مقالات

22 مدل لباس خواستگاری پوشیده و شیک

لباس خواستگاری پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده : ازدواج امری مهم در زندگی است. برای شروع فصل جدیدی از زندگی و وارد شدن به زندگی مشترک، باید یک سری مراسم به انجام برسد تا دختر و پسر با هم آشنا شوند. مراسم خواستگاری یکی از مهمترین مراسم‌ها است که برای آشنایی دو خانواده برگزار خواهد شد. این مراسم، بسیار رسمی و خاص است. در این روز هر دو خانواده تمام رفتار و گفتار همدیگر را مورد بررسی قرار خواهند داد. خانواده دختر باید به خوبی از خانواده پسر پذیرایی نمایند و شان و شخصیت خود را نشان دهند. خانواده پسر نیز باید گل و شیرینی شکیل و مناسب تهیه کنند. برای خواستگاری، عروس خانم باید لباسی شیک و رسمی بر تن کند تا به خوبی در چشم میهمانان جلوه کند.

برای این مراسم مهم، عروس باید لباسی سنگین و شکیل بپوشد. حتی برخی از عروس‌ها که قصد این را دارند که چادر سر کنند، باید لباسی شیک بپوشند و خوش سلیقه بودن خود را ثابت نمایند. اکثرا برای مراسم خواستگاری لباسی پوشیده استفاده خواهد شد. لباس‌های لختی و یا باز برای جلسه خواستگاری اصلا وجهه خوبی ندارند. در این مقاله می‌خواهیم به شما راجع به لباس خواستگاری پوشیده اطلاعات بدهیم و با معرفی چندین مدل و ایده، شما را در این موضوع راهنمایی نماییم. پس اگر به زودی مراسم خواستگاری در پیش دارید این مقاله را از دست ندهید.

ویژگی‌های لباس خواستگاری

همانطور که در بالا اشاره کردیم، مراسم خواستگاری مراسمی بسیار رسمی و مهم است که در آینده شما تاثیر زیادی دارد. این مراسم به علت این که جلسه آشنایی است، ممکن است شما برای بار اول باشد که خانواده داماد را ملاقات می‌کنید. پس باید لباسی پوشیده و باکلاس بر تن کنید. زیرا لباس‌های باز به اندازه لباس پوشیده شکیل و رسمی نیستند. لباس خواستگاری پوشیده بهتر است جذب و چسبان نباشد، رنگی ملیح و روشن داشته باشد، نه خیلی کار شده و مجلل باشد و نه خیلی ساده، راحت باشد تا با آن احساس آزار نداشته باشید و حتما ست و دلنشین باشد. حال در قسمت‌های پایین چند مدل لباس به شما معرفی می‌کنیم که برای مراسم خواستگاری خود راحت‌تر بتوانید تصمیم بگیرید.

معرفی مدل لباس خواستگاری پوشیده

֎ کت و شلوار

یکی از بهترین مدل لباس خواستگاری پوشیده ، کت و شلوار است. انواع کت و شلوارهای کار شده و خلوت برای مراسم خواستگاری مناسب هستند. می‌توانید از رنگ‌های ملیح و شاد استفاده کنید تا شاداب بودن خود را حفظ نمایید. انواع مدل کت که شامل اندامی، کوتاه، بلند، آستین بلند و یا آستین سه ربع و همچنین مدل‌های شلوار مانند راسته، بگ، نیم بگ، لوله تفنگی و دمپا برای این منظور کاربرد دارند.

کت و شلوار مناسب شب خواستگاری
نمونه لباس خواستگاری پوشیده
نمونه کت و شلوار پوشیده مناسب خواستگاری

در این شرایط اقتصادی برگزاری مراسم عروسی کار سخت تری شده است،‌به همین دلیل توصیه میکنیم بلاگ عروسی کم هزینه را مطالعه کنید.

֎ کت و دامن

کت و دامن نیز یکی از مناسب‌ترین لباس خواستگاری پوشیده بوده که این مدل در بین دختران محبوبیت بیشتری دارد. برای خواستگاری اغلب دامن بلند به کار برده می‌شود. اما اگر به دامن کوتاه علاقه دارید، می‌توانید از دامن حداکثر تا زانو به همراه جوراب شلواری استفاده نمایید تا استایلی زیبا و شیک داشته باشید.

کت و دامن مناسب خواستگاری
نمونه کت و دامن پوسیده مناسب خواستگاری

֎ شومیز و شلوار

امروزه شومیز محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. این مدل لباس بسیار شیک، خاص و لوکس بوده که کاربردهای بسیار فراوانی دارد. یکی از کاربردهای مهم این لباس برای مراسم خواستگاری می‌باشد که پیشنهادی بسیار عالی است. شومیز و شلوار یکی از ترکیب‌های بسیار خوب به عنوان لباس خواستگاری پوشیده است.

شومیز و شلوار مناسب شب خواستگاری
مدل لباس خواستگاری پوشیده
نمونه مدل لباس خواستگاری پوشیده

֎ شومیز و دامن

ترکیب شومیز و دامن نیز یکی از ترکیب‌های زیبا بوده که برای مراسم خواستگاری نیز بسیار مناسب است. اگر به دنبال یک مدل لباس خواستگاری پوشیده هستید که استایل دخترانه خود را نیز خفظ کنید، شومیز و دامن پیشنهادی فوق العاده است. انواع دامن‌های بلند، نیمه بلند، پلیسه، کلوش و یا راسته برای خواستگاری مناسب هستند.

نمونه شومیز و دامن مناسب شب خواستگاری
شومیز و دامن مناسب خواستگاری

برای مراسم خاستگاری به دنبال لباسی زیبا و پوشیده اید؟‌بلاگ لباس خواستگاری پوشیده را بخوانید

֎ پیراهن

اغلب برای مراسم خواستگاری، خانواده داماد چند جلسه به خانه عروس رفته و با هم آشنایی بیشتری پیدا می‌کنند. یعنی جلسه رسمی خواستگاری که آخرین جلسه قبل از محرمیت است، آشنایی نسبی کسب شده است. در این صورت عروس می‌تواند پیراهن‌هایی بلند، کار شده ولی خلوت، شکیل، رسمی و شیک بر تن کند و دخترانگی خود را نمایان نماید. این مدل لباس خواستگاری پوشیده محبوبیت زیادی داشته و پرکاربرد است.

پیراهن و دامن مناسب خواستگاری
پیراهن مناسب شب خواستگاری

نکات لازم برای لباس خواستگاری

همانطور که در مطالب فوق نیز اشاره شد، لباس خواستگاری بهتر است یک سری ویژگی داشته باشد تا رسمی و شیک باشد. حال چند نکته به شما گوشزد خواهیم کرد تا با رعایت آنها، استایلی بی نقص و عالی داشته باشید.

  • حتما لباس شما باید با هم ست باشند و ترکیب رنگی زیبایی ایجاد کنند. به این نکته دقت داشته باشید.
  • لباس‌های مشکی و یا تیره رنگ را به ذهن خود راه ندهید. برای خواستگاری حتما از رنگ‌های شاد استفاده نمایید.
  • بهتر است برای لباس خواستگاری پوشیده، رنگ‌هایی ملیح مانند صورتی، آبی روشن، یاسی و … استفاده کنید و رنگ‌های جیغ را برای مراسمات بعدی بگذارید.
  • داشتن تیپ سر تا پا سفید اصلا برای خواستگاری مناسب نیست. زیرا لباس سفید برای عروس می‌باشد؛ در حالی که مراسم خواستگاری از جلسات ابتدایی است و بهتر است از لباس رنگی استفاده کنید.
  • در انتخاب روسری یا شال نهایت دقت را داشته باشید. زیرا در چهره شما تاثیر به سزایی دارد. باید رنگ و مدل روسری شما با مدل لباس خواستگاری پوشیده که می‌خواهید بر تن کنید تناسب داشته باشد تا استایلی بی‌نظیر برای شما ایجاد کنید.
  • کفش را فراموش نکنید. حتما از کفش یا صندل روفرشی استفاده کنید. این نکته باعث می‌شود حسابی استایل و تیپ شما لوکس و رسمی باشد.
  • برای مراسم خواستگاری حتما از اکسسوری مناسب بهره ببرید. اگر خیلی ساده باشید، تیپ شما ساده و معمولی جلوه خواهد کرد.
  • برای روز خواستگاری، آرایش و میک آپی ملایم و لایت داشته باشید. نچرال بودن شما در این روز اهمیت بالایی دارد.
  • لباسی راحت برای خود انتخاب کنید. لباس‌های مجلسی که کار شده هستند و ممکن است برای شما حس راحتی نداشته باشند اصلا برای خواستگاری مناسب نیستند.
  • پوشیدن لباس اسپرت در مراسم رسمی خواستگاری به هیچ عنوان وجهه خوبی ندارد. شما می‌خواهید برای مراسمی رسمی و مهم تیپ بزنید، نه دانشگاه. بهتر است لباس‌های اسپرت (مانند شلوار جین) را از دایره انتخابات خود خارج کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از سری مقالات ماه گاردن راجع به لباس خواستگاری پوشیده صحبت کردیم. برای مراسم خواستگاری حتما لباسی پوشیده، بلند، شیک و لوکس، کار شده اما ساده و دخترانه، با رنگ‌های ملیح و روشن و در شان خودتان بپوشید. در کل لباس خواستگاری، ساده و بدون تجملات است که دخترانه و رسمی جلوه کند. بهتر است که در این مراسم، خود واقعی‌تان باشید و فرهنگ خود و خانواده داماد را مد نظر داشته باشید. به طور مثال اگر چادری هستید، بهتر است در مراسم خواستگاری نیز چادر سر کنید تا تمام خلقیات خود را به خانواده داماد نشان دهید.

اگر مراسم بله برون در پیش دارید بهتر است بلاگ تزیین میز بله برون را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *