مقالات

سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس

سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس

انتخاب تشریفات عروسی برای هر زوجی، همیشه سخت و دشوار بوده است، اما راهکار های بسیار زیادی برای برطرف کردن آن وجود دارند. شما می توانید یک لیست از تمام کارهایی که باید برای مجلس عروسی تان انجام دهید، یادداشت کنید و به مؤسسات برگزاری تشریفات مجالس بروید و تعدادی از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس را از آن ها بپرسید، اگر همه چیز خوب پیش رفت، کارهای برگزاری عروسی را به آن ها بسپارید. اما نکته مهم این است که چگونه می توانیم یک تشریفات مجالس معتبر و کاربلد پیدا کنیم و به آن ها اعتماد کنیم؟

مهم ترین نکات در انتخاب تشریفات عروسی

برای این که مجلس عروسی خوبی را برگزار کنید، باید به چند نکته توجه داشته باشید تا در آخر از مراسم جشن عروسی تان راضی باشید. نکاتی که باید به آن ها در انتخاب تشریفات مجالس دقت کنیم را در قسمت زیر به صورت اختصاصی برسی می کنیم.

مشاوره عروس و داماد در تشریفات مجالس ماه گاردن

مهم ترین نکات در انتخاب تشریفات عروسی

دارای مجوزی معتبر باشد

اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد و اهمیت داد، این است که موسسه ای که برای تشریفات مجالس انتخاب می کنیم، دارای مجوز حرفه ای و معتبری باشند. این را به یاد داشته باشید، هزینه ای که به این مؤسسات برای برگزاری مجالس پرداخت می کنیم، برابر با هزینه ای است که ما می توانیم به صورت جداگانه و اختصاصی یک عروسی مختصر بگیریم؛ پس در انتخاب خود دقت کنید تا بعدا پشیمانی ای به همراه نداشته باشید.

سابقه درخشانی داشته باشد

نکته بعدی که باید به آن دقت کنید، این است که آن مؤسسه سابقه درخشان و پررنگی داشته باشد. درخشان بودن سابقه یک مؤسسه بر این اساس نیست که یک مکان و ساختمان لاکچری داشته باشد. خیلی از تشریفات مجالس بر این باورند و همچنین توانسته اند که با کمترین دریافت هزینه از عروس و دامادها، بهترین و به یادماندنی ترین مجالس را برای آن ها برگزار کنند.

اجازه تست مراسم را به آنها بدهید

مؤسسه هایی که از کار خود اطمینان کامل دارند و دارای مجوز حرفه ای هستند، می توانند از شما در یک مجلس عروسی دعوت کنند تا شما از نزدیک کار آن ها را ببینید و تصمیم نهایی خود را بگیرید؛ همچنین شما می توانید از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس کمک بگیرید تا در انتخاب بهترین تشریفات و خدمات مجالس عروسی شک و تردید نداشته باشید.

سلیقه و خلاقیت خوبی در تزیین دکور مجلس داشته باشد

شما باید از قبل تمام کارهای قبلی آن ها را دیده باشید و بدانیم که آیا بر طبق مد و روز پیش می روند یا نه؟ این که آن ها بر طبق مد پیش روند هیچ ربطی به هزینه شما ندارد؛ برخی ها با استفاده از گل های گران قیمت و تجملاتی دکور مجلس شما را دیزاین می کنند؛ اما برخی ها هم با توجه به علایق و هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید، بهترین امکانات و گل ها را برای دکور انتخاب می کنند؛ در نتیجه باید بگوییم که همه چیز بسته به خلاقیت و سلیقه افرادی که مجلس را تزیین می کنند، دارد.

مشاهده منو باغ تالار در مجموعه تشریفات مجالس ماه گاردن

سلیقه و خلاقیت خوبی در تزیین دکور مجلس داشته باشد

تعداد مهمانداران متناسب با مهمان ها باشد

حتما در مراسم های دیگر دیده اید که تعداد مهمانداران نسبت به مهمان ها کم باشند و به خوبی نتوانند کارها را روبه جلو پیش ببرند و پاسخگوی مهمان ها باشند؛ بنابراین، در هنگام بستن قرارداد با موسسه های تشریفاتی به این نکته توجه کنید که تعداد مهمانداران نسبت به مهمان های عروسی، متناسب باشد که در حین مجلس به مشکل خدمات رسانی به مهمان ها برنخورید.

تیم تشریفاتی مدیریتی قوی داشته باشد

آخرین نکته ای که در انتخاب تیم تشریفاتی باید به آن توجه لازم را کنید و به آن اهمیت دهید، داشتن مدیریتی قوی و حرفه ای است که شما بتوانید با خیال راحت و با اطمینان کامل تشریفات مجلس عروسی خود را به آن ها بسپارید. تیم تشریفاتی باید مدیریتی قوی داشته باشد که بتواند آتلیه، آرایشگاه، گروه موسیقی، گروه فیلم برداری و غیره را باتوجه به بودجه عروس و داماد انتخاب و پیشنهاد کند. شما باید بتوانید با تیم تشریفات ارتباط خوبی برقرار کنید و تعدادی از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس را از آن ها بپرسید تا در ادامه به مشکل بر نخورید.

سؤالات مهم قبل از بستن قرارداد با تشریفات عروسی

قبل از بستن قرارداد با تیم های تشریفاتی باید تعدادی از سؤال های مهم و ضروری را از آن ها بپرسید تا با اطمینان و آشنایی کامل با آن ها قرارداد ببندید. امروزه با پیشرفت همه چیز، موسسه های تشریفات مجالس، بار زیادی را از دوش عروس و داماد ها برداشته اند و بسیاری از کارهای مراسم جشن عروسی را به عهده دارند. در ادامه 10 تا از سؤالات مهم انتخاب تشریفات عروسی را برسی می کنیم.

 نحوه برنامه ریزی و تجربه کلی کار با شما چگونه است؟

برنامه ریزی هر مؤسسه تشریفاتی با هم فرق دارند، عروس و داماد ها باید بگردند و آن دسته از شرکت های تشریفاتی را پیدا کنند که با برنامه های آن ها متناسب باشند. گاهی برخی از عروس و دامادها نمی دانند که دقیقا چه برنامه هایی را برای شب عروسی خود می خواهند، اما می توانند از تیم های تشریفاتی مشورت بگیرند و چیزهایی که آن ها به عروس و دامادها پیشنهاد می کنند را انجام دهند.

چگونه می توانیم در روند برنامه ریزی عروسی حضور داشته باشیم؟

برای انتخاب شرکت های تشریفاتی بهتر است، شرکت هایی را انتخاب کنید که به شما این اجازه را بدهند تا در برنامه ریزی هایی که برای مجلس عروسی شما انجام می دهند، نظر بدهید و دخالت داشته باشید. حتی اگر آن برنامه ریزی ها  خیلی مهم نباشند و برنامه ریزی کوچکی باشند.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک تشریفات مجالس ماه گاردن کلیک کنید.

سؤالات مهم قبل از بستن قرارداد با تشریفات عروسی

در پکیج شما چه خدماتی ارائه نمی شود؟

برای این که بدانید شرکت های تشریفاتی چه برنامه هایی را به شما ارائه خواهند داد، بهتر است تعدادی از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس را از آن ها بپرسید تا بدانید که چه کارهایی را برای شما انجام خواهند داد. در ادامه درمورد سؤالی که در قسمت بالا پرسیده شده است توضیح می دهیم.

بیشتر شرکت های تشریفاتی برای مراسم های جشن عروسی زوج ها، لیست های بلندی که می خواهند برای آن ها انجام دهند را آن ها ارائه می دهند، اما درباره کارهایی که برای شما نمی خواهند انجام دهند، در لیست کارها چیزی نمی گویند. شما باید خودتان از آن ها بپرسید که آیا چه کارهایی را به شما ارائه نخواهند داد. این کار باعث می شود تا شما بهتر بتوانید تصمیمی درمورد مراسم جشن بگیرید.

آیا در برنامه ریزی شما تفریحی و سرگرمی وجود دارد؟

شرکت هایی که در حین کارکردن به فکر سرگرمی و تفریح عروس و داماد هستند، با استقبال بیشتری برای کارکردن مواجه می شود. عروس و دامادها و همراهان آن ها، در حین انجام کار خسته نمی شوند و علاقه بیشتری برای انجام  کارهایی که به  آن ها سپرده شده است، دارند. همچنین تفریح و سرگرمی در حین کار باعث می شود تا شما حس صمیمی تر و راحت تری با تیم تشریفات داشته باشید.

در عرض یک سال چند عروسی را برنامه ریزی می کنید؟

برای کارکردن با شرکت های تشریفاتی باید به این نکته توجه داشته باشید که آن ها وقت و زمان کافی را دارند که به برنامه های شما برسند یا نه؟ برخی از شرکت ها هستند که به دلیل شلوغ بودن وقت و زمان خود، نمی توانند نیاز شما را برطرف کنند و ممکن است کار و برنامه شما را بهم بریزند. قبل از بستن قرارداد با استفاده از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس از این که می توانند کار شما را انجام دهند یا نه، مطمئن شوید.

چقدر مطمئن هستید که مشتری از کار شما راضی است؟

وقتی این سؤال را از برنامه ریز تیم تشریفات بپرسید، این امکان را به شما خواهد داد که درمورد شرایط کاری و رضایت مشتریان، به شما بگوید که مشتری های قبلی از نتیجه همکاری با آن ها رضایت داشته اند یا نه؟ همچنین می توانیم با این کار بفهمیم که آن ها چقدر به کار خود اطمینان دارند. برای مراسم های خود از تیم های کم تجربه و غیرحرفه ای کمک نگیرید.

ما می خواهیم چند کار را انجام دهیم، نظر شما چیست؟

با پرسیدن چنین سؤالاتی این امکان را به تیم تشریفات خواهید داد که بگذارند شما در برنامه ریزی مراسم، نظرات خود را مطرح کنید و همچنین با این کار، می دانید که تا چه اندازه نظرات شما با تیم تشریفات یکی است. این کار به بهتر انجام شدن مراسم جشن عروسی کمک زیادی می کند.

اجاره سالن اجتماعات، باغ تالار، روف گاردن

پکیج خدمات عروسی

بهترین عروسی ای که در سال گذشته برنامه ریزی کرده اید، کدام است؟

این کار باعث می شود که ما شانس دیگری در این باره داشته باشیم که پیشنهاد و ایده های جذابی که آن ها به ما ارائه می دهند را دوباره مطرح کنند تا ما بتوانیم درمورد کار هایی که قرار است در مراسم عروسی برگزار شود، اطلاعاتی کسب کنیم و نظرات خودمان را آن ها بدهیم. می توانیم از آن ها سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس را بپرسیم و آن ها موظف هستند که به سؤالات ما پاسخ بدهند.

بودجه مراسم عروسی با کدام یک از خدمات ارائه شده هماهنگ است؟

در هر کدام از برنامه ریزی ها، مبالغی از قبل به صورت اختصاصی برای هر برنامه انتخاب شده است. ما باید مبلغی که می توانیم برای مراسم، هزینه کنیم را به تیم تشریفات ارائه بدهیم تا آن ها با توجه به هزینه های پرداختی ما، برنامه برگزاری تشریفات مجالس را هماهنگ و تنظیم کنند.

مهم ترین نکات تالار انتخابی شما کدام اند؟

تالاری که تیم برنامه ریز برای ما انتخاب کرده و به ما پیشنهاد داده است، باید موردپسند و رضایت ما هم قرار بگیرد. برای این که بدانیم شرایط تالار و باغ به چه صورت است، می توانیم تعدادی از راهکارهایی که در قسمت زیر به آن ها اشاره کرده ایم را برسی کنیم.

 • تعداد مهمان ها را مشخص کنید
 • نوع فضایی که مراسم قرار است در آن برگزار شود را مشخص کنید
 • محل قرارگیری باغ و تالار را مشخص کنید
 • کترینگ یا خدمات پذیرایی را مشخص کنید
 • تعداد مهمان ها را نسبت به ظرفیت سالن در نظر بگیرید
 • محوطه بیرونی سالن را برسی کنید
 • از امکانات به روز تالار اطمینان حاصل شوید
 • رخت کن سالن و تالار را بررسی کنید
 • سرویس بهداشتی و فضای آن را برسی کنید
 • بر سالم بودن میز و صندلی  های تالار اطمینان حاصل شوید
 • پارکینگ و وسعت آن را برسی کنید
 • امکاناتی که در تالار وجود دارد را برسی کنید
بودجه مراسم عروسی

تشریفات عروسی چیست و چه وظایفی دارد؟

مواردی که باید در قرارداد با برگزارکننده قید شود

ما برای این که بتوانیم با شرکت های تشریفاتی قراردادی ببندیم، باید تعدادی از مواردی که در قسمت زیر به آن ها اشاره می کنیم را در حین بستن قرارداد به یاد داشته باشیم تا بعد از بستن قرارداد به مشکلی برنخوریم. همچنین می توانیم از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس هم کمک بگیریم.

 1. مشخص کنید که دریافت هزینه برگزاری جشن به چه صورت است
 2. تعداد جلسات برگزارکننده و خدمات دهندگان با عروس و داماد
 3. در قرارداد به نام خدمات دهنده اشاره کنید و درمورد خدمات توضیح دهید
 4. مشخص کردن هزینه کلی برگزاری مراسم توسط شرکت تشریفات
 5. مشخص کردن تاریخ برگزاری مراسم جشن عروسی
 6. اطلاعات هویت و شماره تماس خود را به آن ها بدهید
 7. امضای طرفین در قرارداد برگزاری مراسم عروسی
 8. شرایط تغییر موارد قرارداد
 9. شرایط فسخ قرارداد از طرف هر دو

سؤالات مهم قبل از بستن قرارداد با تشریفات عروسی

همیشه باید قبل از بستن قرارداد با شرکت های مختلف، از شرایط کاری و سوابق آن ها اطلاعات کسب کرد و نمی شود بدون اطلاعات با هر شرکتی، قرارداد بست. شما می توانید با پرسیدن سؤالات مهم انتخاب تشریفات عقد، ایونت، باغ و تالار عروسی، قبل از بستن قرارداد از آن ها کمک بگیرید. تعدادی از سؤالات مهم قبل از بستن قرارداد را در قسمت زیر برسی می کنیم.

 1. سابقه کاری شما چند سال است؟
 2. چرا این حرفه را به عنوان شغل خود انتخاب کردید؟
 3. آیا از انتخاب این شغل راضی هستید؟
 4. تیم پشتیبانی و مشاورانی در خصوص شغل و خدماتی که پیشنهاد می  کنید هم دارید؟
 5. به ازای کاری که انجام می دهید چقدر هزینه دریافت  می کنید؟
 6. شرایط اقساطی هم دارید؟
 7. تا رسیدن تاریخ عروسی چند جلسه دیگر خواهیم داشت؟
 8. آیا امکان برسی و خدمات پیشنهادی شما وجود دارد؟
 9. آیا می توانیم برنامه ریز و ارائه دهندگان خدمات را از نزدیک ببینیم؟
 10. شرایط لباس مهمانداران چگونه است؟
 11. در روز عروسی از چه ساعتی کار خود را شروع می کنید؟
 12. در چه ساعتی خودتان و همکارانتان در تالار یا باغ حضور پیدا می کنند؟
 13. آیا تمام چیزهایی که ما از شما خواستیم در قرارداد ذکر می شود؟
 14. آیا می توان خدمات دهندگان را بعد از عقد قرارداد تعویض کرد؟ خسارت آن چقدر است؟
 15. اگر بعد از عقد قرارداد، آن را فسخ کنیم هزینه خسارت چقدر است؟
سؤالات مهم قبل از بستن قرارداد با تشریفات عروسی

سخن نهایی

همیشه برای کسانی که می خواهند مراسم عروسی بگیرند، انتخاب شرکت های تشریفات مجالس سخت و دشوار بوده. با این حال، اگر شرکتی را پیدا کردید که این خدمات را به شما ارائه می دهند، اول باید با استفاده از سؤالات مهم انتخاب تشریفات مجالس بتوانید از سابقه و تجربه  آن ها اطلاعاتی را کسب کنیم. بعد هم درمورد عقد قرارداد و شرایط های قبل و بعد آن صحبت های لازم را انجام دهید. در انتخاب شرکت تشریفات، تالار یا باغ هایی که به شما پیشنهاد می دهند، دقت کنید و خودسرانه تصمیم نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *