگری که در این خصوص داریم، این است که برای تزیین کردن سالن عروسی، عکس‌های خاطره انگیز خود را برای تزیین مکان مورد نظر استفاده کنید. مسلماً مهمان‌ها با دین این عکس‌های زیبا، خوشحال می‌شوند و می‌توانند خاطرات خوبی از عروس و داماد را هم به یاد بیاورند.

همینطور بخوانید: سورپرایز عروس توسط داماد / 5 ایده باورنکردنی و خلاقانه

پذیرایی و سورپرایز مهمان‌های از راه دور در مراسم عروسی

همانطور که می‌دانید، برخی از مهمان‌ها ممکن است از راه دور به مراسم عروسی بیایند و باید برای آن‌ها هم، برنامه‌هایی را در نظر بگیرید. برای این کار باید از ایده‌های مهمان نوازی در عروسی استفاده کنید و می‌توانید قبل از برگزاری مراسم عروسی، با یک برنامه‌ ریزی خوب از آن‌ها استقبال کنید‌. توجه داشته باشید که مهمان‌های خارج از شهر یا کشور هر چقدر بیشتر باشند، باید فضای بیشتری را برای پذیرایی از آن‌ها در نظر بگیرید. به طور کلی راه‌های مختلفی برای پذیرایی از مهمان‌های راه دور وجود دارد که در ادامه به آ‌ن‌ها می‌پردازیم.

  • دعوت مهمان‌ها به خانه پدری عروس یا داماد: برای پذیرایی از مهمان‌های راه دور مخصوصاً اقوام درجه دو مانند خاله، دایی، پدربزرگ، مادربزرگ و غیره، می‌توانید منزل پدری خود یا همسرتان را برای پذیرایی و اقامت آن‌ها در نظر بگیرید. اگر توانایی پذیرایی از همه این مهمان‌ها را ندارید، می‌توانید از افراد مسن‌تر و بزرگترها زودتر پذیرایی کنید. به طور کلی اگر نتوانستید در خانه خود پذیرای آن‌ها باشید، بهتر است مکان‌های دیگری را برای اقامت آن‌ها مد نظر داشته باشید.
  • اقامت مهمان‌های عروسی در خانه اقوام عروس یا داماد: معمولا در شهری که مراسم عروسی در آن برگزار می‌شود، اقوام و دوستانی هستند که در آن جا سکونت دارند. بسیاری از اقوام و دوستان می‌توانند پیشنهاد دهند که مهمان‌های شما در خانه آن‌ها اقامت داشته باشند. اگر بین میزبان و همینطور مهمان‌ها رابطه دوستی یا خویشاوندی وجود داشته باشد، این کار راحت‌تر انجام می‌پذیرد و به خوبی می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. اما اگر رابطه نزدیکی میان میزبان و مهمان‌ها وجود ندارد، بهتر است که از این مورد چشم پوشی کنید.
  • معرفی هتل: یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید مکانی را برای اقامت مهمان‌های خود در نظر بگیرید، معرفی هتل به آن‌ها است. بهتر است که هتل مورد نظر نزدیک به محل برگزاری مراسم باشد و همینطور اطلاعات تماس هتل را در اختیار مهمان‌های خود قرار دهید. برای رزرو هتل، اقدامات لازم را از چند ماه قبل انجام دهید تا هنگام برگزاری مراسم به مشکل بر نخورید.

کارهای شگفت انگیز برای سورپرایز کردن مهمان‌ها

همانطور که مشاهده کردید پ، ما لیست کارهایی را که می‌توانید با استفاده از آن‌ها مهمان‌های خود را در مراسم عروسی سوپرایز کنید، ارائه دادیم. سورپرایز عروس و داماد برای مهمان‌ها، تماماً به سلیقه آن‌ها بستگی دارد و لازم نیست که عروس و داماد با توجه به قانون خاصی سورپرایزهایی را برای مهمان‌های خود در نظر بگیرند. در هر صورت قصد داریم در این بخش چند نمونه از کارهای شگفت انگیز را برای سورپرایز کردن مهمان‌ها بیان کنیم.

کارهای شگفت انگیز برای سورپرایز کردن مهمان‌ها

  • نوشتن نامه مشترک: در مراسم عروسی خود، می‌توانید هنگام سرگرم بودن مهمان‌ها با کمک یکدیگر یک نامه مشترک بنویسید. برای این کار باید از یک کاغذ با دوام استفاده کنید و همیشه آن را همراه داشته باشید و حتماً توجه کنید که نامه را به همراه یکدیگر بنویسید. در آینده می‌توانید برای مراسم‌های مختلف از جمله مراسم سالگرد ازدواج خود، این نامه را داشته باشید و مراسم را به شکل شادتری برگزار نمایید.
  • فاش کردن حقایقی در مورد رابطه خود: شاید این موضوع برای برخی از افراد جالب نباشد، اما با بیان کردن یک سری حقایق در مورد رابطه خود و همسرتان، می‌توانید شوق مهمان‌ها را برانگیزید. به عنوان مثال می‌توانید در مراسم عروسی از پیشنهاد ازدواج همسرتان صحبت کنید و همینطور بگویید که چه عکس العملی در برابر پیشنهاد ازدواج او از خود نشان دادید. البته توجه داشته باشید که هنگام بیان کردن خاطرات، نزاکت را به خوبی رعایت کنید و خاطرات را به گونه‌ای بیان کنید که مناسب سنین مختلف باشد.
  • ویدیو های خاطره انگیز: از دوستان و خانواده عروس و داماد بخواهید که در یک ویدئوی کوتاه، آرزوی خوشبختی خود را برای زوجین بیان کنند. هر ویدئو می‌تواند حداکثر 30 ثانیه باشد و در آن، فرد خاطره‌ای خوش از عروس و داماد تعریف کند یا آرزوی خود را برای زندگی مشترک آنها بیان کند؛ پس از جمع‌آوری ویدئوها، آنها را به ترتیب تدوین کنید و در مراسم عروسی به نمایش بگذارید. این ویدئو، یک سورپرایز احساسی و خاطره‌انگیز برای عروس و داماد خواهد بود که تا همیشه در ذهن آنها باقی خواهد ماند.

سخن پایانی

در نظر گرفتن سوپرایز عروس و داماد برای مهمان‌ها، می‌تواند در هر تعدادی که عروس و داماد می‌خواهند، انجام شود. همانطور که گفتیم، راه‌های مختلفی وجود دارد تا با استفاده از آن‌ها بتوانید شب بهتر و خاطره انگیزتری را برای مهمان‌های خود رقم بزنید. رقص و آواز در کنار مهمان‌ها، می‌تواند هیجان مراسم را بیشتر کند و حتماً پیشنهاد می‌کنیم که از این مورد استفاده کنید. همچنین تهیه کردن هدایای عروسی متفاوت برای مهمان‌ها و به کار بردن ایده‌های جذاب برای مهمان‌ نوازی، از جمله اقدامات دیگری است که می‌توانید در مراسم عروسی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *